מישורים נערכת להתרחבות משמעותית בארה"ב: תגייס 350 מיליון שקל

חברת הנדל"ן במו"מ עם הבנק האמריקאי PNC להעמדת קו אשראי של עד 75 מיליון דולר להשקעה בנכסים מניבים בארה"ב – ובמקביל, נערכת לגיוס אג"ח בישראל של כ-80 מיליון שקל ■ מנכ"ל מישורים: "האשראי ישפר את הגמישות הפיננסית ויאפשר גיוון מקורות המימון"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל לבנטל
דניאל לבנטל
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן מישורים מצטיידת במזומנים ונערכת להתרחבות משמעותית בארה"ב. החברה, שבשליטת גיל בלוטרייך (37%) והמיליארדר אלכס שניידר (37%), במו"מ עם הבנק האמריקאי PNC להעמדת קו אשראי בהיקף של עד 75 מיליון דולר להשקעה בנכסים מניבים בארה"ב – ובמקביל, נערכת לגיוס אג"ח בישראל של כ-80 מיליון שקל.

קו האשראי הינו לתקופה של עד 5 שנים ויישא ריבית של ליבור + 1.95%. לאורך תקופת האשראי יבוצעו רק תשלומי ריבית ולא תשלומי קרן. כמו-כן, האשראי יינתן כנגד נכסים שיאושרו ע"י הבנק ושיעור ה-LTV כנגד נכסים שישועבדו יהיה עד 65% מהערכת השווי. בשלב הראשון מתכוונת מישורים למשוך 15 מיליון דולר מתוך קו אשראי זה כנגד שעבוד הנכס "University Place" בעיר Huntsville שבאלבמה, ארה"ב. אשראי זה ברובו ישמש לפירעון אשראי קיים על הנכס בהיקף של כ- 13.6 מיליון דולר ובריבית של ליבור + 4.75%.

במקביל, מישורים החלה בגיוס אג"ח בתל אביב. החברה מתכוונת להנפיק סדרה חדשה (ו'), שתהיה צמודה לדולר ארה"ב. האג"ח דורגו ברמה של BBB פלוס על ידי מעלות. תמורת ההנפקה אמורה לשמש את החברה למחזור חוב פיננסי קיים ולהשקעות חדשות. כיום למישורים ארבע סדרות אג"ח, הנסחרות בשוק בתשואות לפדיון נמוכות של 1.9%-2.9%.

פירעון סדרת האג"ח החדשה ייעשה ב-5 תשלומים בשיעור של 5% מהקרן בין השנים 2019 – 2022; וכן תשלום אחד בשיעור של 20% מהקרן בשנת 2023; ותשלום אחרון בשיעור של 60% מהקרן בשנת 2024. מח"מ (משך חיים ממוצע) האג"ח הינה לטווח ארוך – 5.1 שנים.

מישורים, שהוקמה ב-1990 ונסחרת בבורסת תל אביב מאז 2007, פועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל וארה"ב, וכן בנכסים בקנדה באמצעות החברה הבת סקייליין. מישורים מחזיקה כיום, עם שותפים, בכ-25 נכסים (בעיקר מרכזים מסחריים) בישראל ובארה"ב, בשטח כולל של כ-190 אלף מ"ר (ללא נכסי סקייליין). לאחר שמנייתה עלתה בכ-35% במהלך חצי שנה האחרונה, החברה נסחרת כעת לפי שווי של כ-250 מיליון שקל.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, ציין כי "קו האשראי מבנק PNC ישמש את החברה לצורך הגדלה משמעותית של היקפי פעילותה בארה"ב, ישפר את הגמישות הפיננסית של החברה ויאפשר גיוון של מקורות המימון בתנאים אטרקטיביים. תנאי האשראי צפויים לאפשר לחברה להגדיל את התזרים הפנוי ולהוזיל את עלויות המימון, ובכך להגדיל את רווחיות החברה. אני מאמין כי קבלת קו האשראי יאפשר לחברה את קפיצת המדרגה הבאה בפעילותה בארה"ב, תוך הגדלת היקף הנכסים המניבים של החברה, היקף ההכנסות והרווחיות השוטפת".

בשבוע שעבר דיווחה מישורים על מכירה של מרכז מסחרי אחד בארה"ב מתוך 13 המרכזים המסחריים שבו היא שותפה (32%). הנכס, Golden Gate Plaza, שבעיר גרינסבורו שבצפון קרוליינה, נמכר בכ-12.8 מיליון דולר (חלקה של מישורים - 4.1 מיליון דולר), לעומת מחיר רכישה של 7.2 מיליון דולר ב-2014. המכירה תניב למישורים תזרים של 2.8 מיליון דולר.

"מכירת הנכס תואמת את האסטרטגיה שלנו", אמר בשבוע שעבר לבנטל ל-TheMarker. "אנחנו אמנם לא עושים סיבובים מהירים , 'פליפים', אבל אנחנו משביחים מהר את הנכסים, ובכל עת מסתכלים קדימה, בודקים אם זה נכס שאנחנו רוצים להשאיר בפורטפוליו או לממש. הנכס בצפון קרוליינה היה הראשון שקנינו, והוא כבר עבר השבחה משמעותית. חשבנו שהוא מיצה את הפוטנציאל. את ההון נפנה להשקעות חדשות".

במאי 2017 פרסמה מישורים את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2017, מהן עולה כי הכנסות החברה ברבעון הסתכמו בכ-111.1 מיליון שקל, והרווח הנקי ברבעון עלה לכ-1.9 מיליון שקל, בהשוואה ל-1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016 (מיוחס לבעלי המניות). תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון של שנת 2017 עלה והסתכם בכ-40.5 מיליון שקל, בהשוואה לתזרים שלילי של כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים