רבעון חזק לקרן הנדל"ן ריט 1: הרווח התזרימי הנקי עלה ב-18% לכ-46 מיליון שקל

הגידול ברווח נרשם הודות להמשך הגידול במצבת הנכסים ועלייה בשיעור התפוסה ■ ההכנסות מדמי שכירות, נטו (NOI) של ריט 1 ברבעון הראשון של 2017 הסתכמו בכ-64.3 מיליון שקל, עלייה של כ-16%

ערן אזרן
ערן אזרן
שמואל סייד
שמואל סיידצילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

המשך הגידול במצבת הנכסים ועלייה בשיעור התפוסה איפשרו לקרן הנדל"ן ריט 1 לסיים את הרבעון הראשון של 2017 בתוצאות משופרות. הרווח התזרימי הנקי (FFO ריאלי) – שהוא מדד מרכזי להערכת ביצועיהן של חברות נדל"ן מניב – נסק ברבעון הראשון ל-46 מיליון שקל, גידול של כ-18% לעומת הרבעון המקביל ב-2016.

"תוצאות הרבעון הושפעו מהמשך מימוש אסטרטגיית החברה לרכישת נכסים איכותיים במיקומים אטרקטיביים ובפיזור רחב - הן גיאוגרפי, הן מיגזרי והן מבחינת תמהיל השוכרים", אמר שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1. "אסטרטגיה זו מוכיחה את עצמה לאורך זמן ומאפשרת לקרן גמישות רבה בהתאמה לשינויים בסביבה העסקית". בין הנכסים שריט 1 החלה לשקלל בתוצאותיה ברבעון היו נכס תעשייתי בחדרה המושכר למפעל אמניר ושלב ב' בבית חולים סיעודי בכפר יונה, שנרכש ברבעון הרביעי של 2016.

ריט 1 (REIT – ראשי תיבות של Real Estate Investment Trust), שנסחרת לפי שווי של כ-2.1 מיליארד שקל, מתמחה בהשקעה בנכסים מסחריים. תיק הנכסים של הקרן כולל, נכון לסוף חודש מארס, 32 נכסים מניבים בשווי כולל של כ-3.7 מיליארד שקל, גידול של כ-13% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. שיעור התפוסה הממוצע בנכסי החברה גבוה ועומד על כ-99.4%.

ההכנסות מדמי שכירות, נטו (NOI) של ריט 1 ברבעון הראשון של 2017 הסתכמו בכ-64.3 מיליון שקל, עלייה של כ-16% לעומת NOI של כ-55.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הצמיחה ב-NOI נבעה כאמור בעיקר מגידול במצבת הנכסים של הקרן ובשיעור התפוסה. NOI בנכסים זהים עלה ברבעון הראשון בכ-8% ביחס לרבעון המקביל ב-2016, והסתכם בכ-55.8 מיליון שקל. לפי ריט 1, הגידול נרשם כתוצאה מעלייה בשיעורי התפוסה בנכסים ומהשלמת תהליכי השבחה והחלפת שוכרים במספר נכסים.

הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-41 מיליון שקל, ירידה של כ-4% לעומת רווח נקי של כ-42.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה ברווח הנקי נובעת בעיקר מהוצאה חד פעמית בגין רכישת נכסים ברבעון הנוכחי ומהכנסות גדולות יותר מהפרשי הצמדה בתקופה המקבילה, כתוצאה מירידת המדד ברבעון המקביל ב-0.9%, לעומת ירידה של 0.2% במדד ברבעון הראשון של השנה. החברה ציינה כי שיעור התשואה המשוקלל (Cap Rate) מנכסי החברה הסתכם בכ-7.28% נכון לסוף חודש מארס.

במקביל לפרסום הדו"חות הכספיים, אישר דירקטוריון ריט 1 חלוקת דיווידנד של 23 מיליון שקל, 14 אגורות לכל בעל מניה, בגין רווחי הרבעון הראשון, שיחולק בחודש יוני. היקף הדיווידנד ל-2017 צפוי להסתכם בכ-91.8 מיליון שקל, 56 אגורות למניה. הדיווידנד הצפוי ב-2017 משקף תשואה צפויה של כ-4.4%, על פי מחיר המניה הנוכחי. נכון לסוף מארס 2017, ההון העצמי של ריט 1 הסתכם בכ-1.8 מיליארד שקל, עלייה של 8% לעומת התקופה המקבילה ב-2016. ההון מהווה כ-47.6% מתוך סך המאזן של הקרן.

במהלך הרבעון הראשון ביצעה הקרן שתי עסקאות: בסוף מארס התחייבה לרכוש את בית פישמן רשתות בראשון לציון תמורת כ-119 מיליון שקל. השלמת הרכישה צפויה החודש. עוד קודם לכן, בינואר, רכשה ריט 1 את מתחם אמניר בחדרה תמורת כ-56 מיליון שקל. מדובר בנכס תעשייתי בשטח של כ-28.5 דונם, הממוקם בצמוד למפעלי נייר חדרה ומושכר במלואו לאמניר תעשיות מיחזור מקבוצת מפעלי נייר חדרה. הקרן צופה כי ה-NOI בשנת 2017 יעמוד בטווח של 256-259 מיליון שקל, בעוד ה-FFO בשנת 2017 יסתכם בכ-188-185 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"