בזן תשקיע 50 מיליון שקל במתקנים לצמצום פליטות

החברה תוכל להתחיל בהקמת המתקנים החדשים בכפוף לאישורה של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן, ב-2010
מפעל כרמל אולפינים מקבוצת בז"ן, ב-2010צילום: רמי שלוש
יורם גביזון
יורם גביזון

הוועדה המקומית המשותפת לתכנון ולבניה של מתחם בתי זיקוק ( בזן ) אישרה את הקמתם של פרויקטים סביבתיים להפחתת פליטות והקטנת זיהום בעלות כוללת של 50 מיליון שקל. הוועדה אישרה החלפת מגדל זיקוק נפט גולמי ישן במגדל חדש עם עמידות גבוהה בפני רעידות אדמה, בעלות של 28 מיליון שקל.

מגדל הזיקוק הקיים פועל מ-1979 והמבנה התומך שלו תוכנן בשנות ה-70 של המאה הקודמת, וכבר אינו מתאים לדרישות המעודכנות של המשרד להגנת הסביבה בכל הנוגע לעמידות ברעידות אדמה.

השקעה אחרת שכלולה ברשימת הפרויקטים שאושרו היא הקמת מתקן להקטנת פליטות בכרמל אולפינים, בעלות של 6.5 מיליון שקל. המתקן מבוסס על מערכת שתשאב ותטפל באוויר באופן קבוע ממיכלי נפטא ודריפולן, כך שתיווצר שאיבה וטיפול רציף של חומרים מזהמים ללא פליטתם לסביבה.

עוד אושרה הקמת מתקן לטיפול בחברה הבת גדיב. עלות המתקן שאוסף ומטפל באדי חומרים שנפלטים בזמן מילוי מכליות תגיע ל-8.75 מיליון שקל. פרויקט אחר הוא חיבור מכלי אחסון למתקן ה-CTO בגדיב כדי להבטיח טיפול רציף בפליטות ממכלי אחסון בהשקעה של 3.3 מיליון שקל. בזן, שבשליטת החברה לישראל (33%), תוכל להתחיל בהקמת המתקנים החדשים בכפוף לאישורה של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית