הגאות בשוק הקונצרני: עופר נמרודי מגייס חוב ל-8 שנים בריבית של 1.8%

הכשרת הישוב השלימה את שלב המכרז למשקיעים מוסדיים בהנפקת סדרת אג"ח חדשה, צמודה למדד, עם ביקושים בסך מיליארד שקל ■ על רקע הביקושים הגבוהים, הריבית בהנפקה ירדה מ-2.7% ל-1.8% - למח"מ ארוך מאוד

ערן אזרן
ערן אזרן
עופר נמרודי
עופר נמרודיצילום: ורדי כהנא
ערן אזרן
ערן אזרן

המשך העליות בשוק האג"ח הקונצרני, וירידת התשואות לרמות שפל, ממשיכים לסייע לחברות להתממן בריביות נמוכות מאוד – גם בחוב לטווח ארוך. הכשרת הישוב , שבשליטת משפחת נמרודי, מגייסת למעלה מ-300 מיליון שקל בריבית של 1.8% בלבד. הגיוס מתבצע באמצעות סדרה חדשה (21), שהינה צמודה למדד, ובמשך חיים ממוצע (מח"מ) של 8 שנים. הירידה בריבית תמשיך לסייע להכשרת הישוב להקטין את עלויות המימון – משקולת מרכזית על תוצאותיה הכספיות של החברה.

הכשרת הישוב השלימה בשבוע שעבר את שלב המכרז למשקיעים מוסדיים עם ביקושי יתר של פי 4. בתוכניתה המקורית ביקשה החברה לגייס כ-280 מיליון שקל בשלב המוסדי, בעוד שבפועל נרשמו ביקושים של יותר ממיליארד שקל. החברה בחרה לגייס בשלב המוסדי כ-285 מיליון שקל, כאשר השלב הציבורי מתוכנן להתקיים בימים הקרובים ובו תגייס עוד כמה עשרות מיליוני שקלים. על רקע הביקושים, הריבית בסדרה החדשה נקבעה כאמור על 1.8% לשנה, בהשוואה לריבית מקסימלית בשיעור שנתי של כ-2.7%, שהוצעה למשקיעים.

סדרה 21 מובטחת בשעבוד שני – הנחשב לחלש יחסית - על קניון שבעת הכוכבים בהרצליה. קניון שבעת הכוכבים, מהמצליחים בישראל, עבר בשנים האחרונות תהליכי השבחה. שווי הקניון עומד כיום על כ-1.05 מיליארד שקל. הקניון מניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ-74 מיליון שקל בשנה. בהכשרת הישוב ציינו כי התמורה שתגויס בהנפקה תשמש בעיקרה להחלפת חוב קיים בסך כ-247 מיליון שקל. הסדרה דורגה על ידי S&P מעלות בדירוג של A- עם אופק "יציב".

תומר כץ, סמנכ"ל השקעות ופיתוח עסקי של הכשרת הישוב, ציין כי "הגיוס הנוכחי יביא לחיסכון משמעותי בהוצאות המימון ומצטרף לשורה של מהלכים שביצענו בשנים האחרונות, להקטנת הוצאות המימון, להגדלת הגמישות הפיננסית ולחיזוק מבנה ההון של החברה. אני מאמין כי המשך יישום האסטרטגיה הפיננסית לצד פיתוח מנועי הצמיחה המשמעותיים של החברה בשנים הקרובות ימשיכו להביא ערך משמעותי לבעלי החוב ובעלי ההון של החברה", מסר.

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים אי.בי.אי, ובהשתתפות רוסאריו קפיטל, איפקס הנפקות, ברק קפיטל חיתום, מנורה מבטחים חיתום וניהול, ענבר הנפקות ופיננסים, אגוז הנפקות ופיננסים בע"מ ויוניק הפצה ופיננסים.

הכשרת הישוב, שנכנסה למדד ת"א 90 לפני כארבעה חודשים (במסגרת עדכון המדדים), פועלת בתחום השכרת נכסים מניבים בישראל ובחו"ל, ייזום פרויקטים במקרקעין בישראל ובחו"ל, וכן ניהול ותפעול של בתי מלון בישראל במותג רימונים. את החציון הראשון של 2017 סיימה החברה בהפסד של כ-28 מיליון שקל, במחזור הכנסות של 266 מיליון שקל; בהשוואה לרווח של 27 מיליון שקל במחזור של 310 מיליון שקל בחציון הראשון של 2016.

הכשרת הישוב נסחרת כיום לפי שווי שוק של כמיליארד שקל, לאחר שמנייתה עלתה ב-12 החודשים האחרונים ב-72%. שווי מניותיו של בעל השליטה, יעקב נמרודי (41.8%), מסתכם בכ-420 מיליון שקל; ואילו שווי מניותיו של עופר נמרודי (29%), שמכהן כמנכ"ל החברה, עומד על כ-290 מיליון שקל. בספטמבר הפכה קבוצת הפיננסים והביטוח מנורה מבטחים לבעלת עניין בחברה, לאחר שהגיעה לאחזקה של כ-5.59%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?