סקייליין מימשה נכסים בקנדה ב-450 מיליון שקל

מימוש הנכסים הינו חלק מהאסטרטגיה החדשה של סקייליין להקטין את מלאי הקרקעות - ולהתמקד בנכסים מניבים בקנדה ובארה"ב ■ המזומנים שהתקבלו, ביחד עם רמת מינוף נמוכה של כ-21%, עשויות לסייע לה להרחיב את פורטפוליו הנכסים המניבים

ערן אזרן
ערן אזרן
מלון רנסנס בקליבלנד, פרויקט של סקייליין
מלון רנסנס בקליבלנד, פרויקט של סקייליין
ערן אזרן
ערן אזרן

סקייליין ממשיכה בסדרת המימושים, כחלק מהתוכנית האסטרטגית. החברה, שפועלת בשוק הקנדי, דיווחה היום (ה') על השלמת מכירת עתודות הקרקע בפרויקט Port McNicoll בקנדה בתמורה לכ-42 מיליון דולר קנדי. השלמת העסקה מהווה צעד במימוש האסטרטגיה החדשה של החברה להקטין את מלאי הקרקעות - ולהתמקד בנכסים מניבים בקנדה ובארה"ב. בשנתיים האחרונות כבר מישה החברה נכסים בכ-450 מיליון שקל.

עם השלמת העסקה סקייליין קבלה תשלום במזומן בסך של כ-4.2 מיליון דולר קנדי. יתרת התשלום, כ-25.2 מיליון דולר קנדי (כ-60% מהיקף העסקה), תתפרס על פני 72 תשלומים קרן חודשיים (6 שנים) שווים ובסוף השנה השישית ישלם הרוכש כ-12.6 מיליון דולר קנדי (כ-30%). סקייליין העמידה לרוכש הלוואה בגובה יתרת התמורה המובטחת בשעבוד מדרגה ראשונה על כל הנכס. כמו כן, בין הצדדים נקבע מנגנון להקדמת תשלומים לסקיילין, עם המכירה של יחידות דיור לצדדים שלישיים.

פרויקט Port McNicoll, שנמצא כ-117 ק"מ מהעיר טורונטו, כולל קרקעות עם זכויות לבניית כ-1,900 יח"ד למגורים וכ-33 אלף מ"ר כשטח מסחרי וציבורי. בנוסף, הפרויקט כולל נמל פרטי הממוקם לאורך של קו החוף של מפרץ ג'ורג'יאן (חלק מחמשת האגמים הגדולים בצפון אמריקה), 650 רציפי עגינה לסירות ויאכטות, ואישור לבניית 150 חדרי מלון.

ב-2015 החליטה סקיילין לעבור ממודל פיתוח מלא של האתר למודל פיתוח חלקי, במסגרתו מכרה גושי קרקע לקבלנים מקומיים. העסקה אינה כוללת מלאי קרקעות של 13 מגרשים מפותחים לבנייה למגורים, כ-300 דונם שיעודם למרכז מסחרי ושירותי דרך, חווה חקלאית בשטח של כ-1,100 דונם וכן את אוניית הקיטור ההיסטורית Keewatin הרשומים בדוחות החברה לפי שווי של 7.6 מליון דולר קנדי שיישארו בבעלותה.

בלייק ליון, מנכ"ל סקייליין

הקרקעות הנמכרות נרכשו על ידי סקייליין לפני קרוב לעשור תמורת כ-7.1 מיליון דולר קנדי. מאז השקיעה החברה בפיתוח והשבחה סכום של כ-8.2 מיליון דולר קנדי, שתרמו לעליית ערך הנכס. כלומר, ההכנסות הצפויות מהמכירה הן פי שלוש מסך היקף ההשקעה. נכון לרבעון הראשון של 2017, הנכס נרשם בדוחות הכספיים לפי שווי של כ-39.1 מיליון דולר קנדי, כך שהחברה אינה צפויה להכיר ברווח או הפסד חשבונאי מהותי.

"השלמת מכירת עתודות הקרקע בפרויקט Port McNicoll היא אבן דרך משמעותית מאוד במימוש האסטרטגיה החדשה להקטנת מלאי הקרקעות לפחות מ-10% מסך נכסי החברה, לצד הרחבת פורטפוליו של הנכסים המניבים", אמר בלייק ליון, מנכ"ל סקייליין. "מבנה העסקה צפוי להבטיח לחברה תזרים חיובי ויציב במהלך 6 השנים הקרובות, בנוסף לתזרים מהותי בסך של כ-4.2 מיליון דולר קנדי שהתקבל עם השלמת העסקה. בכוונתנו לפעול בטווח הקצר עד הבינוני לניצול הנזילות לניצול של הזדמנויות עסקיות חדשות, שיחזקו את יכולת יצור התזרים והרווח של החברה מפעילות דפנסיבית מניבה".

סקייליין, שמנייתה ירדה ב-15% ב-12 החודשים האחרונים, עוסקת בייזום ופיתוח נדל"ן, ניהול מלונות ואתרי נופש, ונדל"ן מניב בצפון אמריקה. החברה מוחזקת על ידי חברת הנדל"ן מישורים, שבשליטת בלוטרייך ושניידר (70.3%) והכשרת הישוב (29.7%). החברה נסחרת כיום לפי שווי של 415 מיליון שקל, מתחת להון העצמי שעמד נכון לסוף הרבעון הראשון של 2017 על 685 מיליון שקל (מיוחס לבעלים).

יחד עם העסקה הנוכחית, בין 2015 ל-2017 סקייליין מימשה נכסים בהיקף מצטבר של כ-350 מיליון שקל. בין היתר, החברה מכרה את מלוא ההחזקות במלון Pantages בטורונטו (103 מיליון שקל); אחזקות במלון הדירות קוסמופוליטן שבטורונטו (41.4 מיליון שקל); החזקות במלון King Edward בטורונטו (כ-15.2 מיליון שקל); וכן מגרשים ושני עתודות קרקע באתר הנופש Blue Mountain (כ-70 מיליון שקל).

מנגד, החברה נמצאת בשלבי בנייה ומכירה מתקדמים של בניין LakeSide Lodge בן 162 דירות באתר הנופש Deerhurst ובניין Slopeside Lodge בן 44 דירות באתר הנופש Horseshoe. בגין שני הפרויקטים האלו סקייליין צפויה להכיר בשנתיים הקרובות בהכנסות בסך של כ-70 מיליון דולר קנדי וברווח גולמי בסך של כ-18 מיליון דולר קנדי. תזרימי המזומנים הצפוים מהקרקעות והפרויקטים, יחד עם רמת מינוף נמוכה של כ-21%, עשויות לסייע להרחבת פורטפוליו של הנכסים המניבים, בהתאם לאסטרטגיה החדשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?