על סף דירוג אג"ח זבל: S&P הורידה את תחזית הדירוג של טבע לשלילי

סוכנות הדירוג הסבירה את הורדת תחזית הדירוג בחוסר הוודאות הגובר בנוגע לעסקיה של החברה - ובחולשה הנמשכת של עסקי התרופות הגנריות של החברה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל טבע בכפר סבא
מפעל טבע בכפר סבאצילום: עופר וקנין
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת הדירוג S&P הורידה את תחזית הדירוג של איגרות החוב של טבע מיציב לשלילי. המשמעות היא שלהערכת הסוכנות פעולת הדירוג הבאה שלה תהיה להוריד את דירוג איגרות החוב של החברה. S&P אישררה את דירוג איגרות החוב של טבע ברמה של BBB מינוס שהיא דרגת ההשקעה הנמוכה ביותר. הורדה נוספת של הדירוג תכניס את איגרות החוב של טבע לקבוצת אג"ח זבל.

>> גובר הספק ביכולת פירעון החובות של טבע

סוכנות הדירוג הסבירה את הורדת תחזית הדירוג בחוסר הוודאות הגובר בנוגע לעסקיה של החברה והחולשה הנמשכת של עסקי התרופות הגנריות של החברה. הסוכנות ציינה שלטבע יש יתרון תחרותי בשל גודלה ואולם השוק הגנרי הופך לתחרותי יותר ויותר.

מנכ"ל טבע החדש, קאר שולץ

שוק איגרות החוב לא המתין להורדת הדירוג הרשמית של סוכנויות הדירוג. התשואה על איגרות החוב של טבע שנפרעות באוקטובר 2026, ומייצגת את הריבית שטבע הייתה נדרשת אילו רצתה להנפיק איגרות חוב חדשות לטווח דומה, זינקה בתוך יומיים מאז פרסום הדוחות הכספיים מ-4.7% ל-5.2%. איגרת חוב זו של טבע נסחרה בתשואה של 4.125% בטרם קיבלה חברת מיילן אישור לשיווק גרסה גנרית לקופקסון.

מרווח התשואה על איגרת החוב של טבע שנפרעת באוקטובר 2026 עלה מ-1.8 נקודות אחוז ל-2.37 נקודות אחוז בטרם פירסמה את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2017 ול-2.9 נקודות אחוז כעת.

מרווח התשואה משקף את הסיכון העודף המיוחס לטבע בהשוואה לאיגרות החוב של ממשלת ארה"ב לטווח דומה. נראה ששוק איגרות החוב מייחס סבירות גבוהה לכך שדירוג איגרות החוב של טבע יירד לדירוג אג"ח זבל מה שיקשה עליה למחזר את החוב שלה לטווח קצר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"