הציבור לא הסתער על הנפקת טלרד: הרכישות הסתכמו ב-163 מיליון שקל

זאת לאחר שבשלב המוסדי נענתה חברת התקשורת, שבשליטת קרן פורטיסימו, להצעות בהיקף של 160 מיליון שקל; בעלי השליטה מכרו מניות ב-82.5 מיליון שקל - לעומת שאיפתם למכור מניות בכ-118.5 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל טלרד, רן בוקשפן
מנכ"ל טלרד, רן בוקשפןצילום: שי שקולניק
גיא ארז
גיא ארז

השלב הציבורי בהנפקת המניות של טלרד נטוורקס, בשילוב עם הצעת מכר, הושלם - והחברה בדרך למסחר באחוזת בית. זאת חמישה ימים לאחר השלמת המכרז המוסדי, במסגרתו גייסה החברה 80 מיליון שקל. בעלי השליטה, בראשות קרן הפרייבט אקוויטי פורטיסימו (87.5% לפני ההנפקה), מכרו במסגרת המכרז המוסדי מניות בסכום דומה של כ-80 מיליון שקל. הערב (א') התקיים השלב הציבורי, במסגרתו לא זכו מניות החברה לביקושים גבוהים, והמכירות הסתכמו בכ-2.5 מיליון שקל, במחיר מניה של 6.5 שקלים.

כך מגיע היקף ההנפקה ל-162.5 מיליון שקל, מתוכם כ-80 מיליון שקל בגיוס לפי שווי של 340 מיליון שקל אחרי הכסף, והיתרה במכירת מניות כחלק מהצעת המכר. פורטיסימו, יחד עם כור תעשיות ורן בוקשפן, המשמש מנכ"ל החברה, מכרו מניות ב-82.5 מיליון שקל, סכום נמוך מהשאיפה המקורית - למכור ביחד מניות בשווי כ-118.5 מיליון שקל.

טלרד נטוורקס מתמקדת כיום בשני מגזרי פעילות עיקריים ומשלימים: פיתוח ומכירה של מוצרים לרשתות תקשורת אלחוטית בפס רחב ב-80 מדינות; והקמת תשתיות תקשורת ו–IT בישראל. בשנת 2016 הסתכמו הכנסותיה ב-121 מיליון דולר, גידול של 15% לעומת 2015. כ-59% מהכנסותיה הגיעו ממכירת מוצרים, פתרונות ושירותים למפעילי תקשורת (מגזר ראשון), והיתר מתכנון והקמת תשתיות תקשורת ו-IT (מגזר שני).

בדו"חותיה לרבעון הראשון של השנה, שפורסמו כחלק מתשקיף החברה לקראת ההנפקה, הסתכמו הכנסותיה ב-31.8 מיליון דולר, גידול של 7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי של טלרד היה 4.3 מיליון דולר, ובניכוי הכנסותיה ממכירת חוב ישן לפורטיסימו, הסתכם ב-2 מיליון דולר - פי 6 מהרווח ברבעון המקביל.

לפני כשלוש שנים ניסתה פורטיסימו להנפיק את טלרד לפי שווי של 300 מיליון שקל, אך חזרה בה, מתוך חשש כי לא תקבל את השווי המבוקש, גם לאחר שהפחיתה אותו ב-25%.

זוהי הנפקת ההון (IPO) השביעית מתחילת השנה בבורסה בת"א, לאחר שב-2016 סבלה הבורסה מבצורת הנפקות. קדמו לה הנפקות ההון של רציו פטרוליום, קרן הריט מניבים, מנרב פרוייקטים, נובולוג, מדיפאואר ולסיכו, שתחל להיסחר מחר. חברת אירונאוטיקס פירסמה אמש תשקיף לקראת הנפקתה. בהמשך השנה צפויות להתבצע הנפקות הון של החברות הולמס פלייס, OPC ישראל, נאווטיס ומטרו מוטור. כמו כן, ייתכן שבית ההשקעות פסגות, כמו גם חברות האשראי ישראכרט ולאומי קארד, ינפיקו עצמם גם כן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט