סורוס הגדיל אחזקותיו באלוט תקשורת: מחזיק ב-16% מהחברה

קרן ההשקעות של ג'ורג' סורוס רכשה 5% נוספים ממניות אלוט תקשורת ■ החברה נסחרת לפי שווי של 160 מיליון דולר, ובקופתה 112 מיליון דולר

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

קרן ההשקעות של ג'ורג' סורוס הגדילה את אחזקותיה בחברת אלוט תקשורת. הקרן רכשה 5.7% נוספים מהחברה, ששוויה עומד כיום על 160 מיליון דולר, ומחזיקה ב-15.7% ממנה. סורוס נכנס להשקעה בחברה לפני כשנה, כשרכש בתחילה 6.6% ממניותיה. לאחר כמה חודשים הגדיל את שיעור האחזקה שלו ל-10%, ובמאי ביצע את הרכישה האחרונה. מניית החברה עולה היום ב-3%.

בקרן של סורוס כנראה אופטימיים לגבי תהליך השיקום שמנסה אלוט תקשורת לבצע. בשנה האחרונה הוחלפו יו"ר החברה, המנכ"ל וסמנכ"ל הכספים, והמשקיעים מקווים כי יצליחו להוציא אותה לדרך חדשה, ולמצות את היכולות הטכנולוגיות שלה.

ג'ורג' סורוסצילום: בלומברג

תחום הפעילות המסורתי של אלוט - ניתוח תכנים של חבילות דאטה ברשתות התקשורת (Deep-Packet Inspection) וניתוב התעבורה - דועך בשנתיים האחרונות. הסיבה לחולשה נובעת ממעבר במדינות המפותחות לרשתות דור רביעי, והעובדה כי דרך הפעולה שלה מנוגדת לעיקרון הניטרליות של רשת האינטרנט. באלוט מנסים לנצל את הטכנולוגיה שלה כדי לתת ללקוחות שלה, חברות התקשורת, מוצרי ערך מוסף, כמו פתרונות אבטחה ואנליזה.

החברה לא מוסרת כמה אחוז מההכנסות מגיע מפתרונות אלו ובאיזה שיעור הם צומחים, ולכן קשה לבחון האם הם רושמים הצלחה. המנכ"ל החדש ארז ענתבי ממשיך בינתיים עם האסטרטגיה הזאת, אך מדגיש בעיקר את פתרונות האבטחה ונראה כי יכולות האנליזה נדחקות הצידה.

בכל מקרה, בבסיס החלטת ההשקעה של סורוס עומדת, ככל הנראה, גם קופת המזומנים התפוחה, שבה יש 112 מיליון דולר. הקופה מהווה למעשה 70% משווי החברה, כך שיש סוג של מנגנון ביטחון מפני ירידה חדה במחיר המניה. עם זאת, מאז שסורוס נכנס לחברה, ההשקעה לא הניבה תשואה כלל.

הרבעון הראשון של 2017 לא נראה אמנם מעודד - החברה פיספסה את תחזיות ההכנסות והרווח - אך נכון לעכשיו, ההנהלה עדיין אופטימית לגבי המשך השנה, ובעיקר המחצית השנייה של 2017. לכן ההנהלה גם אישררה את התחזית השנתית. התחזיות השנתיות של החברה הן להכנסות של 84-80 מיליון דולר – שמשקפות ירידה של 9% בהכנסות. זאת צפויה להיות השנה השלישית ברציפות שאלוט לא צומחת.

ייתכן גם שסורוס מקווה כי אלוט תמצא רוכשת. החברה חיפשה רוכשת פוטנציאלית, אך למרות תמחור אטרקטיבי, התהליך לא הוביל לתוצאות חיוביות. דווקא אחת המתחרות של אלוט - חברת סנדוויין (Sandvine) הקנדית - הודיעה בחודש שעבר כי היא נרכשת על ידי קרן וקטור האמריקאית. סכום המכירה הוא 483 מיליון דולר, כשמחיר המניה בעסקה משקף פרמיה של 20% על מחירה בשוק ומכפיל 4 על ההכנסות שלה ב-2016. גם מתחרה נוספת של אלוט, חברת Procera, נרכשה לפני כשנתיים בידי חברת הפרייבט אקוויטי פרנסיסקו פרטנרס תמורת 240 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט