או.פי.סי ישראל נערכת להנפקת מניות לפי שווי של 350–400 מיליון דולר

חברת האנרגיה תנסה לגייס 100 מיליון דולר ■ תחנת הכוח שלה ליד ערד מייצרת 19% מהחשמל הפרטי בישראל ■ או.פי.סי מעורבת בהקמת תחנת כוח בחדרה בהשקעה של 250 מיליון דולר חתמי ההנפקה בראשות לאומי פרטנרס העניקו התחייבות חיתומית מלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי
גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סיצילום: אייל טואג

חברת או.פי.סי ישראל הגישה טיוטת תשקיף לרשות ני"ע, ותחל את המצגת לקראת הנפקה ראשונה של מניותיה בבורסה בראשית יולי. או.פי.סי ישראל, שבבעלותה המלאה של איי.סי.פאואר מקבוצת קנון הולדינגס, תנסה לגייס 100 מיליון דולר לפי שווי חברה של 350–400 מיליון דולר לפני ההנפקה.

בעקבות כישלון ניסיון ההנפקה של החברה האם בניו יורק דרשה או.פי.סי וקיבלה מחתמי ההנפקה התחייבות חיתומית מלאה לכל תמורת ההנפקה. לאומי פרטנרס, שתוביל את ההנפקה, התחייבה לרכוש מניות של או.פי.סי ב–180 מיליון שקל, פועלים אי.בי.אי התחייבה לרכוש מניות ב–90 מיליון שקל, ויתרת ההתחייבות החיתומית תתחלק בין ברק קפיטל חיתום ומנורה חיתום. בין החתמים סוכם שלאומי פרטנרס חתמים תהיה זו שתרכז עבור כולם את מכירת המניות, בעתיד במידה שיהיה אכן צורך בהפעלת התחייבות חיתומית.

אם ההנפקה לא תצא לפועל, לאומי פרטנרס תבצע השקעה פרטית בחברה, לאחר שיתקבלו לכך אישורים גם מבנק לאומי.

או.פי.סי ישראל, שמנוהלת בידי גיורא אלמוגי, מרכזת את פעילות האנרגיה בישראל של איי.סי פאואר מקבוצת קנון. או.פי.סי מחזיקה בשליטה (80%) בתחנת כוח במישור רותם, שהוקמה בהשקעה של 460 מיליון דולר, והחלה לפעול ביולי 2013. הספקה של התחנה הוא 440 מגה־ואט, שהם 3% מכושר ייצור החשמל בישראל, ו–19% מייצור החשמל הפרטי. או.פי.סי רכשה ביולי 2015 מחברת נייר חדרה את הבעלות בחברת OPC חדרה (לשעבר אנרגיה משולבת מתקדמת) תמורת 60 מיליון שקל. החברה הנרכשת מפעילה מרכז אנרגיה, שמספק לנייר חדרה 18 מגה־ואט, והחלה ביוני 2016 בהקמת תחנת כוח בטכנולוגיה של קוגנרציה שתספק 140 מגה־ואט. התחנה, שמוקמת בהשקעה של 250 מיליון דולר, צפויה להניב רווח תפעולי תזרימי של 35 מיליון דולר בשנה. נייר חדרה צפויה לצרוך 40 מגה־ואט מהספקה הכולל של התחנה, ואת היתרה תמכור OPC חדרה בשוק החופשי. ההכנסות הכוללות שצפויות מתחנת הכוח בחדרה הן 85–100 מיליון דולר בשנה.

החברה חתמה בתחילת אפריל על הסכם לרכישת 95% מחברת צומת אנרגיה מידי קרן דנהם הבריטית וחברת רפק אנרגיה (47.5% לכל אחת). צומת אנרגיה היא בעלת הזכויות להקמת תחנת כוח שתייצר חשמל מגז טבעי בהספק של 400 מגה־ואט. התחנה תוקם בהשקעה מוערכת של 300 מיליון דולר של הון עצמי וחוב בנקאי במתווה מימון פרויקטלי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?