קרדן נדל"ן רוכשת את מלוא הבעלות על חברת הביצוע אל-הר בכ-28 מיליון שקל

החברה הקבלנית מבצעת פרויקטים כמו מבני מגורים, מבני משרדים, בתי חולים ובתי מלון ■ ב-2016 הסתכמו הכנסות חברת אל-הר בכ-348 מיליון שקל מביצוע עבודות בנייה, עם רווח גולמי של 53 מיליון שקל (15.2% מההכנסות)

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט נדלן חברת קרדן
מגדלי קרדן בפתח תקוה
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת קרדן נדל"ן ייזום ופיתוח, שבשליטת קרדן ישראל (57%), תרכוש את יתרת מניות (33.3%) חברת הביצוע שבשליטתה, אל-הר הנדסה ובניין, בתמורה לכ-28.5 מיליון שקל. עם השלמת העסקה תחזיק קרדן נדל"ן בחברת אל-הר בבעלות מלאה (100%). מניית קרדן נדל"ן מגיבה בעליות, לאחר שעלתה ב-32% במהלך 12 החודשים האחרונים.

שווי האחזקה הקודמת (66.7%) של קרדן נדל"ן באל-הר רשום בספריה לפי סכום של כ-55 מיליון שקל. המשמעות היא שהעסקה הנוכחית מתבצעת בקירוב לשווי המגולם בספרים - כ-82.5 מיליון שקל. באחרונה פירסמה חברת פרומתאום הערכת שווי לאל-הר כחלק ממהלך של צמצום הפירמידה של קרדן. ההערכה נקבה בשווי של 75 מיליון שקל ל-66.7% ממניות אל הר - כלומר שווי חברה של כ-112 מיליון שקל.

אל-הר, בניהולו של אייל אוהב ציון, היא חברה פרטית המעניקה שירותי קבלן מבצע בפרויקטים הנדסיים, בהם מבני מגורים, מבני משרדים, בתי חולים, בתי מלון, מבני תעשייה, מבני מסחר, מרכזים לוגיסטיים ועבודות תשתיות. בין הפרויקטים האחרונים שסיימה היו עזריאלי שרונה, קומפלקס מכון ויצמן, בית אמות אטריום, מגדל הקריסטל ועוד.

מגדל עזריאלי החדש בשרונהצילום: עופר וקנין

נכון לסוף 2016 מבצעת חברת אל-הר 18 פרויקטים נוספים ברחבי הארץ ובעלת צבר הזמנות בהיקף של כ-600 מיליון שקל. במהלך 2016 הכנסות חברת אל-הר מביצוע עבודות בנייה הסתכמו בכ-348 מיליון שקל, רווח גולמי של 53 מיליון שקל (כ-15.2% מההכנסות) ורווח נקי שהסתכם בכ-29 מיליון שקל.

חברת קרדן נדל"ן, בניהולו של מיקי זיסמן, עוסקת בייזום ופיתוח פרויקטים למגורים ונכסים מניבים. החברה עוסקת גם במתן שירותי קבלן מבצע בפרויקטים לבניית מבני מגורים, מבנים מסחריים, מבנים ציבוריים ותשתיות באמצעות חברת אל-הר הנדסה ובניין בע"מ. לחברה כ-1,700 יחידות דיור המצויות בהליכי קידום ובשלבי תכנון שונים.

"רכישת יתרת המניות של אל-הר נשענת על אמון מלא שאנו רוחשים להנהלה, לעובדים, לניסיון וליכולות המוכחות של החברה בהתמודדות עם פרויקטים הנדסיים מורכבים", אמר זיסמן. "שליטה מלאה בחברת ביצוע מקנה לנו מכפיל כוח בניצול הזדמנויות בשוק ובכוונתנו להמשיך את המגמה החיובית של השנים האחרונות ולהוביל בתחום הביצוע בישראל".

קרדן נדל"ן נסחרת לפי שווי של כ-382 מיליון שקל - מתחת להונה העצמי שהסתכם נכון לסוף הרבעון הראשון של 2017 בכ-431 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות); כלומר מכפיל הון של 0.83. לחברה איגרות חוב המדורגות A3 באופק דירוג "יציב" בערך נקוב של 125 מיליון שקל. האג"ח נושאות ריבית שקלית בשיעור שנתי של 4.9%, בעוד שאיגרות החוב נסחרות כיום בתשואה לפדיון של 2% ובמח"מ של כ-1.6 שנים.

הכנסותיה של קרדן נדל"ן הסתכמו ברבעון הראשון של 2017 בכ-112 מיליון שקל, והרווח הנקי עמד על כ-4 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות של החברה); זאת, בהשוואה למחזור הכנסות של 117 מיליון שקל ולרווח נקי של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. החברה חילקה ברבעון הראשון דיווידנד בהיקף של 16.5 מיליון שקל, בהמשך לדיווידנדים בהיקף של 19 מיליון שקל שחולקו ב-2016.

במאי האחרון חתמה קרדן נדל"ן על הסכם למכירת זכויותיה במתחם אנדרומדה ביפו, לבניית 55 יחידות דיור בשני בניינים בתמורה לכ-130 מיליון שקל. עם השלמת העסקה (בכפוף לקיום תנאים שונים) צפויה קרדן נדל"ן לרשום רווח לפני מס בסך כ-13.5 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"