שיכון ובינוי וקבוצת אפולו-דיין לקראת הסכם לשליטה משותפת באיי.די.או גרופ

ההסכם יאפשר לשיכון ובינוי לאחד את מאזנה של איי.די.או גרופ ולרשום רווח הון של 380-300 מיליון שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נכס של איי.די.או ברחוב גנייסנאאוסטר בברלין
נכס של איי.די.או ברחוב גנייסנאאוסטר בברליןצילום: Marc Volk
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון הגיעה להסכמה עקרונית על שליטה משותפת בחברת איי.די.או גרופ עם קרן אפולו ועם מיקי דיין. שיכון ובינוי מחזיקה ב-40.1% ממניותיה של איי.די.או גרופ; והקבוצה המשותפת לקרן אפולו ולמיקי דייין מחזיקה ב-36.9% ממניותיה של איי.די.או גרופ, בעקבות מסע רכישות מזורז בסוף אוגוסט ובתחילת ספטמבר 2017.

קרן אפולו, שמנהלת נכסים ב-232 מיליון דולר כולל נדל"ן בגרמניה, ומיקי דיין ניסו לבצע השתלטות עויינת על איי.די.או גרופ - אולם בסופו של דבר הגיעו להידברות עם שיכון ובינוי. הנכס העיקרי של איי.די.או גרופ הוא אחזקתה ב-38% ממניותיה של חברת איי.די.או פרופרטיס, שמחזיקה ב-22 אלף דירות למגורים ו-1,063 יחידות מסחריות בברלין. ההסכמות בין שיכון ובינוי לבין קבוצת אפולו-דיין יאפשרו לשיכון ובינוי לאחד את מאזנה עם תוצאותיה הכספיות של איי.די.או גרופ ולרשום רווח הון של 380-300 מיליון שקל.

איחוד מאזנה של איי.די.או גרופ היה המטרה של הצעת הרכש שפירסמה שיכון ובינוי ל-10% ממניותיה של איי.די.או גרופ ב-20 באוגוסט 2017 במחיר של 56 שקל למניה - מחיר שהיה נמוך ב-17% מהשווי הנכסי הנקי למניה על פי הערכת איי.די.או גרופ עצמה. עובדה זו עוררה את חמת המשקיעים המוסדיים הגדולים באיי.די.או גרופ כמו הראל והפניקס שמכרו את אחזקותיהם לקרן אפולו ולמיקי דיין, ואיפשרו להם לאיים על שליטתה של שיכון ובינוי באיי.די.או גרופ.

משיכון ובינוי ומקבוצת אפולו-דיין לא התקבלה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב