כשל טכני יעלה להכשרה חברה לביטוח 1.2 מיליון שקל

הממונה על שוק ההון והביטוח הטילה קנס על החברה, הנשלטת על ידי אלי אלעזרא - כי התגלה שתהליכי הליבה שלה לא נתמכו על ידי מערכות המידע

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אלעזרא, מבעלי אלבר
אלי אלעזראצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

ליקויים במערכות המידע של ביטוחי החיים של חברת הכשרה וכשלים באופן ניהולם הובילו את הממונה על שוק ההון והביטוח להטיל היום (א') עיצום כספי של 1.2 מיליון שקל על החברה. הכשרה לביטוח הנמצאת בבעלותו של אלי אלעזרא היו"ר, פועלת בשוק מאז שנת 1982 ומעניקה ללקוחותיה אפשרות לרכוש ביטוחי רכב, רכוש, חיים ועוד.

הליקויים נתגלו במסגרת הביקורת שערכו אנשי הרשות בחברה, שבה נבחנה עמידתה בקיום הוראות חוזר ניהול טכנולוגיות מידע, לרבות תקינות מערכות המידע שלה בתחום ביטוחי החיים, שלמות הנתונים בהן ותמיכתן בפעילות העסקית.

בביקורת נמצא כי תהליכי הליבה בחברה לא נתמכו על ידי מערכות המידע ובוצעו באופן ידני, כאשר מנגנוני הבקרה במספר תהליכים מהותיים היו לא מספקים. עוד נמצא כי מעקב אחר שינויים ותנודות שבוצעו במערכת הליבה היה חלקי ולא ענה על הוראות הממונה.

אנשי הפיקוח מצאו גם ליקויים באופן הגדרת סמכויות המשתמשים, הגדרות שפגעו בעקרונות הפרדת תפקידים של גורמים העוסקים בתחום טכנולוגיות המידע.

לחברה נערך הליך שימוע בה טענו נציגיה כי חלק מהליקויים תוקנו, והציגו תכנית מפורטת לתיקון שאר הליקויים. הרשות הבהירה כי אין מדובר בבדיקה היחידה והיא תמשיך לבחון ולבקר את מערכות המידע של הגופים המפוקחים תחתיה בשביל להבטיח את מיצוים המלא של זכויות העמיתים והמבוטחים.

בדו"ח הכספי האחרון אותו פרסמה החברה הסתכם ההון העצמי שלה ב-371 מיליון שקל, כאשר סך נכסי המאזן עמדו על 12 מיליארד שקל. הרווח הכולל של החברה התסכם ב-5.6 מיליון שקל, לעומת הפסד של 6.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"