הקשר עם אמיר ברמלי גרם למיכל אנסקי נזק של 2.4 מיליון שקל

בהסדר פשרה אליו הגיעה אנסקי עם מפרק רוביקון נקבע כי היא תחזיר באופן מיידי 400 אלף שקל לקופת הפירוק - כספים אותם קיבלה שלא כדין מספר ימים לפני הפירוק

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל אנסקי
מיכל אנסקיצילום: אביעד הרמן
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מיכל אנסקי תעביר לקופת הפירוק של רוביקון, אותה ייסד אמיר ברמלי, 400 אלף שקל - כך עולה מהסכם פשרה אליו הגיעה אנסקי ועורך דינה עופר שפירא מול המפרק של רוביקון, עו"ד ארז חבר. אנסקי דרשה כי הפשרה אליה הגיעו תהיה חסויה, אך בית המשפט לא אישר את בקשתה, תחת הכלל כי זכות הנושים לדעת את פרטי ההסדר.

עוד הוסכם בין הצדדים כי מפרק רוביקון מאשר לאנסקי תביעות חוב בסכום כולל של 2.4 מיליון שקל. מתוכם, 600 אלף שקל אותם השקיעה רוביקון באג"ח עמוס, מיליון שקל שהושקעו באג"ח אשקלון, 40 אלף שקל בגין המסעדה הכושלת אתנחתא בדיזנגוף ו-75 אלף שקל בגין מסעדת ננה בר שקרסה.

עבור הנושים של רוביקון, לא מדובר בבשורה גדולה - שכן החזר חוב זה פעוט מול החוב הכולל של החברות הפרטיות של ברמלי - קרן קלע ורוביקון - שהצטבר לכ-296 מיליון שקל.

עבור המפרק של רוביקון מדובר בהישג לא קטן, שכן החקירה שהתחקתה אחר המזומנים שיצאו מקופת רוביקון העלתה כי אנסקי השקיעה במיזמים שונים אותם שיווק ברמלי, שכיום מואשם בפלילים. המפרק גילה כי מספר שבועות לפני הקריסה ופתיחת תיק הפירוק במאי 2015 העמידה רוביקון לאנסקי הלוואה של 220 אלף שקל לרכישת רכב. מספר חודשים לאחר מכן, ב-10 בספטמבר, אנסקי העבירה לרוביקון סכום של 350 אלף שקל ו-11 יום מאוחר יותר העבירה רוביקון לאנסקי סכום של 340 אלף שקל. כל זאת, כאשר ארבעה ימים בלבד אחר כך אישר נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, פירוק זמני לחברת רוביקון.

אמיר ברמלי קרן קלעצילום: עופר וקנין

עוד דרש המפרק 52 אלף שקל ו-7,300 שקל ששולמו לאנסקי כחודשיים לפני תחילת הליך הפירוק ואת החזר ההלוואה של הרכב, שלטענת אנסקי קוזזה כנגד החובות של רוביקון כלפיה.

ביולי 2016 הוגש נגד ברמלי מייסד קרן רוביקון כתב אישום פלילי בגין קבלת מאות מיליוני שקלים במרמה, גניבתם והלבנתם. את הכספים קיבל ברמלי מ-550 משקיעים.

בכתב האישום מתארת הפרקליטות כיצד יצר ברמלי בקרב המשקיעים מצג שווא, לפיו הקרנות עוסקות בפעילות השלמת הון והלוואות קצרות מועד של עד 72 שעות. ברמלי הבטיח למשקיעים ריבית גבוהה על השקעתם, אלא שברמלי, שגייס 425 מיליון שקל, העביר את הכספים לחשבונות קרן קלע והשתמש בכסף להשקעות מסוכנות הנוגדות את אופי הפעילות המוצהר. ברמלי המשיך לגייס כספים תוך שהוא מסתיר מהמשקיעים לאורך כל התקופה כי רוביקון רושמת הפסדים כבדים ואין לה תזרים מזומנים חיובי.

עו״ד עופר שפירא, המייצג את מיכל אנסקי, מסר: "מיכל אנסקי ספגה נזקים כספיים כבדים ביותר והשקעות שלה ירדו לטימיון בעקבות קריסתה של רוביקון. במסגרת הסדר הפשרה הסכימה מיכל אנסקי להקדים פירעון הלוואה שקיבלה בשעתו כנגד כספים שאותם השקיעה, וזאת כדי לשים את הפרשה העגומה מאחוריה, ולהתפנות לפרויקטים ואתגרים חדשים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים