סוף שנה: איך משווים את ביצועי קרנות ההשתלמות וקופות הגמל?

השוואת נתוני קרנות השתלמות וקופות הגמל חשובה כדי למקסם את התשואות ולהוריד דמי ניהול ■ בעזרת פורטל ה-Finance של TheMarker תוכלו לעשות זאת בצורה קלה ומהירה

אורן מג'ר
אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חדר מסחר
חדר מסחרצילום: דן קינן
אורן מג'ר
אורן מג'ר

אחת לשנה, בדרך כלל לקראת דצמבר, מגיע הטלפון מסוכנים של חברות הביטוח הגדולות במשק או נציגי בתי ההשקעות, שמבקשים להיפגש כדי התחרות על לבנו ולהציע לנו לנייד אליהם את קרנות ההשתלמות וקופות הגמל שברשותנו. כלי השכנוע כוללים הצעות תחרותיות בנוגע לגובה דמי הניהול של המוצרים השונים, והצגת התשואות העודפות שהשיגו (אם השיגו) בגופים שמנהלים את הכסף. "הרוד – שואו" הזה הוא תהליך חשוב שראוי לכל עובד לקחת בו חלק אחת לשנה (מה גם שהייעוץ חינם) שכן הוא מאפשר להוזיל את דמי הניהול הנגבים על הצבירה וההפקדות מהכסף שנחסך, לבחון כי התשואות בקרנות ובקופות תחרותיות ביחס לתנאי השוק ולוודא כי רמת הסיכון מתאימה לצרכי העובד.

הכלי המרכזי בו משתמשים סוכני הביטוח ונציגי בתי ההשקעות כדי להציג מידע השוואתי לחוסכים הוא אתר גמל נט של משרד האוצר המספק מידע מעודכן על תשואות הקרנות והקופות בישראל. אמנם, מדובר באתר חשוב, אמין ומדויק, אולם הוא הושק לפני כמעט עשור והממשק בהתאם. אפשרות נוספת היא פורטל ה-Finance של TheMarker, שפותח כדי להציע חווית גלישה יותר מעודכנת: הכוללת שפע כלים המנגישים את תהליך ההשוואה ואיתור המידע על המוצרים השונים.

עבור החוסכים שרוצים לנהל את החיסכון שלהם הכנו מדריך קצר לשימוש בפורטל המסביר כיצד לקבל את המידע החשוב בכמה הקלקות, תוך שימוש בגרפים מאירי העיניים שנמצאים בו. את כל שאר הפיצ'רים אנחנו בטוחים שתגלו חיש מהר בעצמכם.

השוואת קרנות השתלמות: הכי מהר שאפשר

מדור קרנות ההשתלמות של פורטל ה-Finance מאפשר לאתר בקלות קרן השתלמות: הקליקו במנוע החיפוש של הפורטל את שם הקרן או את מספרה והיכנסו לעמוד הקרן. בראש העמוד יוצגו נתוני התשואה החודשית ונתוני התשואה ב-12 החודשים שחלפו, כמו גם רמת הסיכון של הקרן. באותו העמוד מרוכזים נתונים נוספים על הקרן כגון תשואות לתקופות שונות, הסבר על פרופיל הקופה, ביצועים - במונחים של סטיית תקן ושארפ, והרכב נכסי הקופה (שימו לב כיצד הנתונים משתנים אוטומטית בעמוד עם כל הקלקה, ללא צורך בטעינת העמוד מחדש, דבר המשפר משמעותית את מהירות וחוויית הגלישה).

בחירת קרן השתלמות. נתוני תשואה וסיכון במבט מהיר

רוצים להשוות את הקרן לקרנות אחרות באותה רמת סיכון? אין קל מכך. היכנסו למדור קרנות ההשתלמות ובחרו את רמת הסיכון הרלוונטית. בראש העמוד יוצגו נתונים על ביצועי הקטגוריה כולה: דמי ניהול ממוצעים, היקף נכסים, סטיית תקן, ותשואות לתקופות שונות.

רוצים לזהות מיד את הקרנות שבולטות על פני המתחרות? לחצו על כפתור גרף הפיזור שבראש הדף, וכל הקרנות בקטגוריה יוצגו, מסודרות לפי תשואה וסיכון. העבירו את העכבר מעל הנקודה הירוקה כדי לקבל הצצה לשם וביצועי הקרן. כדי לקבל מידע מפורט על כל קרן הקליקו בגרף הפיזור על הקרן שמעניינת אתכם, ותועברו לדף הקרן. תוכלו גם, באותו העמוד, לגלול מטה לטבלה המורחבת המציעה מידע עשיר על הקרנות. שימו לב: תוכלו למיין או לסדר כל עמודה בסדר יורד/עולה לפי תשואות, רמת סיכון, שארפ, דמי ניהול, גיוס או פדיונות, הרכב הקופה ובעצם מה לא.

השוואת קרנות השתלמות

השוואת קופות גמל: מיון בסדר עולה או יורד

מדור קופות הגמל של פורטל ה-Finance מאפשר לאתר בקלות קופת גמל: הקלידו במנוע החיפוש של הפורטל את שם הקופה או את מספרה ובחרו את הקופה הרצויה. בראש העמוד יוצגו נתוני תשואות לחודש ול -12 החודשים האחרונים, דמי הניהול, סטיית התקן וסה"כ הנכסים שמנהלת הקופה, כמו גם את רמת הסיכון של הקופה. בהמשך העמוד: נתונים על תשואות הקופה, הסבר על פרופיל הקופה, ביצועים במונחי סטיית תקן ושארפ לתקופות שונות (תוך השוואתם למדד השוק), נתונים על הרכב נכסי הקופה, חלוקת נכסים ועוד.

בחרו קטגוריה בקופת הגמל: נתוני תשואה וסיכון לתקופות שונות

רוצים להשוות את הקופה לקופות אחרות הנמצאות באותה רמת סיכון? היכנסו למדור קופות הגמל, בו מוצגות הקופות לפי אחוז הנכסים בסיכון. בחרו את רמת הסיכון הרלוונטית: בעמוד שלפניכם השתנו הנתונים כך שיציגו את ביצועי הקופות בקטגוריה שבחרתם, כגון דמי ניהול ממוצעים, היקף נכסים, סטיית תקן, ותשואה לפי תקופות. רוצים לזהות מיד את הקופות שבולטות על פני המתחרות? לחצו על כפתור גרף הפיזור שבראש הדף, וכל הקופות בקטגוריה יוצגו, מסודרות לפי תשואה וסיכון.

סקירת ביצועי קופת גמל. כל הקלקה מעדכנת נתונים חדשים לעמוד שלפניכם

בעמוד שלפניכם תמצאו טבלה מפורטת של הקופות, אותו תוכלו למיין מיד בסדר עולה או יורד לפי תשואות, אחוז דמי ניהול או שארפ. הרחיבו את הטבלה ותקבלו עושר של מידע: חלוקת נכסים, תשואות לתקופות שונות, ביצועים במונחים של שארפ וסטיית תקן, והרכב השקעות. שימו לב: תוכלו למיין את כל אחת מהעמודות לפי סדר עולה/יורד על ידי לחיצה על כותרת העמודה.

השוואת קרנות נאמנות: חפשו את הנקודה הכחולה

מדור קרנות הנאמנות של פורטל ה-Finance מאפשר למיין, להשוות ולהציג את כל הקרנות בישראל. לשם קבלת מידע על קרן נאמנות והשוואתה למתחרות הקלידו את שמה או מספרה של הקרן במנוע החיפוש של הפורטל, ולאחר מכן היכנסו לדף הקרן. בראש העמוד יוצגו מחיר הקניה והפדיון, תשואה יומית ותשואה ל-12 חודשים אחרונים, דמי הניהול והיקף הנכסים. רוצים לדעת האם הקרן בעלת ביצועים עודפים? לחצו על כפתור גרף הפיזור שבראש הדף, וכל הקרנות בקטגוריה יוצגו מסודרות לפי תשואה וסיכון על הגרף. הנקודה הכחולה תגלה לכם מיד מה הם ביצועי הקרן ביחס למתחרות שלה.

עמוד קרן נאמנות. גרף הפיזור מציג את ביצועי הקרן בחיתוך של תשואה וסיכון

גלילה למטה בדף מציגה נתונים על ביצועי הקרן: תשואה לתקופות שונות, מדדי שארפ, בטא, ג'ינסן ועוד. גלילת הדף למטה מציגה טבלה הכוללת את כלל נתוני הקרן והמתחרות שלה באותה קטגוריית הסיכון. הרחיבו את הטבלה ותגלו עושר של מידע: נתוני מסחר יומיים, תשואות לתקופות שונות, ביצועים במונחים של שארפ וסטיית תקן, מידע כללי על הקרן כגון עמלת הפצה, דמי ניהול ונאמנות, ומידע על הרכב הקרן. לחצו על כל אחת מהעמודות כדי לסדר את המידע בסדר עולה או יורד.

רוצים עוד מידע ופילוחי קרנות נאמנות? היכנסו למדור קרנות הנאמנות: כאן תוכלו למיין את הקרנות לפי חשיפה למניות או למט"ח, לפי מנהל הקרנות, או לפי גודל הנכסים. השתמשו בגרף הפיזור או ביכולות המיון בטבלת הקרנות בתחתית העמוד כדי להשוות או לאתר את הקרן הרצויה לכם.

בחירת קרן נאמנות: בחרו לפי חשיפה למניות, שם המנהל וכו'. הנתונים מתעדכנים בתחתית העמוד באופן מידי

השוואת ביטוח מנהלים: למי דמי הניהול הנמוכים והביצועים העודפים?

במדור הביטוח תוכלו לאתר בקלות קופת ביטוח (מכונות גם תוכנית ביטוח או פוליסת ביטוח) שונות על ידי הקלדת שם הקופה או מספרה במנוע החיפוש של הפורטל. בראש עמוד הקופה יוצגו נתוני התשואות בחודש החולף וב-12 החודשים האחרונים, קבוצת רמת הסיכון אליה משתייכת הקופה, גובה דמי הניהול, סטיית התקן והנכסים שהיא מנהלת. בהמשך העמוד יוצגו נתונים נוספים הכוללים תשואות לתקופות משתנות בהשוואה למדד השוק, פרופיל הקופה וביצועים במונחים של סטיית תקן ושארפ – גם הם בהשוואה למדד השוק. נתונים נוספים שיוצגו באותו העמוד הם הרכבי נכסי הקופה, החשיפה לחו"ל ואחזקה בנכסים.

רוצים להשוות את הקופה לקופות אחרות הנמצאות באותה רמת סיכון? היכנסו למדור ביטוח, בו מוצגות הקופות לפי אחוז הנכסים בסיכון, ובחרו את רמת הסיכון הרלוונטית: בעמוד שלפניכם השתנו הנתונים (ללא צורך בטעינה מחודשת של דף האינטרנט!) כך שיציגו את ביצועי הקופות בקטגוריה שבחרתם, כגון דמי ניהול ממוצעים, היקף נכסים, סטיית תקן, ותשואה לפי תקופות. רוצים לזהות מיד את הקופות שבולטות על פני המתחרות? לחצו על כפתור גרף הפיזור שבראש הדף, וכל הקופות בקטגוריה יוצגו, מסודרות לפי תשואה וסיכון. הציבו את העכבר על הנקודה ותראו אם פרטי הקופה.

אם תגללו למטה בעמוד מדור הביטוח תמצאו טבלה מפורטת של הקופות, אותו תוכלו למיין מיד בסדר עולה או יורד לפי תשואות של 12 חודשים אחרונים או מדד שארפ. הרחיבו את הטבלה ותקבלו עושר של מידע כללי ומפורט כגון תשואות ל תקופות משתנות, ביצועים במונחים של שארפ וסטיית תקן, והרכב השקעות. שימו לב: תוכלו למיין את כל אחת מהעמודות לפי סדר עולה/יורד על ידי לחיצה על כותרת העמודה למשל מיון דמי הניהול בסדר עולה, תשואות בסדר יורד וכן הלאה.

טבלת קופות הביטוח. מיון בסדר יורד לפי תשואה מצטברת לחמש שנים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית