מגדל ביטוח מסכמת את הרבעון עם רווח כולל של 141 מיליון שקל

הגורמים העיקריים לרווח של מגדל: עלייה ברווחי השקעות והקטנה בהפרשות הנדרשות

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית מגדל ביטוח
בית מגדל ביטוחצילום: יעל אנגלהרט
אסא ששון
אסא ששון

חברת הביטוח מגדל סיכמה את הרבעון השני של השנה עם רווח כולל של 141 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 20 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - כך עולה מדו"חות החברה שפורסמו הבוקר (א'). הרווח הכולל של מגדל במחצית הראשונה של השנה עומד על 450 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל של 475 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

החברה מציינת כי הרווח הכולל ברבעון ובמחצית הושפע משיפור בתוצאות החיתומיות בביטוח כללי ובביטוח בריאות. בנוסף הושפעו תוצאות המחצית הראשונה של שנת 2017 מעלייה ניכרת בתשואות שהושגו ע"י הקבוצה בשוקי ההון, מה שהגדיל את ההכנסות מדמי ניהול. עוד מציינת מגדל כי תוצאות הרבעון והמחצית המקבילים אשתקד הושפעו מהפרשות בגין ירידה של עקום הריבית וכן מהשלכות המלצות ועדת וינוגרד.

ביוני 2017 פורסמו הוראות ליישום משטר כושר פירעון כלכלי של חברות ביטוח מבוסס Solvency II, לפיהן חברת ביטוח תקיים משטר כושר פירעון כלכלי בהתאם להוראות כאמור, וזאת מבלי לגרוע מחובתה לקיים את הוראות תקנות הפיקוח על ההון עצמי מינימלי הנדרש ממבטח.

ההוראות החדשות מבוססות על הוראות דירקטיבה המכונה "Solvency II" שאומצה על ידי האיחוד האירופי ("הדירקטיבה"). הדירקטיבה כוללת בחינה מקיפה של סיכונים שחברות הביטוח חשופות להן וסטנדרטים לניהולם ומדידתם - ובהתאם לכך לדרוש את ההון הנידרש בגין סיכוני החברות.

החברה מציינת כי על פי חישוב שערכה מגדל ביטוח ב-31 בדצמבר 2016, לחברה עודף הון משמעותי של כ-4 מיליארד שקל, על פי אבני הדרך בתקופת הפריסה. עם זאת, על החברה להשלים סך של כמיליארד שקל עד ל-31 בדצמבר 2024. סך הנכסים המנוהלים של הקבוצה לסוף יוני 2017 מסתכם בכ-235 מיליארד שקל - גידול של כ-8% לעומת סך הנכסים המנוהלים של הקבוצה בתקופה המקבילה אשתקד.

בתחום ביטוח חיים וחיסכון לטווח ארוך, סכום הפרמיות שהורווחו ברוטו (לרבות חוזי השקעה) ודמי הגמולים הסתכם במחצית הראשונה של השנה בכ-8,756 מיליוני שקלים - גידול של כ-15% לעומת המחצית המקבילה אשתקד

בתחום ביטוח הבריאות, סכום הפרמיות שהורווחו ברוטו הסתכם במחצית הראשונה של השנה בכ-642 מיליון שקל - גידול של כ-14% לעומת המחצית המקבילה אשתקד. בתחום ביטוח כללי, סכום הפרמיות שהורווחו ברוטו הסתכם במחצית הראשונה של השנה בכ-1,207 מיליון שקל - גידול של כ-12% לעומת המחצית המקבילה אשתקד.

עופר אליהו, מנכ"ל מגדל ביטוח: "מהתוצאות שפרסמנו עולה כי מגדל ממשיכה לבסס את מעמדה כחברה מובילה בתעשיית הביטוח, הפנסיה והפיננסיים בישראל. בצד היותה חברת הביטוח הפנסיוני הגדולה בתעשייה, מצליחה מגדל להגדיל משמעותית את היקפי פעילותה גם בשאר תחומי הליבה שלה, תוך מתן דגש לשיפור מתמיד בתוצאות החיתומיות מהבחינה העסקית, לפיתוח כלים דיגיטליים מתקדמים לסוכני הביטוח מהבחינה השיווקית ולמתן פתרונות בעלי ערך רב למבוטחים מהבחינה הצרכנית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"