פימי רוכשת את השליטה באורביט תמורת 36 מיליון שקל - המניה זינקה ב-50%

העסקה משקפת מחיר של 6.70 שקלים למניה - גבוה ב-35% ממחיר הפתיחה של אורביט הבוקר ושווי חברה של 108 מיליון שקל לאחר הקצאת המניות לפימי

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטוסים של חיל האויר
מטוסים של חיל האוירצילום: דובר צהל
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית אורביט נוסקת ב-35% למחיר של 6.68 שקלים לאחר שקרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, חתמה על עסקה לרכישת השליטה בחברה הבורסאית ה-14 שלה. פימי תרכוש בשלב ראשון 33% ממניותיה של אורביט שיוקצו לה במחיר של 6.7 שקלים למניה ותמורת 36 מיליון שקל, שגבוה ב-35% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר הבוקר ומשקף שווי חברה של 108 מיליון שקל לאחר ההשקעה.

אורביט שבשליטת זאב שטיין (44.5%), איבדה 37% משווייה מתחילת 2017. כחלק מהעסקה, תקצה אורביט לפימי אופציה שניתנת למימוש בתוך שנתיים מהשלמת העסקה לרכישת עוד 2.4 מיליון מניות במחיר של 7.5 שקלים למניה ובתמורה כוללת של 18 מיליון שקל כך שאם האופציה תמומש במלואה תגדל אחזקתה של פימי באורביט ל-42% מהחברה.

ישי דוידיצילום: יונתן בלום

אורביט תקצה לפימי אופציה שניתנת למימוש בתוך 5 שנים מהשלמת העסקה במחיר של 9 שקלים למניה ובתמורה כוללת של 54 מיליון שקל. מימוש מלא של שתי האופציות יגדיל את אחזקתה של פימי באורביט ל-56% מהחברה. אחזקתו של זאב שטיין בעל השליטה ויו"ר החברה תדולל ל-29% והוא יפנה את מקומו לטובת יצחק גת ,יו"ר חברת רפא"ל ולשעבר מנכ"ל החברה, וישמש כיועץ לחברה לתקופה של 3 שנים בעלות זהה לעלות העסקתו ב-2016. שטיין התחייב להצביע בעד מינוי 3 דירקטורים מטעם פימי לדירקטוריון החברה. 3 דירקטורים שאינם דירקטורים חיצוניים - זאב שטיין, מיכאל בר חיים ושמעון אקהוז - יסיימו את תפקידם.

אורביט שהוקמה ב-1950 על ידי אביו של שטיין, מפתחת ומייצרת מערכות תקשורת עתירות טכנולוגיה למשימות חיוניות (Mission-Critical) ומסחריות עבור יישומים בים, ביבשה, באוויר ובחלל. פתרונות החברה מותאמים לשווקים מסחריים, אזרחיים וביטחוניים. אורביט שמעסיקה 170 עובדים בנתניה פעילה ב-3 תחומים: מערכות ניהול תקשורת בכלי טיס - החברה מפתחת ומספקת פתרונות לניהול כלל מערכות הקשר בכלי טיס שונים. מערכות החברה מותקנות באלפי כלי טיס צבאיים מהמתקדמים בעולם, ולאחרונה החברה החלה להיכנס אף לשוק מטוסי הנוסעים המסחריים.

זאב שטיין, יו"ר אורביטצילום: ישראל סאן

התחום השני הוא פיתוח ושיווק מערכות תקשורת לוויינית - מערכות התקשורת הלוויינית המתקדמות של החברה מוטמעות ב-20 ציים ובאלפי כלי שיט וכלי טיס, הן בשוק האזרחי והן בשוק הממשלתי-צבאי.

תחום הפעילות השלישי הוא פיתוח שיווק ומתן שירותים במערכות עקיבה וטלמטריה, שמאפשרות העברת נתונים בזמן אמת מאובייקטים מוטסים באוויר או בחלל לפלטפורמות ניידות או נייחות אחרות. המערכות משמשות, בין היתר, לניסויי טילים ולטיסות מבחן בשוק הצבאי-ממשלתי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"