בני לנדא: "במקום לפטר שליש מעובדי טבע, צריך לשלוח הביתה שני שלישים מהדירקטוריון"

אחד המשקיעים הבולטים בטבע תקף בראיון ל"חדשות כאן": "חברי הדירקטוריון מבזים את החברה לכל אורך הדרך, מביאים את טבע על הברכיים ומסרבים לצאת ולתת לאנשים שמבינים עניין - להחליף אותם"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מייסד אינדיגו, בני לנדא
מייסד אינדיגו, בני לנדאצילום: קובי קלמנוביץ
TheMarker Online

בני לנדא, אחד מבעלי המניות הבולטים בטבע, הגיב אתמול למשבר בחברה ולתוכנית ההתייעלות שמגבש המנכ"ל החדש קור שולץ. על פי התוכנית, בין היתר, יפוטרו 1,700-1,300 עובדי טבע בישראל - 25% מכוח האדם של החברה בארץ.

בראיון ל"חדשות כאן" אמר לנדא: "למנכ"ל אין ברירה, הוא צריך להתמודד עם הישרדות של החברה. הוא שכיר חרב. אני לא מאשים אותו. הוא נכנס לחברה כדי לחתוך כל מה שאפשר. כל דבר שלא מניב פירות (הכנסות) הוא לא בסדר העדיפויות שלו".

לנדא תקף את חברי דירקטוריון החברה. לדבריו, "במקום שליש מהעובדים היו צריכים שני שלישים מהדירקטוריון ללכת הביתה. חברי הדירקטוריון מבזים את החברה לכל אורך הדרך, מביאים את החברה על הברכיים ומסרבים לצאת ולתת לאנשים שמבינים עניין - להחליף אותם".

חברי דירקטוריון טבע צילום: מתוך האתר של טבע

חברי דירקטוריון טבע בישראל כיום הם סול ג'. בארר (היו"ר), קור שולץ (המנכ"ל), פרופ' יצחק פטרבורג, אמיר אלשטיין, ז'אן-מישל חלפון, רוזמרי א. קריין, גליה מאור, ג'רלד מ. ליברמן, גבריאל סולצברגר, מורי א. גולדברג, רוברטו א. מיניון, ד"ר פרי ד. ניסֶן, נחמיה (חמי) י. פרס ודן זיסקינד.

לנדא הוסיף: "ישראל היא מדינה יקרה לייצור. אנחנו מצוינים בייצור כשיש הרבה ערך מוסף טכנולוגי, אבל כולם זולים מאיתנו ביצור התבליט הכי זולה. לכן סוגרים מפעלים, לדאבוני".

ב-2013 עמד לנדא בראש מהלך להחלפת דירקטוריון טבע יחד עם רות חשין, מבעלי המניות הפרטיים הגדולים בחברה, על רקע צניחת המניה. לנדא, יזם בתחום הדפוס הדיגיטלי ולשעבר בעל השליטה בחברת אינידיגו, תקף אז את הרכב הדירקטוריון של החברה - על ריבוי חבריו, מצד אחד, ומיעוטם של אלה בעלי הרקע בתעשיית התרופות, מצד שני. לנדא אמר אז, בין השאר - "אין גבול לבוז של החברה לבעלי המניות ולהתעלמותה מממשל תאגידי". המהלך של לנדא להחלפת הדירקוטוריון בזמנו - לא צלח.

מטבע נמסר ל"חדשות כאן": לא מגיבים לשמועות.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט