אנטרופי מותחת ביקורת על שכרו של מאיר שמיר ועל האסטרטגיה שהוביל

החברה תומכת באישור שכרו המופחת של מאיר שמיר אבל קובעת: "רכיב התשלום הקבוע בשכרו גבוה משמעותית ביחס למקביליו בשוק ההון ומכביד על החברה. הגיע הזמן שמבטח שמיר תקבל החלטה בנוגע לאחזקותיה המפסידות"

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיר שמיר
מאיר שמירצילום: דניאל צ'צ'יק
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה למשקיעים המוסדיים להצביע בעד תנאי שכרו המעודכנים של מאיר שמיר, בעל השליטה ומנכ"ל חברת מבטח שמיר , באסיפת בעלי המניות שתתקיים ב-2 בנובמבר.

אנטרופי מותחת, עם זאת, ביקורת על שכרו של שמיר לפני העדכון ועל האסטרטגיה של מבטח שמיר. "סקירתנו הראשונית את הסכם העסקתו של שמיר העלתה כי הרכיב הקבוע של 3 מיליון שקל גבוה משמעותית ביחס למקביליו בשוק ההון, ובפרט לקבוצת השוואה שכוללת חברות אחזקה ציבוריות."

אנטרופי מציינת שהרכיב הקבוע בממוצע המדגם של שכר המנכ"לים בחברות ציבוריות הוא 1.8 מיליון שקל, לעומת 2.2 מיליון שקל בהסכם שכרו של מאיר שמיר לאחר הפחתתו. התקרה של הרכיב המשתנה הממוצע בשכרם של מנכ"לי חברות ציבוריות הוא 1.4 מיליון שקל, לעומת 3.1 מיליון שקל - תקרת הרכיב המשתנה בעלות שכרו של מאיר שמיר.

אנטרופי מבקרת את תפקודה של החברה מאז המימוש הרווחי של האחזקה בחברת תנובה במארס 2015 : "על אף הצהרות חיוביות מצד נציגי החברה על מצבה העסקי, אנו מעריכים שהחברה נדרשת בנקודת הזמן הנוכחית להוכיח את השקעותיה בחברות המוחזקות שבחלקן מכילות פעילויות מפסידות במשך תקופה ארוכה. על כן, ראוי שחבילת התגמול של מר שמיר תהיה מוטה ביצועים, זאת תוך כדי הפחתה משמעותית ברכיב הקבוע אותו אנו רואים כמכביד על התנהלות החברה ויכולתה להניב רווחים יציבים וקבועים לבעלי המניות בשנים הקרובות".

אנטרופי מנמקת את תמיכתה בחידוש הסכם הניהול לקבלת שירותי מנכ"ל ממאיר שמיר, ומציינת שבעקבות שיחות שקיימה עם נציגיה של מבטח שמיר הופחתו דמי הניהול החודשיים שמקבל שמיר מ-250 אלף שקל לחודש ל-166 אלף שקל לחודש, ורכב צמוד בשווי של 750 אלף שקל. המענק השנתי של שמיר הועלה מ-5% ל-6% מהרווח השנתי עבור הרווח שמעל ל-30 מיליון שקל ועד לסכום מקסימלי של 3.1 מיליון שקל.

אנטרופי מציינת שתחשיב הזכאות למענק כוללת קיזוז הפסדים, וכן נטרול רווחים או הפסדים משערוך נכסי החברה כשרק עם מימוש הנכסים בפועל תוכר הזכאות לקבלת המענק בגין רווחי השערוך. אנטרופי מוסיפה שבהתחשב בשינויים האחרים שנערכו בחבילת התגמול, להערכתה האפקטיביות של המענק טובה כך שמלוא המענק ישולם רק כאשר מבטח שמיר תציג תשואה של 11% על ההון הכלכלי נטו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב