המחאה עבדה: נחתם הסכם קיבוצי בחברת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג

במסגרת ההסכם תיתנן קרן השתלמות ל-1,300 עובדים בארגון, מספר ימי החופשה יוגדל ב-2.5 ימים בממוצע, תשלום ימי מחלה לכל העובדים יינתן מהיום הראשון, ושכר הסטאז'רים ההתחלתי יהיה 5,500 שקל בחודש

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 שביתת המחאה בפתח משרדי ארנסט אנד יאנג
שביתת המחאה בפתח משרדי ארנסט אנד יאנג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המחאה של עובדי ארנסט אנד יאנג עבדה: היום (א') נחתם הסכם קיבוצי בין ועד עובדי החברה להנהלה.

ההסכם מעגן את ההטבות הבאות: מתן קרן השתלמות ל-1,300 עובדים; הגדלת ימי החופשה בשנה ב-2.5 יום בממוצע, תשלום ימי מחלה לכל העובדים מהיום הראשון, שכר סטאז'רים התחלתי של 5,500 שקל בחודש, והעלאה השכר לסטאז'רים אשר נמצאים שנה בארגון ל-6,600 שקל בממוצע. עוד הוסכם בין הצדדים כי תקציב הרווחה יגדל וכן יינתן מימון ביטוח בריאות לעובדים שלהם ותק של שנתיים.

EY ישראל (ארנסט אנד יאנג – קוסט פורר גבאי את קסירר) חברה לפירמה העולמית EY Global בשנת 1994. מבין החברות הנסחרות במדד ת"א 35 מבקרת הקבוצה את הדו"חות הכספיים של קבוצת דלק, אלביט מערכות, גזית גלוב, ביג, בנק לאומי, אבנר חיפושי נפט, נייס.

התאגדות העובדים בפירמה נוסדה לפני כשנה, ופחות מיממה לאחר הקמתה הכירה ההנהלה בנציגות העובדים שבחרו להתאגד בהסתדרות הכללית.

יו״ר ההתאגדות בפירמה, אהד כהן, אמר כי "כשנה וחצי מהיום בו קיבלנו מנדט גורף לייצוג העובדים בפרמה, תם משא ומתן מורכב. כעת יוצא לדרך הסכם קיבוצי ראשון ופורץ דרך בענף ראיית החשבון. ההסכם יביא לשיפור חסר תקדים, בתנאי העסקתם של העובדים ומהווה סימן לעידן חדש בו זכויותיהם של העובדים מהוות שיקול מרכזי בקבלת ההחלטות בפירמה".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך את עובדי EY ישראל, וציין כי: "ההסכם שנחתם היום פותח עידן חדש ב-EY ישראל וסולל את הדרך למהפכת זכויות העובדים בענף כולו. עד לפני כמה שנים אף אחד לא העלה על דעתו כי עובדים מענפים כמו ראיית חשבון, היי-טק וטכנולוגיות מתקדמות יהיו חלק ממשפחת העבודה המאורגנת. אבל היום ברור לכולם כי התאגדות ויחסים קיבוציים במקום העבודה הם לא רק דרך לאזן את המשוואה בין העובדים לבין המעסיקים, אלא כלי לשינוי חברתי אמיתי.

"ההסכם מצליח לשפר את תנאי העובדים בחברה ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי, זאת, מבלי להפר או להתפשר על חוסנה הכלכלי של הפירמה. חיזוק העובדים הנו ביטוי נוסף לעולם ערכים המושתת על סולידריות חברתית ועל השאיפה לשוויון. ברכות ויישר כוח ליו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד ולארגון עובדי EY, בראשות אהד כהן, על האיתנות ועל האחריות שהפגינו בדרך להישג, ותודה להנהלת שותפות ארנסט אנד יאנג בישראל, בראשות רונן בראל, על כך שהביעו נכונות וגמישות לגשר על הפערים לטובת טיפוח ההון האנושי בחברה".

יו"ר שותפות EY ישראל, רונן בראל, אמר במעמד החתימה: "הנהלת EY מברכת על ההסכם הקיבוצי שנחתם היום עם העובדים. מאז ומעולם דגלנו בדיאלוג פתוח ובהגינות מול העובדים, וכך נהגנו גם במהלך המו"מ. ההסכם שנחתם משקף את רוח הארגון ויאפשר לנו להמשיך להיות פירמת הייעוץ וראיית החשבון הגדולה והמובילה בישראל. אנו מבקשים להודות לנציגי העובדים ולנציגי ההנהלה במו"מ על עבודתם המאומצת".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד, אמר כי "עובדי EY ישראל הם הנכס האמיתי של החברה, וההסכם הקיבוצי שהושג מעניק להם תנאי העסקה משופרים. ההבנה המשותפת של הצדדים כי ההון האנושי שמוביל את פעילות החברה, ראוי לא רק למילות הערכה אלא להשקעה ממשית בתנאי עבודתו, היא שתבטיח את המשך שגשוגה של ארנסט אנד יאנג, הן בארץ והן בפעילותה בזירה הבינלאומית".

מנהלת חטיבת עובדי חברות הביטוח ובתי השקעות בהסתדרות המעו"ף, מירי גרגיר, שליוותה את גיבוש ההסכם, הדגישה כי "ההסכם הוא רגע היסטורי חשוב לא רק לעובדי EY אלא לכל העובדים בתחום. תהליך גיבוש ההסכם חיזק את יחסי האמון בין הצדדים, והוכיח שוב כי גם בענף כמו ראיית חשבון ניתן להגיע להסכם קיבוצי שמשמר את המצוינות של הקבוצה, במקביל לשיפור זכויות העובדים והגברת ביטחונם התעסוקתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי