טבע בהודעה דרמטית: נשלים פיטורי 7,000 עובדים, נצא מ-45 מדינות; המניה מתרסקת

טבע תסגור 15 מפעלים עד סוף 2018 ותצא מ-45 מדינות עד סוף 2017 ■ החברה מצפה להשיג 2 מיליארד דולר ממכירת עסקי בריאות האישה והחטיבה האונקולוגית באירופה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל טבע הזמני, יצחק פטרבורג
מנכ"ל טבע הזמני, יצחק פטרבורגצילום: ראובן קפוצ'ינסקי
יורם גביזון
יורם גביזון

התוצאות הגרועות של טבע בעקבות שחיקת המחירים המואצת בשוק התרופות הגנריות בארה"ב מאלצות את החברה לפעול במהירות - כך אמר היום ד"ר יצחק פטרבורג, המנכ"ל הזמני של החברה, בשיחת הוועידה שמתקיימת בעקבות פרסום התוצאות הכספיות של החברה לרבעון השני של 2017. מניית טבע צונחת בבורסה בתל אביב ובטרום מסחר בוול סטריט.

לדברי מנכ"ל טבע, החברה תשלים את הקטנת מספר העובדים ב-7,000 עד סוף 2017 בהשוואה למספרם עם השלמת עסקת אקטוויס ג'נריקס באוגוסט 2016. בישראל מתכוונת החברה לפטר כ-350 עובדים. בנוסף, טבע תסגור או תמכור 6 מפעלים עד סוף 2017 ועוד 9 מפעלים ב-2018. החברה החליטה לצאת מ-45 מדינות עד לסוף 2017.

טרבורג הסביר שהעדכון כלפי מטה של תחזית המכירות והרווח של החברה ל-2017 נובע מהסכמים שנחתמו לאחרונה עם לקוחותיה הגדולים של החברה בארה"ב: וול מארט ומק'קסן, וכן מהחמרת המצב בוונצואלה שגורם לחברה לסגת מתחזיתה הקודמת לרווח של 11 סנט למניה מפעילותה בוונצואלה.

פטרבורג הסביר את ההרעה בארה"ב במיזוגים ורכישות של לקוחותיה של החברה, שמגדילים את יכולתם לדרוש מהחברה הנחות גדולות יותר וכן האצה במספר האישורים של תרופות גנריות חדשות וכן מעיכובים בהשקות של תרופות גנריות חדשות.

לדברי פטרבורג, התחזית החדשה ל-2017 לרווח מתואם של 4.5-4.3 דולרים למניה בהשוואה לתחזית הקודמת לרווח מתואם של 5.30-4.90 דולרים למניה מניחה שלא תהיה תחרות גנרית לקופקסון בגירסת 40 מיליגרם ב-2017. פטרבורג אמר שתחרות גנרית במשך רבעון אחד תקטין את הרווח המתואם למניה ב-25-20 סנט. לדברי פטרבורג, הוא כמנכ"ל זמני נאלץ לקבל החלטות אסטרטגיות לטווח ארוך בשל החמרת המצב בארה"ב.

החברה שכרה חברת ייעוץ כדי לבצע אופטימיזציה של צנרת המוצרים של החברה. פטרבורג ציין שהחברה מתקדמת במכירת חטיבת מוצרי בריאות האישה ומוצרי החטיבה האונקולוגית של החברה באירופה. לדבריו, החברה מצפה לקבל 2.0 מיליארד דולר ממכירת שני עסקים אלו - גבוה משמעותית מציפיותיה המוקדמות של החברה. לדבריו, החברה בוחנת מכירת עסקים נוספים שאינם בליבת עסקיה של החברה ב-2018.

מפעל טבע בכפר סבאצילום: עופר וקנין

פטרבורג ציין שהחברה מתקדמת מעבר לציפיותיה המוקדמות במיצוי סינרגיות וחיסכון בהוצאותיה של החברה מהטמעת עסקיה של אקטוויס ג'נריקס. לדבריו, החברה השיגה חיסכון של 800 מיליון דולר בהוצאותיה מהעסקה וצופה שתשיג סינרגיות וחסכונות של 1.6 מיליארד דולר עד סוף 2017, כלומר גבוה ב-100 מיליון דולר מתחזיותיה הקודמות של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"