ברנמילר אנרג'י גייסה 44 מיליון שקל במכרז המוסדי

החברה של אבי ברנמילר נאלצה אמנם להורידה את שוויה בהנפקה מ-250-200 מיליון שקל לכ-149 מיליון שקל (לפני הכסף), אך צלחה את השלב המוסדי ■ החברה מעוניינת לגייס עוד כ-16 מיליון שקל מהציבור

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי ברנמילר, מנכ"ל ויו"ר החברה
אבי ברנמילר, מנכ"ל ויו"ר החברהצילום: אליהו הרשקוביץ
גיא ארז
גיא ארז

חברת ברנמילר אנרג'י של אבי ברנמילר צלחה הערב (א') את השלב המוסדי בהנפקת המניות שלה. החברה גייסה במכרז המוסדי כ-44 מיליון שקל לפי מחיר המינימום שמשקף לה שווי של 150 מיליון שקל (לפני הכסף). החברה הנפיקה כ-23% ממניותיה. בשלב הציבורי תנסה ברנמילר לגייס עוד כ-16 מיליון שקל ובסך הכל תשלים גיוס של 60 מיליון שקל. השווי שנקבע לחברה היה נמוך בהשוואה לשאיפה הראשונית, שהסתכמה ב-250-200 מיליון שקל.

ברנמילר אנרג'י הוקמה ב-2012 על ידי ברנמילר, שהשקיע בה מאז כ-130 מיליון שקל. כספים אלו סווגו כהלוואת בעלים, אשר תימחק בעקבות ההנפקה. המערכת שפותחה בחברה מסוגלת לקלוט אנרגיה ממגוון מקורות, סולאריים, רוח, או ביומסה, לאגור אותה ולספק חשמל באמצעות יצירת קיטור. כך, מקווים מנהלי החברה, היא תוכל לספק חשמל זול באופן משמעותי לעומת האפשרויות הקיימות כיום. עלות ההתקנה של כל קילו־ואט באופן זה, להערכתם, נמוכה ב–60%–90% מהטכנולוגיות המתחרות.

תמורת ההנפקה תשמש בחלקה את החברה להקמת פרויקט רותם 1, שהקמתו תחל בתחילת השנה הבאה. בפרויקט זה, שעלותו כ-60 מיליון שקל, תמכור ברנמילר 1.5 מגה־ואט סולארי בשנה לחברת החשמל בתמורה ל–8.4 מיליון שקל בשנה. לפי תשקיף החברה, התחנה תחל לפעול ברבעון הראשון של 2019. שאר הכסף מההנפקה מיועד לניסויים שונים בישראל ובעולם.

ברנמילר טען בשבוע שעבר בראיון ל-TheMarker כי אינו צופה גיוסי הון נוספים בחברה. לדבריו, ייתכן והחברה תגייס חוב לצורך קידום פרויקטים ספציפיים.

השבוע אמורה להתקיים בבורסה של תל אביב גם הנפקת OPC אנרגיה מקבוצת קנון של עידן עופר, שתנסה לגייס כ-100 מיליון דולר לפי שווי של 355 מיליון דולר (לפני הכסף).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?