הירידות בשוק פגעו בהנפקת מישורים: גייסה בריבית של כ-5.5% - ללא בטחונות

מדובר בריבית גבוהה יחסית, הנובעת מדירוג האשראי הנמוך יחסית של מישורים, BBB+, וכן מהירידות אתמול בשוקי ההון ועומס ההנפקות

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 גיל בלוטרייך
בעל השליטה, גיל בלוטרייךצילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

הירידות בשוק ההון אתמול פגעו בהנפקתה של חברת הנדל"ן מישורים. החברה, שבשליטת גיל בלוטרייך (37%) והמיליארדר אלכס שניידר (37%), השלימה את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה הצמודה לדולר - כשהריבית על האג"ח נקבעה על 5.5%. מדובר בריבית גבוהה יחסית, הנובעת מדירוג האשראי הנמוך יחסית של מישורים, BBB+, וכן מהירידות אתמול בשוקי ההון, ועומס ההנפקות שהתקיים.

במסגרת המכרז המוסדי נרשמו ביקושים בהיקף של כ-121 מיליון שקל. החברה בחרה לגייס מהמוסדיים כ-56 מיליון שקל, כשלאחר שלב המכרז הציבורי היקף הגיוס צפוי לגדול לכ-70 מיליון שקל. סדרה ו' צמודה לדולר, ללא בטוחות, ולה מח"מ של כ-5 שנים. קרן האג"ח תיפרע ב-2024-2019, ובעיקר ב-2024 (60% מקרן הסדרה). סדרות האג"ח של מישורים נסחרות בשוק בתשואות של עד 3.7%.

מישורים, שהוקמה ב-1990 ונסחרת בבורסת תל אביב מאז 2007, פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובארה"ב, וכן בנכסים בקנדה באמצעות החברה הבת סקייליין. מישורים מחזיקה כיום, עם שותפים, בכ-25 נכסים (בעיקר מרכזים מסחריים) בישראל ובארה"ב, בשטח כולל של כ-190 אלף מ"ר (ללא נכסי סקייליין). לאחר שמנייתה עלתה בכ-35% במהלך חצי השנה האחרונה, החברה נסחרת כעת לפי שווי של כ-250 מיליון שקל.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, ציין שתוצאות המכרז בולטות לחיוב, "בעיקר לאור הירידות אתמול, וכן לנוכח עומס ההנפקות שהתקיים במועד המכרז. מהלך ההנפקה הינו נדבך נוסף שהחברה מבצעת על מנת להתאים את המח"מ ובסיס הצמדת התחייבויותיה הפיננסיות לאופי הנכסים המניבים בהם היא משקיעה. הנפקת האג"ח תורמת בצורה חיובית לחיזוק נזילותה וגמישותה הפיננסית, והיא תאפשר לחברה לנצל ביתר שאת הזדמנויות עסקיות אותן היא בוחנת בימים אלה".

בתוך כך, בתחילת השבוע דיווחה מישורים על ניהול משא ומתן לקראת חתימה עם הבנק האמריקאי PNC. הבנק עתיד להעניק לחברה קו אשראי בהיקף של עד 75 מיליון דולר וזאת כנגד שעבוד נכסים מניבים בארה"ב, ולהגדלה משמעותית של היקפי פעילותה בארה"ב. קו האשראי יינתן לתקופה של עד 5 שנים וישא ריבית של ליבור + 1.95%, כאשר לאורך תקופת האשראי יבוצעו רק תשלומי ריבית ולא תשלומי קרן.

בשלב הראשון מתכוונת מישורים ארה"ב למשוך 15 מיליון דולר מתוך קו אשראי זה כנגד שעבוד הנכס "University Place" בעיר Huntsville שבאלבמה, ארה"ב. אשראי זה ישמש ברובו לפירעון אשראי קיים על הנכס בהיקף של כ-13.6 מיליון דולר ובריבית של ליבור + 4.75%.

במאי 2017 פירסמה מישורים את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2017, מהן עולה כי הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-111.1 מיליון שקל. הרווח הנקי ברבעון עלה לכ-1.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016 (מיוחס לבעלי המניות). תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון של שנת 2017 עלה והסתכם בכ-40.5 מיליון שקל, בהשוואה לתזרים שלילי של כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

ההנפקה בוצעה על ידי קונסורציום חתמים שכלל את רוסאריו חיתום, אקסלנס חיתום, דיסקונט חיתום, אגוז הנפקות, ווליו בייס חיתום ומגדל חיתום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט