אדמה וסינג'נטה מכרו למתחרה האוסטרלית מוצרים ב-490 מיליון דולר

מכירת המוצרים בוצעה בהתאם לדרישת הרשות האירופית, כתנאי לקבלת האישור לרכישת סינג'נטה בידי כמצ'יינה הסינית - שהיא גם בעליה של אדמה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קלחי תירס בביתן של סינג'נטה, בתערוכה חקלאית
קלחי תירס בביתן של סינג'נטה, בתערוכה חקלאיתצילום: בלומברג
יורם גביזון
יורם גביזון

אדמה, שהיא חברת האגרוכימיה השביעית בגודלה בעולם, והחברה האחות השווייצית סינג'נטה חתמו על הסכם למכירת תיקי מוצר באירופה לחברה המתחרה נופארם (Nufarm) מאוסטרליה תמורת סכום כולל של 490 מיליון דולר. מכירת המוצרים נעשית בהתאם לדרישת הרשות האירופית כתנאי לקבלת האישור לרכישת סינג'נטה בידי חברת כמצ'יינה הסינית, שהיא גם בעליה של אדמה.

אדמה, שמנוהלת בידי חן ליכטנשטיין, אינה צד פורמלי לדרישת הרשות האירופית, ומבצעת את המכירה כדי לסייע לכמצ'יינה להשלים את רכישת סינג'נטה תמורת 43 מיליארד דולר במזומן. אדמה וסינג'נטה ימכרו מוצרים שבהם לשתי החברות יש נתח משמעותי ובאזורים גיאוגרפיים זהים, כך שבמקום שבו נתח השוק של סינג'נטה נמוך, יימכר המוצר שלה, ולהיפך.

לפי ההסכם שאושר בידי הדירקטורים החיצוניים של אדמה, החברה תקבל מסינג'נטה עבור המוצרים שתמכור מוצרים חלופיים בעלי רמת מכירות, רווח ותזרים מזומנים מהוון זהה, שעבורם תשלם בתמורה שתקבל. אדמה מציינת שההשפעה המצרפית נטו על עסקיה לא תהיה מהותית. כחלק מההסכמים לא יועברו עובדים ונכסים פיזיים, למעט מלאי. ההסכם הנוכחי נחתם בעקבות הסכם למכירת מוצריה של אדמה לחברת אמווק כימיקל (Amvac Chemical) תמורת מוצרים שסינגנ'טה משווקת בארה"ב. נופארם ציינה שהמכירות של המוצרים שרכשה מסתכמות ב–195 מיליון דולר והרווח התפעולי התזרימי מהם מגיע ל–74–78 מיליון דולר, כך שתיק המוצרים נרכש לפי מכפיל מכירות ל–EBITDA של 6.5.

לפי הערכות, חלק מהמוצרים שרכשה נופארם הם בעלי רמת סיכון גבוהה, משום שרשות הסביבה באירופה סירבה לחדש את אישור השיווק למוצרים מאותה קטגוריה, למשל את קוטל הפטריות Propiconazole. רמת הסיכון של המוצרים שקיבלה אדמה מסינג'נטה נמוכה, לפי הערכת מקורבים לחברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"