האיש שעשה אקזיט של 15 מיליון שקל: רימוני רוכשת חברת פיתוח מוצר קטנה מנשר

הפעילות הנרכשת היא של שירן הנדסה, המעסיקה כ-15 עובדים ונמצאת בבעלות עודד אברהם ■ רימוני: "לאחר העסקה נוכל לתת פתרון מקצה אל קצה ללקוחות - והכל תחת קורת גג אחת"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל רימוני בקרית שמונה
מפעל רימוני בקרית שמונהצילום: מתוך ערוץ היוטיוב Rimoni industries
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הפלסטיק רימוני , שבשליטת משפחת רימוני (80%), מרחיבה את סל שירותיה באמצעות רכישה של פעילות חדשה. רימוני דיווחה למשקיעים כי תרכוש משירן הנדסה את יתרת המניות (50%) של חברת מטלפלסט אינג'נירינג (PME), וכן את נכסיה ופעילותה של שירן הנדסה בתמורה לסכום כולל של כ-15 מיליון שקל. חלק מהתשלום - 3.5 מיליון שקל - יבוצע במזומן והיתרה באמצעות הקצאה של 208 אלף מניות של רימוני (2.5%) למוכרת. הקצאת המניות תתבצע לפי שער הנעילה של מניית רימוני אתמול בבורסה - 56.7 שקל למניה.

שירן הנדסה היא חברה בבעלות פרטית שנוסדה ב-1987 ונמצאת בבעלות עודד אברהם. החברה מעסיקה כ-15 עובדים במשרדיה בנשר, כאשר מרביתם מהנדסים, אנשי פיתוח, מעצבים ומנהלי פרויקטים. החברה מספקת שרותי עיצוב ואסטרטגיית מוצר, שרותי פיתוח, הנדסה ותכנון מוצרים, אספקת דגמים, אספקת תבניות וייצור מוצרים מפלסטיק וכן הרכבת מכלולים בשילוב כרטיסים אלקטרונים ורכיבים משלימים שאינם בהכרח מפלסטיק.

בין היתר, החברה מפתחת מוצרים לתחומי המכשור הרפואי, מערכות להולכה ובקרת נוזלים, מוצרי צריכה, מוצרים לתעשייה הביטחונית ועוד. הכנסות שירן הנדסה הסתכמו ב-2016 בכ-17 מיליון שקל ובמחצית הראשונה של 2017 בכ-10 מיליון שקל. מדובר בעסקה אסטרטגית, בין השאר מאחר שהיא תאפשר לרימוני לפתח מוצרים חדשים תחת מותג שלה. לאחר הדיווח על העסקה, מניית רימוני עולה בבורסה ב-2%.

רימוני, שנסחרת לפי שווי של כ-460 מיליון שקל, נמצאת בשליטת דני, גידי ורפי רימוני (78%). החברה עוסקת בייצור מוצרי פלסטיק מדויקים ותבניות להזרקת פלסטיק. בפברואר 2017 ביצעה רימוני עסקה נוספת, שבה רכשה את פעילותה ונכסיה של חברת הפלסטיק פרידריך בכ-8 מיליון שקל בלבד, לאחר שפרידריך נקלעה לקשיים ופנתה לבית המשפט.

רימוני הסבירה בדיווח כי רכישת פעילות שירן הנדסה תאפשר לה "להעניק ללקוחותיה פתרון כולל, כבר משלב העיצוב, התכנון והפיתוח של המוצרים, דרך אספקת דגמים ועד הרכבת מכלולים בשילוב כרטיסים אלקטרונים ורכיבים משלימים לאחר הייצור. לאחר השלמת העסקה יתאפשר לחברה לתת ללקוחותיה פתרון מקצה אל קצה והכל תחת קורת גג אחת, להגדיל את תמהיל הלקוחות שלה וכן לתכנן, לפתח ולייצר מוצרים עצמאיים".

העסקה כוללת, כאמור, גם את מניותיה של חברת מטלפלסט אינג'נירינג (MPE), בה החזיקה רימוני לפני העסקה ב-50% (לאחר העסקה החברה תוחזק בבעלות מלאה של רימוני). עם השלמת הרכישה, רימוני תחל לאחד בצורה מלאה את תוצאותיה הכספיות של MPE, וזאת לאחר שעד כה הם טופלו בשיטת השווי המאזני (כלומר, חלק החברה ברווחי האקוויטי). מחזור המכירות של PME בשנה עומד על כ-70 מיליון שקל, כך שהאיחוד צפוי להגדיל את מחזור המכירותשל רימוני בכ-35 מיליון שקל (לאחר ניכוי מכירות בתוך הקבוצה), לא כולל מחזור הפעילות של שירן הנדסה.

מניית רימוני זינקה בחמש השנים האחרונות בכ–170%, כמעט פי שתיים ביחס למדד SME60 (לשעבר יתר 50). את הזינוק במניה ניתן לייחס, בין היתר, לשיעורי הרווחיות הגבוהים שהציגה רימוני לאורך השנים. הרווחיות הגבוהה נרשמה על אף התחרות עם יצרני פלסטיק במזרח, בין היתר משום שרימוני מתמחה בייצור מוצרים בעלי איכות גימור גבוהה שקשה להעתיקם.

רימוני מייצרת רווח נקי של 20–30 מיליון שקל בשנה לבעלי המניות. החברה נוהגת לחלק את מרבית רווחיה, כך שמנייתה הניבה תשואות דיווידנד גבוהות בשנים האחרונות. ב-2014-2013 הכנסות החברה היו 150–170 מיליון שקל. ב-2015 וב-2016 צנח מחזור המכירות השנתי ל-110 מיליון שקל בשנה לאחר שסודהסטרים, מלקוחותיה המרכזיים של החברה, הקטינה את רכש המוצרים בשל פתיחת המפעל החדש בדרום הארץ. במחצית הראשונה של 2017 הכנסות החברה הסתכמו בכ-65 מיליון שקל, והרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על 24 מיליון שקל.

בנקאי ההשקעות שליווה את רימוני בעסקה היה ווליו בייס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט