קנדה ישראל ואקרו נדל"ן עשויות לצרף שותפים למימון רכישת בניין הסניף המרכזי של לאומי בת"א

העסקה תמומן בחלקה מהבנקים לאומי עשוי לקבל 8 מיליון שקל נוספים - מעבר ל–277 מיליון שקל - אם הרוכשות יממשו אופציה לרכישת זכויות בנייה נוספות ■ הצדדים אמורים לחתום מחר על הסכם המכירה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
רקפת רוסק־עמינח
רקפת רוסק־עמינחצילום: עופר וקנין
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאומי עשוי לקבל תמורה נוספת בסך 7.7 מיליון שקל מרוכשות הסניף המרכזי של הבנק בתל אביב, קנדה ישראל ואקרו נדל"ן. לפי הדיווח המעודכן שפירסמה אתמול קנדה ישראל, התמורה תתקבל אם הרוכשות יממשו את אופציית המכר — שלפיה יוכלו לחייב את לאומי, עד ה–31 במארס 2018, למכור להן זכויות בנייה שייתכן וקיימות בחלקה שנמצאת במתחם.

הדיווח פורסם לאחר שדירקטוריון לאומי אישר את העסקה למכירת הסניף המרכזי, שממוקם בפינת רחובות יהודה הלוי והרצל, תמורת 277 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). מכיוון שהבניין רשום בספרי הבנק בעלות היסטורית של כ–17 מיליון שקל, לאומי צפוי לרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס של 260 מיליון שקל. עוד עולה מהדיווח של קנדה ישראל כי האופציה הוענקה ללאומי בלא תמורה, וכי בגין הזכויות הנוספות קנדה ואקרו ישלמו 3,500 שקל למ"ר בגין מלוא שטח האופציה, כשייתכן והן יממשו רק חלק מהאופציה. אם תמומש מלוא האופציה, התמורה הסופית שיקבל לאומי בגין מכירת הסניף המרכזי תגיע ל–285 מיליון שקל.

בין הצדדים סוכם כי בעת חתימה על עסקת המכירה, שתתקיים ביום רביעי הקרוב, הרוכשים ישלמו ללאומי כ-42 מיליון שקל. כנגד תשלום זה קנדה ישראל ואקרו נדל"ן יוכלו לרשום לטובתן הערת אזהרה בלשכת רישום מקרקעין בגין התחייבות לביצוע העסקה. סכום נוסף של 166 מיליון שקל ישולם עד ה–1 בדצמבר כנגד מסירת החזקה בקרקע, והיתרה בסך 69 מיליון שקל תשולם עד ה–31 באוגוסט 2018. קנדה ישראל מציינת כי הבנקים יממנו חלק מהעסקה, כשלאומי לא ישתתף במימון; וכן כי ייתכן שיצורפו משקיעים נוספים לעסקה.

הצדדים סיכמו כי לאומי ישכור מקנדה ישראל ואקרו את שטחי הסניף לשנתיים תמורת 6 מיליון שקל בשנה עם אופציה להארכה לשנה נוספת, עד ל–31 בדצמבר 2020.

הסניף המרכזי, שהוקם באמצע שנות ה–30, משתרע על חמש קומות וכולל שטח עיקרי של 7,675 מ"ר, 5,300 מ"ר שטחי שירות עיליים ו–12.6 אלף מ"ר לשטחי שירות מתחת לקרקע.

בתוואי הרכבת הקלה

הסניף המרכזי הוא חלק ממתחם הכולל גם את בנייני ההנהלה הראשית של לאומי, שככל הידוע אין בשלב זה תוכניות למכור אותם. בהתאם לתוכנית בניין עיר (תב"ע) הקיימת בתל אביב, ניתן לבנות על המגרש שעליו עומד הבניין מגדל מגורים של כ–20 קומות. תוכנית ת"א/5000 שאושרה באחרונה מאפשרת תוספת זכויות משמעותית במתחם, שנמצא ליד תוואי הרכבת הקלה, כך שניתן יהיה להקים עליו שטחי משרדים, מסחר ושירותים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?