סקייליין לווה 90 מיליון דולר למימון רכישת 13 בתי מלון של רשת מאריוט בארה"ב

ההלוואה תממן כ-65% מסך עלות הרכישה של בתי המלון, שמסתכמת בכ-135 מיליון דולר (לפני עלויות עסקה) ■ 13 בתי המלון הנרכשים כוללים 1,913 חדרים, ובמהלך 2016 הניבו הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ-14.5 מיליון דולר

ערן אזרן
ערן אזרן
מלון רנסנס של סקייליין
מלון רנסנס של סקייליין
ערן אזרן
ערן אזרן

סקייליין , שבשליטת חברת הנדל"ן הישראלית מישורים , מתקדמת בעסקה לרכישת בתי המלון של רשת מאריוט בארה"ב, עליה דווח לפני כחודש וחצי. החברה, בניהולו של בלייק לאיין, חתמה על מזכר כוונות מותנה לקבלת הלוואה של עד כ-89.5 מיליון דולר מאחד הבנקים בארה"ב לצורך העסקה. ההלוואה תממן כ-65% מסך עלות הרכישה של בתי המלון, שיירכשו בתמורה כוללת של כ-135 מיליון דולר (לפני עלויות עסקה).

את בתי המלון הנרכשים מנהלת רשת מריוט תחת המותג Courtyard Marriott, שכולל יותר מ-1,070 בתי מלון ב-47 מדינות. המותג Courtyard Marriott משתייך לקטגוריה הנקראת "Select-Service", מלונות בקטגוריה זו כוללים מגוון מצומצם של שירותים ומתקנים, והינם בעלי שטחים ציבוריים קטנים.

13 בתי המלון הנרכשים כוללים 1,913 חדרים, ובמהלך 2016 הניבו הכנסות של כ-51.1 מיליון דולר והכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ-14.5 מיליון דולר. ב-2016 בתי המלון הציגו תפוסה ממוצעת של כ-65.4%, ומחיר ממוצע ללילה (ADR) עמד על כ-101.5 דולר. כל בתי המלון הנרכשים הינם כמעט זהים מבחינת הגודל, מספר החדרים, המבנה והעיצוב שלהם, והם הוקמו באותו טווח שנים.

במסגרת הדיווח מהיום, סקייליין מסרה כי חתמה הסכם ניהול חדש לבתי המלון עם רשת Aimbridge Hospitality, חלף מאריוט. סקייליין ציינה כי Aimbridge Hospitality הינה "חברת ניהול בתי מלון מובילה בארה"ב שמפעילה מספר רב של בתי מלון ממשפחת מותגי מאריוט". כמו כן נמסר כי החברה בשלבים מתקדמים של מו"מ לשימוש במותג Courtyard Marriott לתקופה של 20 שנים. Aimbridge Hospitality מנהלת כיום את מלון Renaissance של סקייליין בעיר קליבלנד, תחת הסכם זיכיון דומה עם מאריוט.

ההלוואה הבנקאית תהיה בתנאי Non-Recourse (ללא זכות חזרה ללווה), ותישא ריבית שנתית בשיעור ליבור +3.25%. ההלוואה תועמד לתקופה של עד חמש שנים (שנתיים עם 3 אופציות הארכה של שנה). הקרן על ההלוואה תשולם בתשלום אחד בסוף תקופת ההלוואה. בנוסף, הבנק יעמיד לרשות סקייליין מסגרת אשראי של עד כ-31 מיליון דולר, בתנאים זהים, שתשמש לביצוע השקעות הוניות בבתי המלון. המסגרת תקפה לארבע שנים.

במקביל לחתימה על המימון הבנקאי, וכחלק מהערכות לרכישת בתי המלון, סקייליין הודיעה שהיא בוחנת אפשרות להנפיק אגרות חוב לציבור (סדרה חדשה), אשר דורגו ברמה של Baa1 (בינונית) ממידרוג עם אופק "יציב". כמו חברות נדל"ן אחרות, כספי האג"ח שתגייס סקייליין ישמשו כהון עצמי לעסקה. האג"ח יונפקו כנגד נכסיה האחרים של סקייליין.

סקייליין, שהונפקה בבורסה ב-2014 לפי שווי של 540 מיליון שקל, עוסקת בייזום ופיתוח נדל"ן, ניהול מלונות ואתרי נופש, ונדל"ן מניב בצפון אמריקה. החברה מוחזקת על ידי הכשרת הישוב (29.7%), וחברת הנדל"ן מישורים, שבשליטת גיל בלוטרייך ואלכס שניידר (70.3%). עם השלמת העסקה, בבעלות סקייליין יהיו 19 נכסים מניבים הכוללים כ-3,300 חדרים מנוהלים ופרושים על פני 11 אזורים גאוגרפים שונים בארה"ב ובקנדה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"