הסכם מיזוג קופות הגמל נחתם: אי.בי.אי תקבל עד 35% ממניות הלמן-אלדובי

קופות הגמל של הלמן אלדובי ואי.בי.אי מתמזגות לכדי חברה אחת, שתנהל נכסים בשווי של 50 מיליארד שקל ■ שם חברת הגמל ישונה להלמן-אלדובי-אי.בי.אי גמל ופנסיה

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדו קוק, מנכ"ל אי.בי.אי בית השקעות
עדו קוק, מנכ"ל אי.בי.אי בית השקעותצילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

בתי ההשקעות הלמן-אלדובי ו אי.בי.אי חתמו היום על הסכם למיזוג פעילות הגמל. מתווה העסקה כולל מיזוג של חברות הגמל בתמורה להקצאת מניות חדשות של הלמן- אלדובי השקעות הציבורית לאי.בי.אי, ורכישת מניות נוספות של הלמן-אלדובי השקעות מגורמים נוספים על ידי אי.בי.אי.

לאחר מיזוג החברות והרכישות הנוספות, צפוי אי.בי.אי להחזיק ב-35% מהלמן-אלדובי. תמחור העסקה ייקבע סופית על פי הדו"חות הכספיים האחרונים נכון למועד השלמת העסקה, עם קבלת כל האישורים הנדרשים. על פי דו"חות הרבעון השלישי, צפויה ההקצאה להגיע ל-25% מהחברה הממוזגת, ובנוסף ירכוש אי.בי.אי מבעלת השליטה בהלמן-אלדובי - הלמן-אלדובי פיננסים שבשליטת רוני הלמן ואורי אלדובי - עוד 10% ממניות הלמן-אלדובי בית השקעות, בתמורה שלא תעלה על 10 מיליון שקל.

אי.בי.אי נסחר לפי שווי של 500 מיליון שקל, והלמן-אלדובי, שנכנס לשלד בורסאי לפני כחצי שנה, נסחר לפי שווי של 120 מיליון שקל. קבלת מניות בחברה ציבורית תאפשר לאי.בי.אי להגדיל או לממש את האחזקה שלו, בניגוד למצב שבו היה מקבל מניות בחברת הגמל, שמניותיה אינה נסחרות בבורסה.

חברת הגמל הממוזגת - הלמן-אלדובי-אי.בי.אי גמל ופנסיה - תנהל 50 מיליארד שקל (18 מיליארד שקל פעילות הגמל של שני בתי ההשקעות, והיתרה קרן הפנסיה של חברת החשמל). הצדדים ציינו כי מטרת ההסכם היא לנצל את היתרונות היחסיים של שני הצדדים לטובת מקסום ערך בפעילות משותפת בתחום הגמל, ההשתלמות והפנסיה. מינהל השקעות הגמל של אי.בי.אי, בראשותו של ליאור יוחפז, יעבור במלואו לחברה הממוזגת. מנכ"לי שתי חברות הגמל, איתי ברדה ושרון גילרן נוריאל, יעבדו במשותף.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדוביצילום: ללא קרדיט

שוק הגמל מתעורר

חברת הגמל של אי.בי.אי הוקמה לפני כעשר שנים, ולפני חמש שנים היא רכשה פעילות גמל קטנה מתמיר פישמן. גם חברת הגמל של הלמן-אלדובי ביצעה בשנים האחרונות סדרה של מיזוגים, ובכלל זה המיזוג עם הדס ארזים, רכישת קופות הגמל של בנק יהב, תגמולים במושבים, קרן הפנסיה המגן וקרן הפנסיה של לשכת עורכי הדין.

בשנים האחרונות יש התעוררות בשוק הגמל על רקע מוצרים פיננסיים כמו קופת גמל להשקעה ותיקון 190 לחוק קופות הגמל, שנכנס לתוקף לפני כחמש שנים ומאפשר לבצע פעולות שלא היה ניתן לבצע קודם לכן. העסקה כפופה לקבלת האישורים וההיתרים הנדרשים מרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר, וכן אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לפני כניסתה לתוקף. התחזית היא שהעסקה תושלם במחצית הראשונה של 2018.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן-אלדובי: "אנו בטוחים כי היתרון לגודל הנובע מהמיזוג יחד עם הסינרגיה בכניסתו של גוף מוסדי מרכזי כמו אי.בי.אי צפויים לתרום משמעותית לערך של בית ההשקעות הלמן-אלדובי".

עדו קוק, מנכ"ל אי.בי.אי הוסיף: "מיזוג החברות נועד להרחיב באופן משמעותי את פעילות זרוע החיסכון ארוך הטווח של אי.בי.אי, הן בהיקפה והן במגוון המוצרים, באמצעות כניסה לעולם הפנסיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב