OPC מקבוצת קנון גייסה 320 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

הנפקת האג"ח למשך חיים ממוצע של 6.5 שנים זכתה לביקוש של 600 מיליון שקל, והריבית שנקבעה במכרז היא 4.95% ■ תמורת ההנפקה תשמש לפירעון הלוואת מזנין בריבית של 8% בהיקף של 215 מיליון שקל למנורה ועמיתים

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחנת הכוח OPC במישור רותם. סימנס מכרה את אחזקותיה בתחנה לוואוליה
תחנת הכוח OPC במישור רותם. סימנס מכרה את אחזקותיה בתחנה לוואוליהצילום: אלבטרוס
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת או.פי.סי (IC Power ישראל), שבבעלותה המלאה של חברת קנון הולדינגס, השלימה גיוס של 320 מיליון שקל בהנפקה פרטית של איגרות חוב למשקיעים מוסדיים. או.פי.סי הנפיקה איגרות חוב שקליות לא צמודות למשך חיים ממוצע של 6.5 שנים בריבית של 4.95% לשנה, הנמוכה מריבית המקסימום 5.5% שנקבעה להנפקה. רישום האיגרות למסחר יוריד את הריבית ל-4.45%. הביקוש להנפקה הסתכם ב-600 מיליון שקל.

איגרות החוב של או.פי.סי מדורגות ב A- על ידי חברת הדירוג מעלות S&P, ו-A3 על ידי חברת הדירוג מידרוג. תמורת ההנפקה תשמש את החברה למחזור הלוואה של 60 מיליון דולר שקיבלה מעמיתים ומנורה בריבית של 8%, לצורך הקמת תחנת הכוח במישור רותם; ו-20 מיליון דולר נוספים ישמשו לפירעון שטר הון של החברה האם איי.סי פאואר. חתם ההנפקה היה לאומי פרטנרס.

מנכ"ל איי.סי. פאואר ישראל, גיורא אלמוגיצילום: יח"צ

לניתוח מפורט של ביצועי החברות החזקות במשק היכנסו לטבלת הרכב המדד

החברה, שמנוהלת על ידי גיורא אלמוגי, מתכננת להנפיק ביולי 2017 את מניותיה על בסיס הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2017 - לפי שווי חברה של 400-350 מיליון דולר.

או.פי.סי מרכזת את פעילות האנרגיה בישראל של איי.סי.פאואר מקבוצת קנון. או.פי.סי מחזיקה בשליטה (80%) בתחנת כוח במישור רותם, שהוקמה בהשקעה של 460 מיליון דולר, והחלה לפעול ביולי 2013. הספקה של התחנה הוא 440 מגה-ואט, שהם 3% מכושר ייצור החשמל בישראל, ו-19% מייצור החשמל הפרטי.

החברה רכשה ביולי 2015 מחברת נייר חדרה את הבעלות בחברת או.פי.סי חדרה (לשעבר אנרגיה משולבת מתקדמת) תמורת 60 מיליון שקל. החברה הנרכשת מפעילה מרכז אנרגיה, שמספק לנייר חדרה 18 מגה-ואט, והחלה ביוני 2016 בהקמת תחנות כוח בטכנולוגיה של קוגנרציה שתספק 140 מגה-ואט.

או.פי.סי מקימה תחנת כוח במרכז האנרגיה שבחדרה בהשקעה של 250 מיליון דולר. תחנה זו צפויה להיכנס לפעילות מסחרית בתחילת 2019 ולהניב רווח תפעולי תזרימי של 35 מיליון דולר בשנה. נייר חדרה צפויה לצרוך 40 מגה-ואט מהספקה הכולל של התחנה, ואת היתרה תמכור או.פי.סי חדרה בשוק החופשי. בנוסף, היא צפויה למכור את הקיטור שתייצר לנייר חדרה. ההכנסות הכוללות שצפויות מתחנת הכוח בחדרה הן 100-85 מיליון דולר בשנה. עד כה הושלמו 50% מהעבודות להקמת התחנה, שצפויה להתחיל לפעול במחצית השנייה של 2018.

או.פי.סי חתמה בתחילת אפריל 2017 על הסכם לרכישת 95% מחברת צומת אנרגיה מידי קרן דנהם הבריטית וחברת רפק אנרגיה (47.5% לכל אחת). צומת אנרגיה היא בעלת הזכויות להקמת תחנת כוח בצומת פלוגות, שתייצר חשמל מגז טבעי בהספק של 400 מגה-ואט. התחנה תוקם בהשקעה מוערכת של 300 מיליון דולר באמצעות הון עצמי וחוב בנקאי במתווה של מימון פרויקטלי. הקמת התחנה תחל בראשית 2018, ולפי התוכנית תחל ההפעלה המסחרית שלה ב-2020.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008