הנפקת השנה? אנטרופי נותנים לאירונאוטיקס שווי של 395 מיליון דולר

האנליסטים של אנטרופי מחקר פירסמו הערכת שווי ליצרנית המל"טים לקראת ההנפקה הצפויה: "מציעה ללקוחותיה יחסי עלות-תועלת טובים"

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מל"ט ארוסטאר של חברת אירונאוטיקס
מל"ט ארוסטאר של חברת אירונאוטיקסצילום: בלומברג
אורי תומר
אורי תומר

אנטרופי שירותי מחקר מעניקה ליצרנית המל"טים ומערכות המודיעין אירונאוטיקס שווי של 395 מיליון דולר (כ-1.4 מיליארד שקל), כך עולה מסקירה שהפיצה אנטרופי היום לבית ההשקעות בישראל. שווי זה גבוה בהרבה מהשווי שלפיו התכוונו בעלי החברה להנפיק אותה לפי הדיווחים עד כה - כמיליארד שקל.

ההנפקה של אירונאוטיקס אמורה להתקיים בשבוע הקרוב, במתווה של הצעת מכר. כל אחד מהבעלים הנוכחיים - הקרנות בראשית, ויולה ו-KCPS (שמחזיקות יחד ב-77% מהמניות); משפחת שקד (שמחזיקה ב-15%); והמשקיעים הפרטיים האחרים - אמור למכור כמחצית מאחזקתו, כשהחברה מתכוונת גם להנפיק מניות חדשות בהנפקה, שאותה מובילה חברת החיתום לאומי פרטנרס.

האנליסט נדב לורן מאנטרופי מבסס את הערכת השווי שלו על תזרים המזומנים הצפוי (DCF) בין השאר בהתבסס על מכתב כוונות שעליו חתמה החברה עם לקוח ממשלתי בחו"ל, שאמור להניב לחברה הכנסות של 290-390 מיליון דולר בשלוש השנים הקרובות. לורן גם מעריך כי הכנסות החברה יצמחו ב-13%-20% בשנים הקרובות.

את ההערכה הזאת מבסס לורן על ההנחה שאירונאוטיקס תצליח להתגבר במידת מה על התחרות העזה בשוק המלט"ים בזכות היכולת שלה להציע ללקוחותיה בעולם פתרונות כוללים לתחומי איסוף המודיעין בעלות נמוכה יחסית לזו שמציעים היצרנים האמריקאיים, למשל, ובאיכות טובה. לורן מעריך כי בכך עשויה החברה ליהנות מהצמיחה הצפויה בשוק זה במדינות מתפתחות באסיה, אמריקה הלטינית, אפריקה ומזרח אירופה.

אירונאוטיקס תנסה לבצע הנפקה ראשונית בבורסה לאחר שהצליחה בשנים האחרונות להתאושש מהקשיים העסקיים והפיננסיים שפקדו אותה בתחילת העשור הנוכחי וכמעט הובילו להתרסקות מוחלטת שלה. לודן מעריך כי בעקבות תהליך ההבראה שעברה החברה, היא כיום יציבה יותר, אף שהוא מוסיף כי האופי הפרויקטלי של פעילותה עשוי להוביל לתנודתיות בתוצאות הכספיות שלה.

הקרנות שמחזיקות ברוב מניותיה של אירונאוטיקס כיום רכשו את השליטה בחברה ב-2013 והובילו את תהליך ההבראה שלה, שכלל פיטורים של כ-150 עובדים והחזר של מרבית החובות שלה. החברה מעסיקה כיום 660 עובדים, ויש לה חוב נמוך יחסית של כ-2 מיליון דולר.

המפעלים שבהם מייצרת החברה את מוצריה, ישירות ובאמצעות חברות בנות - שכוללים מל"טים, רכיבים למל"טים בלונים לאיסוף מודיעין ומערכות אופטיות - נמצאים ביבנה, בפתח תקווה ובאיטליה. מנכ"ל החברה הוא אלוף משנה (במיל') עמוס מתן, והיו"ר שלה הוא האלוף (במיל') איתן בן אליהו, מפקד חיל האוויר לשעבר.

לורן מסתמך בניתוח שלו על המכירות שמציגה אירונאוטיקס במצגת למשקיעים ובפתח הדו"ח הכספי שלה, שכוללות את תוצאות החברה הבת קונטרופ. ההכנסות האלה הסתכמו ב-2016 ב-137 מיליון דולר - עלייה של 13% ביחס ל–2015. ההכנסות של החברה לפי כללי IFRS, שאינן כוללות את קונטרופ הסתכמו ב-2016 ב-111 מיליון דולר, לעומת 104 מיליון דולר ב-2015.

הרווח התפעולי של אירונאוטיקס צמח מ–18 מיליון דולר ב-2015 ל-19 מיליון דולר ב-2016. הרווח הנקי של החברה ירד ב-2016 מ–22 מיליון דולר ל-18 מיליון דולר - ירידה שמושפעת מהכנסה חד פעמית שנרשמה ב-2015 כתוצאה ממימוש אחזקות בחברה בת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש