"צעדים מיידיים להתמודדות עם לחצים": המבנה החדש של טבע

טבע מאחדת את החטיבה הגנרית ואת חטיבת התרופות הייחודיות. שלושה בכירים בהנהלת טבע יעזבו: מנהל החטיבה הגנרית, מנהל חטיבת התרופות המקוריות והייחודיות ומנהל המחקר והפיתוח הגלובלי

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל טבע הנכנס, קאר שולץ
מנכ"ל טבע הנכנס, קאר שולץצילום: עמוד הפייסבוק של Kåre Schultz
יורם גביזון
יורם גביזון

פחות מחודש לאחר כניסתו לתפקיד מכריז קאר שולץ, המנכ"ל החדש של טבע , על מבנה ארגוני חדש ושינויים בצוות ההנהלה הבכיר של החברה. המבנה החדש מבוסס על איחוד הפעילות המסחרית של חטיבת התרופות הגנריות ושל חטיבת התרופות הייחודיות - לארגון מסחרי אחד שיפעל בשלושה אזורים: צפון אמריקה, אירופה והשווקים המתעוררים. כל אחד מהאזורים ינהל את התיק במלואו כולל מוצרים גנריים, תרופות ייחודיות ותרופות ללא מרשם, ואף יישא באחריות לכל הפעילות המסחרית והביצועים הפיננסיים באזור.

בנוסף תאחד טבע את ארגוני המחקר והפיתוח הגנרי והייחודי לקבוצה גלובלית אחת, שלה אחריות לכל פעילויות המחקר והפיתוח בחברה. זאת, במטרה למקסם את ההחזר על ההשקעה ולהגביר את המיקוד והיעילות.

עוד כחלק מהשינוי המבנה יעזבו את החברה עד לסוף השנה ד"ר מייקל היידן מנהל המו"פ הגלובלי של טבע, ד"ר רוב קורמנס מנהל חטיבת המוצרים המקוריים והייחודיים של טבע ודיפנקר בהאטארג'י מנהל טבע גנריקה. שולץ הסביר את השינוי המבני כצעד החלטי ומידי להתמודדות עם הלחצים החיצוניים ולשיפור היעילות. להערכתו, המבנה החדש יאפשר סנכרון ותיאום הדוק יותר בין המחקר והפיתוח, התפעול והיחידות המסחריות - ויהפוך את טבע לחברה גמישה רזה ורווחית יותר.

כחלק מהשינויים ימונה מייקל מקללן, ששימש עד כה סמנכ"ל כספים זמני, למנהל הכספים הראשי ויהיה אחראי על חטיבת הכספים הפיתוח העסקי, קשרי המשקיעים וטכנולוגיית המידע. ד"ר הפרון פרידרקסדוטיר, ששימשה עד כה מנכל"לית המחקר הגנרי בטבע, תמונה למנהלת המו"פ הגלובלי. ברנדון או'גריידי, שהיה עד כה מנהל הפעילות המסחרית בקבוצת התרופות הייחודיות, ימונה לסמנכ"ל בכיר ולמנהל החטיבה המסחרית בצפון אמריקה. ריצ'רד דניאל, ששימש עד כה מנהל הפעילות הגנרית באירופה, ימונה למנהל החטיבה המסחרית באירופה. גיאנפרנקו נאזי, שכיהן עד כה בתור מנהל תחום מוצרי הנשימה וסמנכ"ל התפעול בחטיבת התפעול הגלובלית של טבע, ימונה למנהל החטיבה המסחרית בשווקים הצומחים.

לדברי שולץ, צוות ההנהלה החדש יפעל למצב את טבע למהפך עסקי בטווח הקצר עד בינוני. שולץ ציין שהחברה כבר עובדת על תכנית מקיפה לרה ארגון והבראת טבע שתפורסם במחצית דצמבר 2017. לדבריו העדיפות העליונה של החברה היא לייצב את הרווח התפעולי ותזרים המזומנים כדי לשפר את המצב הפיננסי של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר