חיים כצמן יחליף את דורי סגל כמנכ"ל נורסטאר

השינויים האסטרטגיים בחברת גזית גלוב נמשכים – וחלים גם בתוך נוסרטאר, החברה המחזיקה בגזית גלוב ■ בעלי המניות נפגשים לאישור המינוי בפנמה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים כצמן, בעל השליטה בגזית גלוב
חיים כצמןצילום: דודו בכר
גיא ארז
גיא ארז

חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב ואחד מבעלי השליטה בה (יחד עם דורי סגל, מנכ"ל הקבוצה) בדרך להתמנות לתפקיד מנכ"ל נורסטאר לתקופה של שנתיים, כך נודע ל-TheMarker. בעוד כחודש יכנס כצמן את בעלי המניות בפנמה, שם רשומה חברת ההחזקות נורסטאר (אשר מחזיקה בכ-50% ממניותיה של ענקית הנדל"ן גזית גלוב) לצורך אישור המינוי. בכך, יחליף כצמן את חברו סגל, שמונה לאחרונה לתפקיד מנכ"ל גזית גלוב במקומה של רוחה לוין.

כצמן יכהן בתפקיד ללא שכר, וזקוק לאישור בעלי המניות היות והוא מכהן גם כיו"ר נורסטאר. ככל הידוע, גוף המחקר אנטרופי העניק את אישורו למינוי.

מדובר בשינוי נוסף אותה מבצעת קבוצת גזית גלוב, כחלק מהמהלך האסטרטגי ארוך הטווח אותו התחילה בשנה שעברה. פרט להגדלת מעורבותם של בעלי השליטה, כצמן וסגל, החברה מתעתדת להשקיע את מירב מאמציה בחיזוק הנדל"ן הפרטי שלה – ולא דרך החברות הציבוריות שבשליטתה.

החברה דיווחה בתחילת החודש שעבר על מימוש מניות פירסט קפיטל הקנדית ב-500 מיליון שקל, ובעקבות כך הפסיקה להיות בעלת השליטה בה (32.7%), ותפסיק לאחד את תוצאותיה בדו"חות המאוחדים. כמו כן, מיד לאחר השלמת עסקת המיזוג של חברת הבת אקוויטי וואן עם ריג'ינסי האמריקאית בתחילת החודש, (עסקה שנחתמה בנובמבר האחרון ויצרה חברה בשווי של 11.7 מיליארד שקל) מימשה גזית מניות בשווי 192 מיליון דולר מהחברה המאוחדת.

פעולות אלו בוצעו לצורך חיזוק ההון העצמי של החברה והורדת המינוף שלה – בשאיפה לזכות לדירוג אשראי בינלאומי, מה שיאפשר לה לגייס חוב בעלות נמוכה יותר. כמו כן, החברה מתמידה בגיוון מקורות האשראי שלה, וכיום יותר מחצי מפעילות הבנקאות שלה מתקיימת בחו"ל.

חברת נורסטאר נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של כ-2 מיליארד שקל, לאחר שמניותיה עלו בכ-40% ב-12 החודשים האחרונים.

בתוך כך, ועל רקע השינוי האסטרטגי המדובר לצורך חיזוק מניית גזית גלוב, החברה מתגאה בהשגת תשואה נאה בבורסת טורונטו, קנדה. מניית החברה הניבה ברבעון הראשון של 2017 את התשואה הגבוהה ביותר בין המניות של חברות הנדל"ן הקנדיות, כשמחיר המניה עלה ברבעון בכ-19%. יחד עם הדיווידנד שחולק, הניבה המניה למשקיעים בה תשואה של כ-20%, לעומת תשואה של 3.7% בלבד במדד האינדקס ותשואה שלילית של 2% במניית החברה הבת, פירסט קפיטל. באותה תקופה עלתה מניית גזית גלוב בבורסה ת"א בכ-9.5%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב