האופטימיות ביחס לשוק בארה"ב התהפכה: מכירות דלתא USA נפלו ב-11% ברבעון

מכירותיה של דלתא צמחו ברבעון השלישי בכ-15% ל-340 מיליון דולר, כתוצאה מעלייה של 2% במכירות האורגניות ואיחוד מלא לרשתות דלתא מותגי פרימיום ■ הרווח הנקי ירד בכ-19% ל-14.5 מיליון דולר, עקב עלייה חדה בתשלומי הריבית בגין רכישת חטיבת הפרימיום

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל דלתא
מפעל דלתאצילום: רמי שלוש
ערן אזרן
ערן אזרן

יצרנית האופנה דלתא גליל הציגה דו"חות פושרים לרבעון השלישי של 2017. בנטרול מכירות "דלתא מותגי פרימיום", חטיבה שנרכשה ב-2016, החברה הציגה צמיחה אורגנית של 2%. דלתא ספגה ירידה חדה של 11% במכירות דלתא USA, אך זו קוזזה בחלקה בגידול של 13% בפעילות חטיבת פלח שוק עליון, שבה מייצרת דלתא עבור מותגים בינלאומיים כמו נייקי, קלוויין קליין וויקטוריה סיקרטס. המניה מגיבה בירידה של כ-0.5%.

הירידה החדה בפעילותה של דלתא בארה"ב בלטה לשלילה, לאחר שברבעון השני של 2017 דיווחה דלתא על גידול חד מהצפוי של 9% במכירות דלתא US, בעיקר כתוצאה מעלייה במכירות ביגוד ילדים וספורט ברשתות כמו וול מארט. "מסתמן שצמיחה אורגנית של 9% ברבעון השני, אליה השוק הגיב בקפיצה חדה במניה, הייתה בחלקה שיפטינג בהזמנות", אמרה מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז' בתגובה.

דלתא, שבשליטת אייזק דבח, סיימה את הרבעון השלישי עם גידול של 15% במכירות ל-340 מיליון דולר, לעומת הרבעון המקביל ב-2016. פרט לצמיחה אורגנית של 2% במכירות, הגידול במחזור נבע מאיחוד מלא של מגזר הפעילות החדש – דלתא מותגי פרימיום (רשתות "7 For All Mankind", "Splendid", ו-"Ella Moss"), שתרמו ברבעון – הראשון שאוחד בצורה מלאה בדו"חות – 67 מיליון דולר, בהשוואה ל-28 מיליון דולר ברבעון המקביל.

בחלוקה למגזרים, הכנסות דלתא US ירדו כאמור בכ-11% ל-100 מיליון דולר, בעוד שהרווח המגזרי קטן בכ-31% לכ-5.9 מיליון דולר. דבאח הסביר כי החולשה בארה"ב נבעה ממספר גורמים: "בשנה שעברה היה לנו לקוח שביצע הזמנה גדולה של המותג טומי הילפיגר. השנה הלקוח לא קיבל את ההזמנה. בנוסף, הרבעון היה קצת חלש בשל ההוריקנים בארה"ב (אירמה, חוזה), שהביאו לירידה במכירות. היו לנו כמה מכולות שלא יכולנו להגיע אליהן בזמן בגלל לחץ בנמלים".

הירידה בפעילות דלתא USA קוזזה בגידול של 13% לעומת הרבעון המקביל ב-2016 בהכנסות חטיבת פלח שוק עליון (Global Upper Market) ל-78.8 מיליון דולר. בדלתא הסבירו כי הגידול נבע מחדירה לשווקים האסייתי והדרום אמריקאי. הרווח המגזרי עלה בכ-31% לכ-9.2 מיליון דולר.

מכירות שיסר (הלבשה תחתונה בגרמניה) גדלו ב-8% ל-58.7 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל, עם עלייה של 15% ברווח התפעולי לכ-6.1 מיליון דולר (במונחי מטבע מקור). לעומת זאת, המכירות בישראל ירדו בכ-1% (במונחי מטבע מקור), והרווח נחתך מחצי מיליון דולר לכמה אלפי דולרים. החולשה בישראל נבעה מגידול בהוצאות מכירה ושיווק ובשל עלייה בהוצאות הפרסום.

בשורה התחתונה, הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של דלתא הסתכם ברבעון השלישי ב-14.4 מיליון דולר, 56 סנט לכל בעל מניה, ירידה של 19% לעומת הרבעון המקביל ב-2016. הירידה ברווח הנקי נבעה מעלייה של 54% בהוצאות המימון נטו, שנבעה מגידול בהוצאות ריבית עקב רכישת דלתא מותגי פרימיום, וכן עקב עלייה בשיעור ההיוון על נכסים והתחייבויות. הדירקטוריון החליט לחלק דיווידנד של 13.9 סנט למניה בנובמבר, כ-3.5 מיליון דולר בסך הכול.

דלתא אישרה את תחזיותיה ל-2017, וצופה שהמכירות יסתכמו בכ-1,330 עד 1,370 מיליון דולר (גידול של כ-13%-16% ביחס ל-2016) והרווח ינוע בין 2.02-1.95 דולרים (גידול של 5%-9%). דבאח ציין כי "בראייה קדימה, אנו מתמקדים בצמיחה אורגנית של העסקים שלנו ובהרחבת הפעילות הגלובלית וכן הפעילות המקוונת, תוך המשך בחינת הזדמנויות רכישה אסטרטגיות, לצורך השגת צמיחה ברווחיות והשאת ערך ארוך טווח לבעלי המניות שלנו".

מעניין לציין כי במהלך 12 החודשים האחרונים ייצרה דלתא את התזרים החזק בתולדותיה – 81 מיליון דולר. על רקע זאת, היחס בין החוב הפיננסי נטו של החברה לתזרים – שעלה ל-2.1 לאחר רכישת חטיבת מותגי הפרימיום – ירד ל-1.4 בסוף הרבעון השלישי, והוא צפוי להגיע בסוף 2017 ל-1.1, הרמה שהיתה לפני הרכישה. ירידת יחס הכיסוי עשויה לאפשר לדלתא לבצע רכישה גדולה נוספת. נכון לסוף הרבעון, בקופה החברה היו מזומנים בסכום של כ-95 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים