סמנכ"ל הכספים של טבע: בשלב זה לא נגייס הון

מניית טבע נופלת במסחר המוקדם בוול סטריט לאחר שסמנכ"ל הכספים של החברה אמר שהחברה לא תגייס חוב בשלב זה, והודה שהיעד של הפחתת חוב ב־5 מיליארד דולר ב־2017 אינה ריאלית

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכני מניות בחלוקי טבע
סוכני מניות בחלוקי טבעצילום: Scott Eells / Bloomberg
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית טבע יורדת בכ-12% במסחר המוקדם בניו יורק לאחר שמייק מקללן סמנכ"ל הכספים של החברה אמר שבשלב זה טבע אינה מתכוונת לגייס הון כדי לשמור על דירוג האשראי של החברה. לדבריו, נושא זה יהיה חלק מהדיונים עם קאר שולץ, המנכ"ל החדש של טבע שנכנס אתמול לתפקידו.

לדברי מקללן, החברה תבחן נכסים אחרים שאינם בליבת עסקיה ושסביר למכרם. הוא הודה כי התחזית להפחתת חובה של החברה ב־5 מיליארד דולר ב־2017 כבר אינה ריאלית. זאת, נוכח הפחתת תחזית תזרים המזומנים של החברה; והעיכוב בהסדרת הוויכוח המשפטי עם חברת אלרגן על ההון החוזר שקיבלה החברה ברכישת אקטוויס ג'נריקס. לדבריו, החברה מעריכה שתוריד את החוב ב־3.5־4.0 מיליארד דולר בלבד ב־2017.

מקללן התייחס לשאלת הפחתת דירוג האשראי האפשרית והשפעתה על עלויות המימון של החברה. הוא ציין שחוב של 6 מיליארד דולר הוא בריבית משתנה, ועל כן צפויה העלאת ריבית של 0.25 נקודת אחוז בעלות הריבית, כתוצאה מהפחתת הדירוג בדרגה אחת. מקללן ציין שהחברה אמורה לפרוע חוב של 5.5 מיליארד דולר ב־2018 ו-4 מיליארד דולר בכל אחת מהשנים 2019־2021. לדבריו, החברה תשקול למחזר חוב זה ובמקרה של הורדת דירוג תידרש להערכתו לשלם ריבית גבוהה ב־1.5־2.0 נקודת אחוז מהריבית הנוכחית.

דיפנקר בהטרג'י, מנכ"ל טבע גנריקה, אמר שהקצב השנתי של שחיקת המחירים של מוצריה הגנריים הוותיקים של החברה בארה"ב הואץ ל־10% ברבעון השלישי של 2017 בהשוואה ל־6% ברבעון השני של 2017. רוב קורמנס, מנכ"ל טבע מוצרים ייחודים ומקוריים, אמר שהחברה הצליחה להבטיח לעצמה 60% מהכמויות ששיווקה מקופקסון 40 מ"ג, אולם נדרשה לתת הנחות עמוקות משציפתה. זאת, משום שמיילן השיקה את הגרסה הגנרית שלה במחירים נמוכים מהצפוי. טבע ציפתה שהשקת הגרסה הגנרית של מיילן תקטין ב־30 סנט למניה - כלומר ב־300 מיליון דולר - את הרווח למניה ברבעון הרביעי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"