אחד הפרויקטים המורכבים והיקרים בישראל: ההסכם הענק של כיל לביצוע קציר המלח

כיל חתמה על הסכם במיליארד שקל עם חברה הולנדית לביצוע קציר המלח ■ השלב הראשון בפרויקט נועד לשמר את מפלס המים בבריכת האידוי ולמנוע את הצפת היסודות של בתי המלון הסמוכים ■ היקפו הכולל של הפרויקט מוערך ב-7 מיליארד שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בתי מלון הים המלח
צילום: מיכל פתאל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת מפעלי ים המלח, שבבעלותה המלאה של כיל , חתמה על הסכם ביצוע השלב הראשון של פרויקט קציר בבריכת אידוי האשלג מספר 5 בים המלח עם חברת Holland Shallow Seas Dredging.

הפרויקט נועד לשמר את רמת מפלס המים בבריכה ולמנוע את הצפת היסודות של בתי המלון שלחופה של בריכת האידוי. כחלק מההסכם, שהיקפו מיליארד שקל, תחל החברה ההולנדית בבניית מחפר ימי ייעודי עבור פרויקט הקציר.

גודלו של המחפר הימי צפוי להיות 24 על 120 מטר והוא יופעל באופן רציף על-ידי עשרות עובדים שיגויסו על ידי החברה הקבלנית. המחפר הימי יאסוף מלח מקרקעית האגן הדרומי של ים המלח בהיקף של 5.5 מיליון מ"ק בשנה.

מפעלי ים המלחצילום: גיל כהן מגן

הצורך בפרויקט קציר המלח הוא תוצאה של העובדה שתהליך ייצור האשלג בים המלח כרוך בעלייה של 20 ס"מ בשנה במפלס בריכות אידוי האשלג ושל העובדה שבחופו המערבי של ים המלח ממוקמים בתי המלון של עין בוקק וחמי זוהר. עליית מפלס ים המלח מעבר לגובה מסוים עלולה לסכן את היסודות והמבנים של בתי המלון שנמצאים סמוך לבריכה , לנווה זוהר ולתשתיות אחרת שנמצאות בחוף המערבי של ים המלח.

האשלג מופק מים המלח באידוי סולארי, שבמהלכו שוקע מלח בקרקעית בריכות האידוי מספר 5 - בריכת האידוי הגדולה ביותר. המלח השוקע יוצר שכבה על קרקעית הבריכה בנפח של 20 מיליון טון בשנה. היות שייצור האשלג מחייב שמירה על נפח קבוע של תמיסות בבריכה ובהתחשב בשכבת המלח שמצטברת מדי שנה, מפלס התמיסות בבריכה עולה ב-20 ס"מ בשנה.

על פי ההסכם שנחתם בין כיל לממשלה ביולי 2012, התחייבה כיל שהחל מ-2017 מפלס המים בבריכת האידוי מספר 5 לא יעלה על 15.1 מטר מעל תחתית הסוללה שהוקמה לאורך החוף המערבי של בריכת האידוי. כיום, מפלס בריכת האידוי מצוי ברמה של 14.5 מטר מעל תחתית הסוללה. פרויקט קציר המלח יהיה כרוך בקציר המלח וערימתו על גדת הסוללה באמצעות 3 מחפרים. מאוחר יותר יוקם מסוע שאורכו 30 ק"מ עד לאגן הצפוני של ים המלח, סמוך לתחנת השאיבה ששואבת מים מהאגן הצפוני ומזרימה אותו לאזור אידוי האשלג בדרומו של ים המלח.

פרויקט קציר המלח נחשב לאחד הפרויקטים המורכבים והיקרים בישראל בתחום התשתיות והיקפו הכולל מוערך ב-7 מיליארד שקל. על פי הסכם שנחתם בין כיל למדינה ב-2012 - כיל תממן 80% מעלות הפרויקט. ההסכם יאפשר את תחילת השלב הביצועי של קציר המלח במחצית הראשונה של 2019, עם סיום בנייתו של המחפר הימי, וזאת לאחר שהושלמו ההכנות התפעולית וההנדסיות של הפרויקט, כולל עבודות הכנה ותשתית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב