עסקה רביעית למישורים: רוכשת את בניין "שער הנמל" בחיפה בכ-58 מיליון שקל

שיעור התפוסה בבניין הוא כ-20% בלבד - וההכנסות התפעוליות נטו (NOI) שמניב הנכס הן כ-1.5 מיליון שקל ■ בכוונת מישורים לבצע השקעות בבניין ולשדרג אותו

ערן אזרן
ערן אזרן
טיילת לואי, חיפה
טיילת לואי, חיפהצילום: אייל טואג
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן מישורים, העוסקת בהשקעות בנדל"ן מניב בישראל, בארה"ב ובקנדה, מדווחת על עסקת רכישה רביעית מתחילת 2017. החברה, שבשליטת גיל בלוטרייך (37%) והמיליארדר אלכס שניידר (37%), חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים, הידוע בשם "שער הנמל", בעיר התחתית בחיפה תמורת כ-58 מיליון שקל.

בשלב זה, בכוונת החברה לרכוש את הנכס ממקורותיה העצמיים, ללא שימוש במימון חיצוני. החברה רוכשת את מלוא זכויות הבעלות בשתי החלקות עליהן בנוי הבניין, המשתרעות על שטח כולל של כ-6,658 מ"ר. המבנה משמש למשרדים, אחסנה ושטחי מסחר בהיקף כולל של כ-33 אלפי מ"ר, וכולל גם כ-425 מקומות חניה.

נכון למועד חתימת ההסכם, שיעור התפוסה בבניין הוא כ-20% בלבד, ושיעור התפוסה בשטחי החניה הוא כ-90%, כאשר מרבית שטחי החניה מושכרים לגורמים שאינם שוכרים שטחי משרדים בבניין. דמי השכירות השנתיים שמניב הנכס מסתכמים בכ-3 מיליון שקל, וההכנסות התפעוליות נטו (NOI) מוערכות בכ-1.5 מיליון שקל לשנה. החברה צופה כי לאור שיעור התפוסה הנמוך, יתכן ויידרשו השקעות לצורך התאמת הנכס להסכמי השכירות העתידיים שייחתמו.

"שער הנמל הוא מהבניינים הגדולים והחשובים בעיר התחתית בחיפה, אזור שעובר בשנים האחרונות מהפך אורבני משמעותי. אני מאמין בחזון של עיריית חיפה לגבי ההתחדשות העירונית של העיר התחתית", אמר דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים. "אנו מזהים בנכס פוטנציאל גבוה במיוחד, שתואם את אסטרטגיית החברה להגדלת תיק הנכסים המניבים, תוך התמקדות בנכסים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי", הוסיף.

בניין "שער הנמל" בחיפה

זוהי כאמור העסקה הרביעית עליה מדווחת מישורים מתחילת 2017. בחודש ינואר דיווחה על הסכם לרכישת בניין משרדים ומסחר באזור התעשייה של העיר רעננה בתמורה לכ-22.5 מיליון שקל; באפריל חתמה על עסקה לרכישת בניין משרדים בעפולה בתמורה לכ-30 מיליון שקל; ובחודש מאי חתמה על עסקה לרכישת מלוא זכויות הבעלות במרכז קניות בשם Shops at the Arboretum בעיר ריצ'מונד שבמדינת וירג'יניה, ארה"ב, בתמורה לכ-8.8 מיליון דולר.

מישורים, שהוקמה ב-1990 ונסחרת בבורסת תל אביב מאז 2007, פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל וארה"ב, וכן בנכסים בקנדה באמצעות החברה הבת סקייליין. החברה מחזיקה כיום, עם שותפים, בכ-25 נכסים (בעיקר מרכזים מסחריים) בישראל ובארה"ב, בשטח כולל של כ-190 אלף מ"ר (ללא נכסי סקייליין). לאחר שמנייתה עלתה בכ-38% במהלך חצי השנה האחרונה, החברה נסחרת כעת לפי שווי של כ-265 מיליון שקל.

ביוני האחרון השלימה מישורים בהצלחה גיוס של הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה אג"ח ו') בהיקף של כ-62 מיליון שקל. מדובר בסדרה הצמודה לדולר, ללא בטוחות, בעלת מח"מ של כ-5 שנים, כאשר קרן האג"ח תיפרע בין השנים 2024-2019, ובעיקר בשנת 2024 (60% מקרן הסדרה).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות