הנפקת נאוויטס תשחרר את תדמור מערבות אישית לחובות של כ-65 מיליון שקל

לאחר שגייס אג"ח בכ-472 מיליון שקל לפרויקט בקסקין, תדמור מתכוון להנפיק את שותפות נאוויטס פטרוליום בבורסה לפי שווי מבוקש של כ-60 מיליון דולר ■ כמו כן הוא מעוניין לגייס כ-15 מיליון דולר לפירעון חובות לקבוצת דלק ולבנקים

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גדעון תדמור
גדעון תדמורצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן
ערן אזרן

לאחר שהשלים לפני כחודשיים ב"שן ועין" גיוס חוב של 472 מיליון שקל לפרויקט הנפט בקסקין במפרץ מקסיקו, בריבית של כ-8%, גדעון תדמור יוצא לסיבוב נוסף בבורסה. הפעם ינסה להשלים הנפקה ראשונית (IPO) לשותפות נאוויטס פטרוליום. זאת, במטרה לגייס מהמשקיעים כ-15 מיליון דולר, לפי שווי שותפות מינימאלי של כ-60 מיליון דולר (כ-210 מיליון שקל) "לפני הכסף".

מדובר בשווי גבוהה ביחס לסבב הגיוס הפרטי שנערך בתחילת 2017, ובוצע לפי שווי של כ-23.5 מיליון דולר "לפני הכסף" (40 מיליון דולר לאחריו). בסבב הגיוס השתתפו בזמנו שורה של משקיעים פרטיים ומוסדיים, בהם ישראל גורן, המיליונר צבי ברק, התעשיין המקסיקני דניאל חוסידמן וקרנות ההשתלמות למורים ולגננות. מאז הגיוס, תיק הנכסים של נאוויטס גדל, כך שהוא כולל כיום גם את חלקה (5%) בפרויקט באקסקין (שלב 1א') – ששוויו לפי התשקיף מסתכם בכ-50 מיליון דולר; וכן את זכויותיה (30%) בזיכיון החיפושים "בלוק 7" בקנדה.

נאוויטאס החלה ברואד שואו (סבב מצגות) לקראת ההנפקה בשבוע שעבר, ובכוונתה לצאת למכרז למשקיעים מוסדיים בימים הקרובים. בנוסף לגיוס בבורסה, נאוויטס צפויה לגייס כ-4 מיליון דולר מהשותף הכללי (הגוף המנהל את השותף המוגבל) שבו שולט תדמור (62.5%), ואשר התחייב להשקיע בהנפקה. בנוסף, עשויים להיכנס לקופתה עוד 18 מיליון דולר - בכפוף למימוש אופציות שניתנו למשקיעים בסבב הגיוס הפרטי. האופציות תקפות עד למועד ההנפקה - במחיר מימוש של 110% ממחיר ההקצאה הראשונית.

שחרור מערבויות של 65 מיליון שקל

תמורת הגיוס תשמש את תדמור לכמה מטרות, ואגב כך גם תשחרר אותו מערבויות אישיות שנתן לגורמים שונים, בהם קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה (הערבות משתחררת בנובמבר 2017), ומספר בנקים בישראל, בסכום כולל של כ-18 מיליון דולר (כ-65 מיליון שקל). מדובר בערבויות שניתנו בעבר על ידי תדמור על מנת לממן את פעילותה השוטפת של נאוויטס.

בכוונת תדמור להפנות שליש מכספי הגיוס בבורסה - 5.1 מיליון דולר - לפירעון הלוואה שקיבלה נאוויטס מקבוצת דלק (שהיתה שותפה בנאוויטס). יתרת ההלוואה לדלק עומדת על 23.7 מיליון דולר, והיא כוללת ערבות אישית של תדמור בסך 6.3 מיליון דולר על חלק מהחוב. עם ההנפקה צפוי תדמור להשתחרר מהערבות, וזו תוחלף בערבות של נאוויטס בסך 3.5 מיליון דולר.

סכום נוסף של כ-2.8 מיליון דולר מתוך כספי ההנפקה יופקד בפיקדון בנקאי, שמיועד להחליף ערבות אישית שהועמדה על ידי תדמור בהתאם לדרישות המכרז על רישיון החיפושים "בלוק 7" בקנדה.

סכום שלישי של 8.6 מיליון דולר מיועד לפירעון הלוואות שקיבלה נאוויטס מבנקים בישראל. שתי ההלוואות הראשונות ניטלו בדצמבר 2016 בסכום כולל של 4.8 מיליון דולר. כנגדן העמיד תדמור ערבות אישית לפירעון כלל החוב. בתשקיף צוין כי במידה שהערבות לא תשוחרר עד 30 בספטמבר, תדמור יקבל "עמלת ערבות שנתית" בגובה 5%. יצוין שמאז דצמבר 2016 מקבל תדמור עמלת ערבות שנתית של 5% על החוב לקבוצת דלק. הלוואה שלישית נטלה נאוויטס ביולי 2017, וגם לגביה העמיד תדמור ערבות אישית.

"פוטנציאל ל-645 מיליון חביות נפט"

נאוויטס פועלת בתחום החיפושים, הפיתוח וההפקה של נפט וגז טבעי. השותפות, בניהולו של חנן רייכמן, מחזיקה ב-5% מהזכויות בפרויקט הנפט באקסקין, ולאחרונה ניתנה לה אופציה להגדלת חלקה בפרויקט ל-7.5% עד לינואר 2018. בנוסף, השותפות מחזיקה ב-11 נכסי נפט וגז במפרץ מקסיקו - דרומית לחופי מדינות טקסס ולואיזיאנה - וכן בלואיזיאנה. לפי נאוויטאס, פוטנציאל העתודות והמשאבים בפרויקטים הוא כ-645 מיליון חביות נפט (BOE).

תשקיף נאוויטס מעלה כי נכון ליוני 2016, עומד לשותפות הון חוזר חיובי של כ-800 אלף דולר, הודות לסבב הגיוס האחרון שביצעה. החוב הפיננסי נטו שלה מסתכם בכ-23 מיליון דולר (33 מיליון דולר חוב לקבוצת דלק ולבנקים, בקיזוז המזומנים שבקופה). כלומר, החברה תלויה בגיוס ההון לשם עמידה בהתחייבויותיה. רואי החשבון של השותפות הפנו את תשומת לב המשקיעים לביאור בדו"חות הכספיים, "בדבר הצורך בגיוס מקורות מימון לפעילות השותפות ולפירעון התחייבויותיה".

בעלי המניות בשותף הכללי של נאוויטס הם תדמור (62.5%), רייכמן (12.5%), קובי כץ - שהיה בעבר מנכ"ל משותף בדלק אנרגיה (12.5%) - וחנן וולף, שאחראי על הפיתוח העסקי (12.5%). השותף הכללי זכאי לדמי ניהול של 5.3 מיליון שקל בשנה. בנוסף, השותף הכללי זכאי לתמלוג על (נתח קבוע מההכנסות) של כ-6%. עם זאת, השותף הכללי ויתר על דמי המפעיל - 4.5%–7.5% מההוצאות לפיתוח הפרויקטים.

במקביל לפרסום התשקיף עידכנה נאוויטס כי חתמה על הסכם שת"פ עם חברת הביטוח מנורה-מבטחים. הצדדים חתמו על הסכם הבנות, לפיו תצטרף מנורה להשקעות בתחום הגז והנפט שתוביל נאוויטס עד לסכום של 150 מיליון דולר מכספי הנוסטרו והעמיתים (חלקה בהשקעות). השת"פ נעשה כמהלך מקדים לעדכון תקנון השותפויות בבורסה, כך שמעתה שותפויות חיפושים יוכלו להשקיע גם בנכסים מפיקים של גז ונפט – ולא רק בנכסי אקספלורציה. עם חתימת הסכם השת"פ, תדמור למעשה זנח את כוונתו לייסד קרן השקעות חדשה לתחום האנרגיה, שבה ישקיעו משקיעים מוסדיים ופרטיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"