אנטרופי מותחת ביקורת על שכרו של מאיר שמיר ועל האסטרטגיה שהוביל

החברה תומכת באישור שכרו המופחת של מאיר שמיר אבל קובעת: "רכיב התשלום הקבוע בשכרו גבוה משמעותית ביחס למקביליו בשוק ההון ומכביד על החברה. הגיע הזמן שמבטח שמיר תקבל החלטה בנוגע לאחזקותיה המפסידות"

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיר שמיר
מאיר שמירצילום: דניאל צ'צ'יק
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה למשקיעים המוסדיים להצביע בעד תנאי שכרו המעודכנים של מאיר שמיר, בעל השליטה ומנכ"ל חברת מבטח שמיר , באסיפת בעלי המניות שתתקיים ב-2 בנובמבר.

אנטרופי מותחת, עם זאת, ביקורת על שכרו של שמיר לפני העדכון ועל האסטרטגיה של מבטח שמיר. "סקירתנו הראשונית את הסכם העסקתו של שמיר העלתה כי הרכיב הקבוע של 3 מיליון שקל גבוה משמעותית ביחס למקביליו בשוק ההון, ובפרט לקבוצת השוואה שכוללת חברות אחזקה ציבוריות."

אנטרופי מציינת שהרכיב הקבוע בממוצע המדגם של שכר המנכ"לים בחברות ציבוריות הוא 1.8 מיליון שקל, לעומת 2.2 מיליון שקל בהסכם שכרו של מאיר שמיר לאחר הפחתתו. התקרה של הרכיב המשתנה הממוצע בשכרם של מנכ"לי חברות ציבוריות הוא 1.4 מיליון שקל, לעומת 3.1 מיליון שקל - תקרת הרכיב המשתנה בעלות שכרו של מאיר שמיר.

אנטרופי מבקרת את תפקודה של החברה מאז המימוש הרווחי של האחזקה בחברת תנובה במארס 2015 : "על אף הצהרות חיוביות מצד נציגי החברה על מצבה העסקי, אנו מעריכים שהחברה נדרשת בנקודת הזמן הנוכחית להוכיח את השקעותיה בחברות המוחזקות שבחלקן מכילות פעילויות מפסידות במשך תקופה ארוכה. על כן, ראוי שחבילת התגמול של מר שמיר תהיה מוטה ביצועים, זאת תוך כדי הפחתה משמעותית ברכיב הקבוע אותו אנו רואים כמכביד על התנהלות החברה ויכולתה להניב רווחים יציבים וקבועים לבעלי המניות בשנים הקרובות".

אנטרופי מנמקת את תמיכתה בחידוש הסכם הניהול לקבלת שירותי מנכ"ל ממאיר שמיר, ומציינת שבעקבות שיחות שקיימה עם נציגיה של מבטח שמיר הופחתו דמי הניהול החודשיים שמקבל שמיר מ-250 אלף שקל לחודש ל-166 אלף שקל לחודש, ורכב צמוד בשווי של 750 אלף שקל. המענק השנתי של שמיר הועלה מ-5% ל-6% מהרווח השנתי עבור הרווח שמעל ל-30 מיליון שקל ועד לסכום מקסימלי של 3.1 מיליון שקל.

אנטרופי מציינת שתחשיב הזכאות למענק כוללת קיזוז הפסדים, וכן נטרול רווחים או הפסדים משערוך נכסי החברה כשרק עם מימוש הנכסים בפועל תוכר הזכאות לקבלת המענק בגין רווחי השערוך. אנטרופי מוסיפה שבהתחשב בשינויים האחרים שנערכו בחבילת התגמול, להערכתה האפקטיביות של המענק טובה כך שמלוא המענק ישולם רק כאשר מבטח שמיר תציג תשואה של 11% על ההון הכלכלי נטו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש