איי.די.או מגדילה אחזקותיה בברלין: תשקיע 214 מיליון יורו בנדל"ן למגורים

חתימת הסכם הרכישה באה על רקע הדיונים הנמשכים על השליטה בחברה בין קבוצת שיכון ובינוי לקבוצת אפולו-מיקי דיין

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברלין
ברליןצילום: Marc Volk
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת איי.די.או פרופרטיס, שמוחזקת על ידי איי.די.או גרופ (38%), חתמה על הסכם לרכישת בעלות מלאה בחברות שמחזיקות בתיק של 1,298 דירות ו-60 מבני מסחר במבני מגורים בברלין, תמורת 214 מיליון יורו. זאת, על רקע הדיונים הנמשכים על השליטה בחברת איי.די.או גרופ בין קבוצת שיכון ובינוי (40.1%) לבין קבוצת אפולו-מיקי דיין (36.9%). העסקה של פרופרטיס תגדיל את מספר הדירות והיחידות המסחריות שבבעלותה ל-22,065.

דמי השכירות שנגבים בגין היחידות שנרכשו מסתכמים ב-7.1 מיליון יורו בשנה, ושכר הדירה הממוצע למ"ר הוא 6.12 יורו בחודש. איי.די.או פרופרטיס מעריכה שניתן יהיה להעלות את שכר הדירה ל-8.59 יורו למ"ר בחודש בממוצע עם חידוש החוזים בנכסים. שיעור התפוסה בנכסים הנרכשים הוא 96.8%, ו-69% מהיחידות כפופות לתנאי דיור מסובסד, כך שביחס לרובן יסתיימו המגבלות החלות על העלאת שכר הדירה בסוף 2017.

איי.די.או. פרופרטיס מתכננת לממן את הרכישה מגיוס של 400 מיליון יורו בהנפקת איגרות החוב שביצעה ביולי 2017. השלמת העסקה כפופה לקיומם של תנאים מתלים, כולל אישורה של רשות ההגבלים העסקיים הגרמנית, ואישורי בנקים שהעמידו הלוואות ואשראי לחברות שנרכשו על ידי איי.די.או פרופרטיס. השלמת העסקה צפויה ברבעון הרביעי של 2017.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית