קרן מאוור הקנדית חיסלה אחזקתה בגזית גלוב בהיקף של 165 מיליון שקל

הקרן מכרה לגזית ולבעלת השליטה בה - נורסטאר של חיים כצמן ודורי סגל - מניות ב-68 מיליון שקל ■ לפני 3 חודשים מכרה מגדל מניות גזית ב-100 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב
חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב
גיא ארז
גיא ארז

יציאתו של משקיע גדול נוסף מ גזית גלוב מאפשרת לבעלי השליטה חיים כצמן ודורי סגל לבטא את אמונם בענקית הנדל"ן. על רקע החשש מעתיד תחום הנדל"ן המניב, הכולל מרכזים מסחריים – בין היתר בשל השינויים בהרגלי הצריכה בעולם, קרן ההשקעות הקנדית מאוור (mawer) חיסלה היום (ה') את השקעתה בגזית גלוב, ומכרה בבורסה מניות בהיקף של כ-165 מיליון שקל. בין רוכשי המניות נמצאים חברת גזית גלוב עצמה שרכשה מניות בכ-34 מיליון שקל, חברת נורסטאר של חיים כצמן ודורי סגל שרכשה מניות ב-33.65 מיליון שקל ועלתה לאחזקה של 51.7% מהחברה, וכן מספר גופים מוסדיים.

חיסול השקעה זה של הקרן מתרחש כשלושה חודשים בלבד לאחר מכירת מניות בהיקף של כ-100 מיליון שקל על ידי חברת הביטוח מגדל.

היו"ר כצמן הביע במהלך השנה מספר פעמים מורת רוח משוויה של גזית גלוב בשוק, המסתכם כיום בכ-6.6 מיליארד שקל, לאחר עלייה של 6.5% מתחילת השנה. לצורך תמיכה במחיר המניה – ולא באחת מחברות הבנות הציבוריות שלה – הקימה גזית גלוב לפני חצי שנה חברת בת פרטית, גזית הורייזנס, שפועלת בארה"ב. מאז הקמתה, רכשה החברה נכס במיאמי, המיועד לפיתוח מחדש, בכ-29 מיליון דולר ונכס מסחרי בניו-יורק בכ-73 מיליון דולר.

במקביל, לפני חודשיים צמצמה גזית גלוב בפעם השנייה את אחזקתה בריג'נסי, הפועלת גם כן בארה"ב, והתמזגה בנובמבר אשתקד עם חברת הבת של גזית, אקוויטי וואן. גזית מכרה בחודש שעבר 0.6% ממניות ריג'נסי תמורת 68 מיליון דולר וירדה לאחזקה של 10.9%. זאת, לאחר שמכרה 1.6% מהמניות בסוף השנה שעברה.

פרט לחיזוק רכיב הנדל"ן הפרטי, בגזית שוקדים על הורדת המינוף הפיננסי של החברה, אשר עמד בסוף הרבעון השני של השנה על 53.9%, לעומת 62% בסוף השנה שעברה. כמו כן, החברה מרבה לבצע רכישות עצמיות של אגרות החוב שלה. מתחילת השנה רכשה אג"ח בסדרות שונות בהיקף של כ-75 מיליון שקל.

בדו"חותיה לרבעון השני של השנה הציגה גזית גלוב זינוק של 22% בתזרים מפעילות ההשכרה השוטפת (FFO) אשר הסתכם ב-144 מיליון שקל, וזינוק חד עוד יותר ברווח הנקי, אשר גדל מ-97 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-371 מיליון שקל. עם זאת, הכנסותיה נטו מהשכרה (NOI) הסתכמו במהלך הרבעון ב-490 מיליון שקל, ירידה של 3%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"