מאבק השליטה באיי.די.או גרופ: קבוצת אפולו דיין הגדילה אחזקותיה ל-37%

הקרן רכשה 700 אלף מניות שהן 2.5% מהונה של החברה, ואיש הנדל"ן מיקי דיין רכש 780 אלף מניות שהן 2.8% מהונה ■ בעקבות הרכישות הגדילה קבוצת אפולו-דיין את אחזקתה באיי.די.או גרופ ל-36.9% לעומת 40.1% שמוחזקים על ידי שיכון ובינוי

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

קרן אפולו ,שמנהלת נכסים ב-232 מיליארד דולר, הגדילה את אחזקותיה ל-14.72% ממניותיה של חברת הנדל"ן איי.די.או גרופ (ADO). זאת, לאחר שרכשה הקרן ביום חמישי שעבר 700 אלף מניות - שהן 2.5% מהונה של איי.די.או גרופ - במחיר של 74.66 שקל למניה ובתמורה כוללת של 52 מיליון שקל.

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינויצילום: סיון פרג'

איש הנדל"ן מיקי דיין, שחבר לקרן אפולו בניסיון ההשתלטות עויין על איי.די.או גרופ, רכש ביום חמישי שעבר 780 אלף מניות של החברה - שהן 2.8% מהונה - במחיר של 73.84 שקל למניה ובתמורה כוללת של 58 מיליון שקל. כך הגדיל דיין את אחזקתו בחברה ל-22.1%. בעקבות הרכישות הגדילה קבוצת אפולו-דיין את אחזקתה באיי.די.או גרופ ל-36.9% לעומת 40.1% שמוחזקים על ידי שיכון ובינוי , שבשליטת שרי אריסון.

היות שבמסחר ביום חמישי החליפו ידיים 12.2% ממניותיה של איי.די.או גרופ, נראה שיתרת האחזקות נרכשו על ידי גורמים שמצפים שניסיונות ההידברות בין קבוצת אפולו-דיין לשיכון ובינוי לא יעלו יפה - וכי כל אחד מהצדדים ינסה להכריע את מאבק השליטה באמצעות הצעת פרמיה משמעותית מעל מחיר הבורסה של המניה. על פי הערכות, נציג של קרן אפולו הגיע לישראל במטרה להיפגש מחר עם נציגי שיכון ובינוי ולהציג בפניה את תנאים לשיתוף פעולה.

בתוך כך הודיעה איי.די.או גרופ כי חתמה יחד עם החברה הבת איי.די.או פרופרטיס על מזכר הבנות לא מחייב, שכולל תקופת בלעדיות לניהול מו"מ על רכישת הבעלות המלאה ב-1,300 דירות בברלין ו-60 יחידות של שטחים מסחריים - במחיר מוערך של 205 מיליון יורו .

איי.די.או פרופרטיס היא הנכס העיקרי של איי.די.או.גרופ, שמחזיקה ב-38% ממניותיה. איי.די.או פרופרטיס נסחרת בבורסה בפרנקפורט בשווי של 1.8 מיליארד יורו, ומחזיקה ב-1,900 דירות בשטח של 1.3 מיליון מ"ר ו-1,063 משרדים בברלין בשווי של 2.6 מיליארד יורו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית