"עשו לי תרגיל - 120 אלף שקל נעלמו מהפנסיה"

כמעט 4 מיליארד שקל מחסכונות הציבור לפנסיה שדווחו בתלושי המשכורת של העובדים, נמצאים בחשבונות מעבר - ואינם משויכים לחוסכים בקרנות עצמן ■ רשות שוק ההון: "הימצאות כספים בחשבונות מעבר הם כורח המציאות"

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתוך הסרט "מיתה טובה"
מתוך הסרט "מיתה טובה"צילום: טובי הוכשטיין
אסא ששון
אסא ששון

בתחילת השבוע פירסמנו את סיפורה של אביגיל לוין, שבו היא תיארה כיצד כספי ההפקדות החודשיות שלה לפנסיה לא הגיעו ליעדם. לוין שמה לב לכך רק במקרה, והצליחה לתקן את המצב. "פוף, נעלמו להם אלפי שקלים מההפקדות שלי לפנסיה — ואף אחד לא לקח אחריות", היא סיפרה.

בעקבות הכתבה של לוין קיבלנו למערכת עשרות תגובות וסיפורים דומים. כך כותב לנו ה': "בדו"ח השנתי של קרן הילה של מנורה מבטחים ל–2015 שהתקבל בסביבות מארס 2016, התברר שחסר תשלום על יולי 2015 (יותר מ–700 שקל). פנינו מיד הן למעסיק והן לנציג של מנורה מבטחים. הנהלת החשבונות של המעסיק טוענת בתוקף שהכספים הועברו בזמנו. הנציג של מנורה אומר שוב ושוב שהנושא בטיפול. כך זה נמשך יותר משנה, ללא פתרון וללא הסבר".

ה' אינו החוסך היחיד ומנורה אינה החברה היחידה. כך כתב לנו א': "חברת הראל עשתה לי תרגיל דומה בעיקרון, אבל בהיקף גדול פי 10 (120 אלף שקל)".

עורך הדין א"ש סיפר: "מסתבר שההפקדות שלי ישבו בחשבון מעבר בשל בעיה בהצהרת בריאות, בלי שאף אחד טרח ליידע אותי בעניין במשך חודשים רבים. לקח לי המון זמן (ועצבים) כדי לשחרר את הכסף. הדבר לא היה פשוט אפילו לי — עורך דין ורואה חשבון במקצועי".

גם ג' סיפר: "פניתי לסוכנות שלי (מבטח סימון) והם טירטרו אותי לא מעט זמן בטענות שונות. לבסוף, אחרי יותר מחצי שנה, הסכימו להוציא לי דו"ח מתוקן, שבו הסכומים מסתדרים. זה נעשה בלי להודות בשום טעות ורק כסוג של טובה.

"דבר דומה קרה לי ב–2008. הסטארט־אפ שעבדתי בו נרכש, בסכום צנוע מאוד,והעובדים עברו כולם לעבוד אצל החברה הרוכשת. בחודשיים הראשונים ההפקדות לפנסיה עברו לסוכן (גם שם היו חסרים כמה מאות שקלים, אבל כבר אין עם מי לדבר) ומהסוכן לחברת הביטוח, אך לא הגיעו לדו"ח הסופי. פניתי בנושא לסוכן הביטוח של המעסיק החדש, למעסיק, לחברת ביטוח ולבסוף (אחרי כמה שנים) גם למפקח על הביטוח. רואים בדו"חות בבירור שהסכומים לא מסתדרים. חברת מגדל טוענת בערך את אותה הטענה — הכספים הועברו אליה והכל בסדר, ומה שמופיע בדו"ח השנתי לא משנה. ככה הלכו להם בערך 2,000 שקל שאני לא מצליח להחזיר".

עו"ד א' כתב לנו: "נפגשתי עם סוכן ביטוח שהציע לי לפתוח קרן פנסיה חדשה בחברת מגדל, ולנייד אליה את הקופה הקודמת שלי שאליה הפרשתי כספים בשלושה מקומות עבודה קודמים. הקופה נוהלה בחברת איילון. גיליתי מאוחר יותר שהפעילות שלה הועברה לחברת מיטב דש במהלך השנה האחרונה. מילאתי כמה טפסים, הקרן נפתחה והמעסיק מצדו הפריש והעביר את כל התשלומים כפי שנדרש.

לאחר כמה חודשים, למזלי הרב קיבלתי באותו היום בדיוק את הדו"ח השנתי ל–2016 ממיטב וגם אישור ממגדל שהתקבל ממיטב סכום מסוים בגין ההעברה. להפתעתי, גיליתי שהסכום שדווח לי במכתב ממגדל הוא רק כשליש מהסכום שהופיע בדו"ח השנתי של מיטב (כ–8,000 שקל מול כ–24.5 אלף שקל שהופיעו בדו"ח השנתי). מרגע זה התחלתי בטלפונים בלתי פוסקים לנציגי מגדל ומיטב, ללא כל פתרון. רק לאחר כחודש של טלפונים בלתי פוסקים, נמצא הכסף האבוד במיטב, ונרשמה שם יתרת זכות בגובה הכספים שנעלמו בדרך".

נראה כי המייל הבא של ש' מסכם את העניין בצורה הטובה ביותר: "זה קרה לי עכשיו במנורה. חסרים חודשיים (של הפקדות) מ–2016. מחברה שעזבתי ומהחברה שאני עובד בה כיום, חסרים עוד חודשיים וחצי של 2016. עכשיו תגידו לי על טעות ברישום, אם הופקד סכום של 10,000 ובדו"ח רואים רק 2,000 — אז איך טעות ברישום?"

אין ברירה - צריך לבדוק את הדו"חות

"הכסף לא באמת נעלם. הוא שוכב בחשבון מעבר של הקרן, קופת הגמל או ביטוח המנהלים — אבל הוא לא משויך לחשבון של מי שהפקיד", הסביר אתמול בכיר בתחום הביטוח. "הכסף נהנה מהתשואה אבל לא משויך לחשבון. הסיבה לכך היא קצר בתקשורת בעקבות שימוש בממשק המעסיקים".

בתחילת 2016 נכנסה לתוקפה תקנה המחייבת כל ארגון המעסיק יותר מ–100 עובדים לדווח באמצעים דיגיטליים בלבד על ההפקדות לתוכניות לביטוח פנסיוני של עובדיו. הדיווח נעשה בקובץ אחיד שנקבע על ידי משרד האוצר. המערכת להפקדה מכונה "ממשק המעסיקים".

לפי התקנה, המעסיקים אמורים להעביר את הכספים דרך המסלקה הפנסיונית למנהלי החיסכון הפנסיוני — חברות הביטוח ובתי ההשקעות. עם כניסת התקנות לתוקף התברר כי כ–2 מיליארד שקל נמצאים בחשבונות מעבר ואינם מגיעים ליעדם. כיום סכום זה כבר כפול — כ–4 מיליארד שקל.

המשמעות המעשית הראשונה של הכאוס שנוצר היא שמי שמעוניין להעביר חיסכון — למשל, קופת גמל — לניהול בבית השקעות אחר או בחברת ביטוח אחרת, יתקשה לעשות זאת, מכיוון שייתכן כי היתרות שלו אינן נכונות. מעבר לכך, מי שלא בודק ומוצא את התקלות לבדו עלול לגלות בבוא הזמן כי הכסף לא הגיע לכיסו — ויחסר לו בעת היציאה לפנסיה.

בעקבות החלת חוק פנסיה חובה, מוזרמים בכל שנה למערכת הפנסיונית כ–70 מיליארד שקל (כ–5.8 מיליארד שקל בחודש). סכומים אלה אמורים להיות מנותבים לחשבונות החוסכים. על פעולות התפעול, ובכלל זה הזרמת כספים לחשבונות ובקרה עליהם, אחראיות הסוכנויות להסדרים פנסיוניים, שמרביתן נמצאות בבעלות חברות הביטוח. משרד האוצר, מתוך רצון לקדם את השקיפות ולאפשר לכל חוסך לראות בלחיצת כפתור את כל חסכונותיו הפנסיוניים, יזם את הקמתה של המסלקה הפנסיונית והוא האחראי כעת על הפעלתה התקינה.

שחקנים חדשים בענף

בנוסף, התקנות של משרד האוצר, שהפרידו בין סוכן ביטוח משווק (כזה שמעניק ייעוץ פנסיוני) לסוכן ביטוח מתפעל (האחראי על העברת הכספים, הפקדתם ובדיקת ההתאמות הכספיות), הכניסו לתחום שחקנים חדשים. השחקנים החדשים בתחום התפעול הם החברות המתמחות בהנפקת תלושי שכר דוגמת חילן, מיכפל וט.מ.ל.

"ההסדרה של משרד האוצר איפשרה לחברות המתמחות בהנפקת תלושי שכר להשתלב בתחום", אומרת מנכ"לית ט.מ.ל, ליה זיסמן. "אנחנו, כחברת תוכנה שמנפיקה יותר ממיליון תלושי שכר בחודש (בישראל יש כ–3.5 מיליון שכירים — א"ש), יודעים לדבר בפרוקטולים מאובטחים עם כל 120 גופי הפנסיה. כך מתאפשר מעבר חלק של ההפקדות לפי התנאים הפרטיים של כל עובד ישירות לחיסכון הפנסיוני שלו — בין אם לקופת גמל או לכל מכשיר פנסיוני אחר. אנחנו לא היחידים בתחום".

כלומר, יש פתרונות מחשוביים לנושא זה. ואולם עד שייפתרו כל הבאגים המחשוביים — הדרך היחידה היא לבדוק את דו"חות קרן הפנסיה או קופת הגמל ולהשוות את ההפקדות לאלה המופיעות בתלוש השכר.

מחברת הפניקס נמסר: "שינוי מבני בתהליכי קבלת הכספים ממעסיקים בגין עובדיהם — תקנות תשלומים — הצפוי לייעל את תהליכי הקליטה והפיזור של הכספים, גרם לקשיים בשיוך הכספים בתחילת הדרך. הפניקס משקיעה מאמצים ומשאבים רבים כדי לענות על אתגרי הרגולציה וכתוצאה מכך פחות מ–5% מהכספים המגיעים במבנה החדש עדיין אינם משויכים. גם כספים אלו ישויכו לחשבונות העמיתים בערך יום ההפקדה, כך שלא ייגרם ללקוחות נזק כלשהו כתוצאה מההמתנה".

24 שעות לאחר פניית TheMarker נמסר מרשות שוק ההון: "תקנות התשלומים וממשק מעסיקים מבטיחים את זכויות החוסכים במוצרים הפנסיוניים השונים. קיום כספים בחשבונות מעבר אינו קשור לממשק מעסיקים ולמסלקה הפנסיונית. פעילות המסלקה בתחום זה נמוכה מאוד. רוב הכסף שנמצא בחשבונות מעבר הינו של מעסיקים שעדיין מדווחים בשיטות ישנות, ולא דרך ממשק המעסיקים. נדגיש כי הסכומים שפורסמו שבכתבה אינם נכונים. בהתאם לנתונים שבידינו, מדובר בסכומים נמוכים שנובעים מהפקדות שבוצעו בחודשים האחרונים. הימצאות כספים בחשבונות מעבר היא כורח המציאות וחלק מהפעילות השוטפת".

בחברות מגדל, כלל, הראל ומנורה סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב