מימוש נוסף לאלוביץ': יורוקום מכרה מניות חלל תקשורת ב-6 מיליון שקל

בפעם השנייה השבוע, יורוקום מצמצמת אחזקתה בחברות הבורסאיות במטרה להקטין את המינוף הפיננסי שלה: דיווחה אמש על מכירת 1.2% ממניות חלל תקשורת, בהמשך לצמצום של 8.4% בחברה בתחילת החודש ■ מוקדם יותר השבוע מכרה מניות אנלייט ב-10 מיליון שקל ■ האם אלוביץ' בדרך לניקוי אחזקותיו בחברות?

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שאול אלוביץ'
שאול אלוביץ'צילום: דודו בכר
גיא ארז
גיא ארז

על רקע חובותיה של חברת יורוקום, שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברה (80%; בנוסף לאחזקה של אחיו יוסף בשיעור של 20%), ממשיך לצמצם אחזקותיה בחברות הציבוריות לצורך הקטנת המינוף הפיננסי. יורוקום דיווחה אמש כי מכרה במהלך המסחר בבורסה כ-1.2% ממניות חלל תקשורת תמורת 6 מיליון שקל. בכך משלימה יורוקום מימוש של קרוב ל-10% ממניות חלל תקשורת: אחזקתה של יורוקום, שעמדה רק בתחילת החודש על 64.3% מהון המניות שלה, הצטמצמה בכך ל-54.6%.

יורוקום מכרה כ-240 אלף ממניות חלל, לפי מחיר של 24.7 שקל למניה, מחיר הנמוך בכ-0.5% ממחיר הבסיס של המניה אתמול. מימוש המניות בחברה מגיע לאחר שבתחילת החודש (ובטרם התפוצצות פרשת אלוביץ') מימשה 8.4% ממניות החברה תמורת 44.2 מיליון שקל. מתחילת החודש ירד שוויה של חלל בכ-8.4% ל-521 מיליון שקל.

מוקדם יותר השבוע מכרה יורוקום מחוץ לבורסה 1.6% ממניות חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט, תמורת 9.8 מיליון שקל, בהנחה של 4.1% ממחיר הפתיחה של המניה במסחר באותו יום.

סביר יהיה להניח כי נוכח מצבת החובות של יורוקום, אלוביץ' ימשיך לצמצם באופן משמעותי את אחזקותיו בחלל תקשורת ובאנלייט. מימושי המניות מתבצעים לצורך הקטנת המינוף הפיננסי של יורוקום תקשורת ויורוקום נדל"ן, המתמודדות עם חובות של כמיליארד שקל. מתוך סכום זה, יורוקום תקשורת חייבת כ–600–700 מיליון שקל לשלושה בנקים ישראליים, דיסקונט, פועלים והבינלאומי. נוסף על אלו, יורוקום נדל"ן חייבת כ–260 מיליון שקל לקונסורציום המממנים בראשות בנק מזרחי טפחות, שבו חברות גם פסגות, כלל, אלטשולר שחם ומנורה מבטחים.

מאז השבוע שעבר נסחרו החברות הציבוריות הנוספות שבשליטת אלוביץ' – אינטרנט זהב, בי קומיוניקיישנס ובזק על רקע פתיחת החקירה הגלויה נגד בכירים בבזק וב-יס. החקירה נוגעת לחשדות חמורים לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, ודיווח מטעה. שלשום פינה אלוביץ', שכיהן כיו"ר קבוצת בזק, את תפקידו לטובת דוד גרנות. אלוביץ' הורחק ממשרדי בזק ויס ל-30 יום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"