קרנות הגידור והגופים המוסדיים שהפקידו 100 מיליון שקל אצל ברק רוזן ואסף טוכמאייר

קנדה ישראל ביצעה הקצאה של כ-12.5% מהון החברה לשורה של גופים מוסדיים ■ ההקצאה היא מהלך אסטרטגי שיאפשר לחברה לפתח את זרוע הנדל"ן המניבה, לקבל דירוג אשראי בקבוצת ה-A ולהפחית את עלויות המימון ■ "הגיוס מכניס את ישראל קנדה לליגה של הגדולות"

ערן אזרן
ערן אזרן
ברק רוזן (מימין) ואסף טוכמאייר
ברק רוזן (מימין) ואסף טוכמאיירצילום: אריק סולטן
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן ישראל קנדה , השלימה מהלך אסטרטגי, שכלל גיוס הון (אקוויטי) בהיקף של כ-100 מיליון שקל. הגיוס יאפשר לחברה לפתח את זרוע הנדל"ן המניבה (במקביל לייזום), לקבל דירוג אשראי בקבוצת ה-A, להפחית את עלויות המימון ולשפר את אמון המשקיעים בממשל התאגידי שבחברה.

ישראל קנדה הקצתה למשקיעים כ-12.5% ממניותיה, לפי מחיר של 3.45 שקל למניה, המגלם "הנחה" של 5% על מחיר המניה בסוף שבוע שעבר. המניה עולה היום בכ-5.7%, והיא נסחרת במחיר של 3.87 שקלים. מחיר זה מגלם לחברה שווי של קרוב למיליארד שקל "לאחר הכסף". בשוק ההון אמרו שהגיוס "צפוי להכניס את ישראל קנדה לליגה של חברות הנדל"ן הגדולות".

בהנפקה של ישראל קנדה השתתפו כמה גופים מרכזיים; אלה כללו את קרנות הגידור נוקד, בניהולו של מנכ"ל פסגות לשעבר רועי ורמוס, וקרן הגידור ספרה, בניהולו של אורי גולדפרב, שהשקיעו כל אחת 15-20 מיליון שקל. בגיוס לקחו חלק גם בית ההשקעות פסגות וחברות הביטוח מנורה ו הפניקס , וחברת ביטוח שלישית שהעדיפה ששמה לא יפורסם. ההון שגויס צפוי להגדיל את הונה העצמי של החברה ל-470 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות). הגופים המוסדיים הזרימו ביקושים למניות בסכום של כ-140 מיליון שקל, כך שבסופו של דבר בוצעה הקצאה חלקית (באופן יחסי).

לאחר הגיוס, אותו הובילה ברק קפיטל חיתום, מנורה צפויה להחזיק יותר מ-10% ממניות ישראל קנדה, כך שהיא תהפוך לבעלת מניות מרכזית. במסגרת הגיוס הוקצו למנורה גם אופציות לרכישת כ-1% נוספים מבעלי השליטה, לפי מחיר של 4.32 שקלים. האופציות תקפות למשך שנתיים וחצי. לאחר הגיוס, קנדה קרובה להיכנס באחד מהעדכונים הבאים למדד ת"א 125, בתנאי שהחזקות הציבור יגדלו בכ-5% נוספים.

המניה זינקה 400% ב-5 שנים

ישראל קנדה – שמנייתה זינקה 400% ב-5 שנים - עוסקת בהקמת פרויקטי נדל"ן, ניהול קבוצות רכישה ונדל"ן מניב. בין היתר, החברה אחראית על הפרויקטים מידטאון תל אביב, מגדל הגימנסיה בתל אביב ורוטשילד 17. באחרונה זכתה החברה, עם תדהר ואקרו נדל"ן, במכרז ענק להקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה, שעלות הקמתו מסתכמת לפי הערכות בכמיליארד שקל. מדובר בחברה רווחית, שהכנסותיה גדלו בהתמדה בשנים האחרונות.

ישראל קנדה מתכוונת לייסד זרוע של פעילות נדל"ן מניבה. החברה מתכוונת להקצות חלק מפרויקטים הנדל"ן לשכירות, כשהכוונה היא בעיקר למשרדים. בסביבת החברה העריכו כי דירוג האשראי של החברה – שקיבלה בעבר אינדיקציות לדירוג בקבוצת ה-B – ייקבע בקבוצת ה-A. דירוג שכזה יאפשר לה להנפיק אג"ח בשוק ההון בריביות נמוכות יחסית וליהנות ממרווחים גבוהים בפעילות המניבה. כיום, לישראל קנדה סגרת אג"ח שקלית, שנסחרת בתשואות לפדיון של 3.6%.

במהלך החודשים האחרונים ביצעה ישראל קנדה מהלך לשיפור הממשל התאגידי, בייעוצה של חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי. אחת מתוצאות המהלך היתה החלפת מבקר הפנים. גם הגופים המוסדיים שהשתתפו בהקצאה הפרטית ביצעו בדיקות מעמיקות קודם להשקעה, כך שנראה שהמהלכים לשיפור ההתנהלות העסקית נשאו פרי.

לפני כשנה, בעלי השליטה בישראל קנדה מכרו 13.7% ממניות החברה לאברהם בן דוד אוחיון, אזרח שווייצי־יהודי המתגורר בנסיכות מונקו. עבור המניות שילם בן דויד אוחיון כ-90 מיליון שקל. המניות נמכרו במחיר של 3.5 שקלים לכל מניה – כלומר, בן דויד אוחיון מורווח "על הנייר" בכ-10 מיליון שקל. בן דוד אוחיון הוא דמות שאינה מוכרת בשוק ההון הישראלי. "מדובר באיש נדל"ן ששווה כסף רב וחיפש השקעות בישראל", סיפר בעבר בכיר בשוק.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?