גזית גלוב במימוש נוסף בריג'נסי: מכרה מניות ב-68 מיליון דולר

החברה הישראלית מכרה אתמול 0.6% ממניות ענקית הנדל"ן האמריקאית, וירדה לאחזקה של 10.9% מהחברה ■ זהו המימוש השני של גזית גלוב באחזקתה בריג'נסי, שהתמזגה בנובמבר אשתקד עם חברת הבת של גזית, אקוויטי וואן

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הנהלת גזית גלוב פותחת את המסחר בבורסת ניו יורק ב–2012. במרכז, חיים כצמן
הנהלת גזית גלוב פותחת את המסחר בבורסת ניו יורק ב–2012. במרכז, חיים כצמןצילום: ואלרי קאוינס
גיא ארז
גיא ארז

בהתאם לתוכניתה האסטרטגית, גזית גלוב ממשיכה לצמצמם את אחזקתה בחברות הציבוריות שבבעלותה, לצורך הקטנת המינוף בחברה. ענקית הנדל"ן הישראלית, שבשליטת דורי סגל וחיים כצמן, מכרה אתמול (ב') למעלה ממיליון מניות של חברת ריג'נסי האמריקאית, בתמורה כוללת של כ-68 מיליון דולר. בכך ירדה אחזקת החברה בריג'נסי, הנסחרת בבורסת ניו-יורק לפי שווי של כ-11.1 מיליארד דולר, מ-11.5% ל-10.9%.

זהו המימוש השני של גזית גלוב באחזקתה בריג'נסי, מאז התמזגה החברה האמריקאית עם חברת הבת של גזית, אקוויטי וואן. המיזוג בוצע בנובמבר אשתקד, והניב לגזית רווח של מיליארד שקל. המימוש הקודם במניות רג'ינסי בוצע לפני חצי שנה, במועד המוקדם ביותר שיכלה גזית למכור בו מניות - יום המסחר הראשון של החברה המאוחדת במדד S&P 500.

החברה ניצלה את המחזור הגבוה שריכזה המניה (יותר מפי 2.2 מהממוצע בשל כניסתה למדד) ומכרה 1.6% מאחזקותיה במחיר מכירה של כ–68.6 דולר למניה, בתמורה לכ-192 מיליון דולר. זאת, יום לאחר שמימשה מניות בחברת הבת פירסט קפיטל הקנדית בכ-500 מיליון שקל.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן? לניתוח ביצועי חברות הענף הנסחרות בתל אביב לחצו כאן

המכירה אתמול בוצעה במחירי מימוש נמוכים יותר, כשמניית רג'ינסי נסחרה אתמול בטווח שבין 64.77 דולר ל-65.28 דולר למניה. זאת, לאחר התאוששות של כ-10% במחירה מאז אמצע מאי - מה שעשוי להסביר את תזמון המכירה. עם זאת, שוויה של החברה האמריקאית רחוק כעת בכ-18% ממחירה באמצע ספטמבר אשתקד. חברת הנדל"ן פספסה בשני דו"חותיה האחרונים את תחזיות האנליסטים בשורה התחתונה, עם הפסד של 26 סנט למניה לעומת צפי לרווח של 1 סנט למניה ברבעון הראשון של 2017, ורווח של 28 סנט למניה לעומת צפי לרווח של 40 סנט למניה ברבעון השני.

מימושי המניות בחברות המוחזקות על ידי גזית מתבצעות, כאמור, לצורך הקטנת שיעור המינוף שלה והגדלת את רכיב הנדל"ן הפרטי - על חשבון הנדל"ן המוחזק בחברות הציבוריות. במאי הקימה החברה זרוע אמריקאית פרטית, גזית הורייזן, שביצעה במהלך הרבעון החולף את רכישתה הראשונה. החברה רכשה נכס בשכונה אמידה במיאמי תמורת כ-29.4 מיליון דולר. כך, בין היתר, מצפה גזית לצמצם את הדיסקאונט ל-NAV שלה על ידי הקטנת שיעור השווי הסחיר – לצורך תמיכה במחיר מניית גזית גלוב עצמה (ולא במניות החברות הבנות).

הורדת המינוף של החברה באה לידי ביטוי בדו"חותיה האחרונים, שהקפיצו את מנייתה בכ-3.9%. המינוף של גזית גלוב (סולו מורחב) ברבעון החולף עמד על 53.9% בלבד, לעומת 62% בסוף השנה שעברה ו-66% לפני כשנתיים. מתחילת השנה רוכשת החברה את איגרות החוב שלה בהיקפים משמעותיים.

אמנם מתחילת השנה עלתה מניית גזית גלוב בכ-6% לשווי של 6.66 מיליארד שקל, אך בחודשים האחרונים היא איבדה גובה, ומאז אמצע מאי איבדה כ-10% מערכה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב