בקשה לייצוגית נגד אירונאוטיקס: גרמה נזק של 404 מיליון שקל למשקיעים

משקיע בחברה טוען כי מאז הנפקת הענק בשווי מיליארד שקל החברה לא עידכנה את בעלי המניות בנוגע לבעיות עם עסקת הייצוא שלה לחו"ל - ובכך גרמה להם נזק

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי תומר
אורי תומר

אחרי שאיבדה 33% משוויה מאז ההנפקה, הטענות של המשקיעים ב אירונאוטיקס כלפי החברה עוברות למישור המשפטי: ביום חמישי בצהריים הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאישור תביעה ייצוגית מטעם משקיע בחברה - בסכום של 404 מיליון שקל - בגין הסתרה של פרטי החקירה נגדה.

עמוס מתןצילום: ללא קרדיט

המשקיע, טל מכניאן, הגיש את הבקשה בשם כל מי שרכש מניות של אירונאוטיקס בבורסה בתל אביב החל ב-7 ביולי 2017 ועד ל-14 בנובמבר 2017. כלומר עד למועד שבו אירונאוטיקס דיווחה על כך שמתנהלת נגדה חקירת משטרה.

התביעה הוגשה נגד החברה ונושאי משרה בה - ובהם היו"ר איתן בן אליהו, המנכ"ל עמוס מתן, ודירקטורים חיצוניים בה. התובע, מיוצג על ידי עוה"ד יעקב סבו, אוהד רוזן, חגי קלעי ועמית מנור, טוען באמצעות עורכי דינו כי החברה לא קיימה את חובתה כלפי המשקיעים. לדבריו, החברה לא דיווחה כראוי לציבור המשקיעים בזמן אמת על המתרחש.

למעשה עורכי הדין של התובע טוענים היה על החברה לעדכן כבר ביולי את המשקיעים בנוגע לתקרית שבגינה נפתחה הבדיקה במשרד הביטחון - עוד לפני שזו נהפכה לחקירת משטרה. ההודעה על השעיית חוזה היצוא, שהתפרסמה ב-28 ביולי, במקביל לפרסום הדו"חות הכספיים של החברה, גרמה אז לנפילה של 17% ביום במחירי המניה. ההודעה על חקירה המשטרה גרמה לנפילה של 20% נוספים.

ביום רביעי דיווחה אירונאוטיקס כי אכן מתקיים קשר בין חקירת המשטרה, לבין עסקת היצוא ללקוח המהותי ביותר שלה. בין מועדי הדיווחים האלה וגם כיום, ממשיכה מניית אירונאוטיקס להיסחר בבורסה (אחרי הפסקות מסחר קצרות לצורך ההודעה). כמו כן, החברה המשיכה בפרק הזמן הזה לפרסם הודעות על עסקות יצוא חדשות.

אירונאוטיקס נכנסה באמצע יוני לבורסה בהנפקה ששיקפה לחברה שווי של מיליארד שקל, הנפקה הגדולה ביותר ביותר בבורסה השנה עד אז. ההנפקה היתה בעיקר במודל של הצעת מכר - כלומר הקרנות בראשית, ויולה ו-KCPS וכן משפחת שקד - מכרו כמחצית מאחזקותיהן ולקחו את הכסף "הביתה".

הקרנות, שרכשו את החברה כשזאת היתה שרויה במצוקה ב-2013, הבריאו אותה בתהליך ממושך לפני ההנפקה. הן נותרו בעלות המניות הגדולות בחברה, עם אחזקות של 12%-11%.

מאירונאוטיקס נמסר בתגובה: "מדובר בתביעה המתבססת על האשמות חסרות יסוד, כל פעולותיה של החברה בנושא היו בהתאם לחוק ולהנחיות שקיבלה מגורמי חקירה רלוונטיים. החברה לומדת, באמצעות עורכי דינה, את כתב התביעה ותגיב, כמקובל, בביהמ"ש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא