המניה בשיא - אך בהכשרת הישוב החליטו על תוכנית רכישה עצמית ב-10 מיליון שקל

דירקטוריון הכשרת הישוב: "המחיר בו נסחרות מניות החברה אטרקטיבי; זו הזדמנות עסקית וכלכלית ראויה" ■ רכישת המניות תבוצע החל מהעת הנוכחית ועד לסוף ספטמבר 2017

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגדל הכשרת הישוב
מגדל הכשרת הישוב בבני ברק
ערן אזרן
ערן אזרן

מניית הכשרת הישוב עלתה מתחילת השנה בכ-70%, בהשוואה לעלייה של 1.2% בלבד במדד ת"א 125. העלייה החדה הביאה את קבוצת הנדל"ן, שבשליטת משפחת נמרודי, לשווי שיא של כל הזמנים – 945 מיליון שקל. למרות העלייה החדה, בהנהלת הכשרת הישוב החליטו להוציא אל הפועל תוכנית רכישה עצמית של מניות (BuyBack) בהיקף של עד 10 מיליון שקל. התוכנית תבוצע החל מהיום ועד לסוף ספטמבר 2017.

רכישה עצמית של מניות מתארת מצב שבו חברה רוכשת מניות שהיא עצמה הנפיקה בעבר, באמצעות המזומנים שעומדים לרשותה. הרכישה העצמית - פעולה נפוצה בקרב חברות הנסחרות בארה"ב - מגדילה את הביקוש למניה בשוק, ולכן היא עשויה לתמוך במחיר המניה. רכישת מניות שקולה לחלוקת דיווידנד, וככזו היא מחייבת את החברה להוכיח שהיא עומדת במבחן הרווח, וכן להוכיח שמהלך כזה לא יפגע ביכולת פירעון החובות שלה.

עופר נמרודיצילום: ורדי כהנא

בין הנימוקים לאישור תוכנית הרכישה, ציין דירקטוריון הכשרת הישוב כי המחיר בו נסחרות מניות החברה הינו אטרקטיבי, וכי רכישה עצמית של מניות החברה, בעת הנוכחית, מהווה הזדמנות עסקית וכלכלית ראויה. הדירקטוריון הוסיף כי רכישת מניות החברה תאפשר הגדלת התשואה לבעלי המניות, ואימוץ התוכנית לא ישפיע באופן מהותי על מבנה ההון של החברה, רמת המינוף שלה ונזילותה. בתגובה, מניית הכשרת הישוב מוסיפה הבוקר (ד') עוד 1.7% למחירה.

הכשרת הישוב, שבשליטת משפחת נמרודי, עלתה בשנתיים האחרונות בכ-150%, ושווי החברה עומד כיום על כ-945 מיליון שקל – כאמור, הגבוה בתולדותיה. שווי מניותיו של יעקב נמרודי (41.8%) מסתכם בכ-392 מיליון שקל; ואילו שווי מניותיו של עופר נמרודי (29%), שמכהן כמנכ"ל החברה, עומד על כ-272 מיליון שקל.

הכשרת הישוב נמצאת בעיצומו של מחזור עסקי חיובי – ומנייתה זכתה להמלצות מצד אנליסטים שונים. את עיקר הפוטנציאל זיהו האנליסטים בנכסי הנדל"ן שבבעלות החברה (בית מעריב, בית קלקא), שמשוערכים בספריה בעלות היסטורית, אך עשויים להבשיל לכדי פרויקטים גדולים, בעיקר במרכז תל אביב. פרט לפוטנציאל בתל אביב, בימים אלה הכשרת הישוב נמצאת בעיצומה של בניית פרויקט גדול בבני-ברק, שכולל 2 מגדלי משרדים, מגדל רפואי ובית חולים סיעודי.

על רקע השיפור במצב העסקי, בינואר האחרון העלתה חברת דירוג האשראי מעלות S&P את דירוג אגרות החוב של הכשרת היישוב לדירוג A מינוס עם אופק "יציב". איגרות החוב של הקבוצה – בערך נקוב של כ-1.25 מיליארד שקל - נסחרות בשוק בתשואות לפדיון נמוכות של עד 2.6%. בחודש מארס פירסמה החברה את התוצאות הכספיות ל-2016, מהן עולה כי הרווח הנקי גדל בכ-7.5% לכ-126 מיליון שקל, בהשוואה לכ-117 מיליון שקל ב-2015. הכנסות החברה ירדו ב-17% לכ-612.4 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה ממכירת שני פארקים לוגיסטיים בפולין ב-2015.

הונה העצמי של הכשרת הישוב, נכון לסוף 2016, הסתכם בכ-754.8 מיליון שקל (מיוחס לבעלים), בהשוואה לשווי של כ-945 מיליון שקל שבו נסחרת הקבוצה, כאמור. החברה חילקה לבעלי המניות דיווידנד של כ-36 מיליון שקל במהלך חודש אפריל. תשואת הדיווידנד (סך הדיווידנד לכל בעל מניה בשנה האחרונה לעומת מחיר המניה לפני 12 חודשים) מסתכמת בכ-6%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה