אופל בלאנס בדרך להיות חברת ניכיון הצ'קים השלישית שמגייסת אג"ח בבורסה

במהלך המכרז למשקיעים מסווגים (מוסדי) שערכה החברה ביום חמישי, נרשמו ביקושים של כ-103 מיליון שקל ■ החברה צפויה לגייס כ-70 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

אופל בלאנס בדרך להיות חברת ניכיון הצ'קים השלישית שמגייסת אג"ח בבורסה. במהלך המכרז למשקיעים מסווגים (מוסדי) שערכה החברה ביום חמישי, נרשמו ביקושים בכ-103 מיליון שקל, לעומת יעד גיוס מתוכנן של כ-50 מיליון שקל.

מחיר החבילה, שכלל אג"ח ואופציות למניות, היה גבוה בכ-6% ממחיר המינימום, ונסגר על 1035 שקל (לעומת 976 שקל במחיר המינימום). לאור הביקושים, החליטה הנהלת החברה להגדיל את היקף הגיוס לסך כולל של כ-70 מיליון שקל.

דני מזרחי

ומה היו מחזורי המסחר באג"ח של חברות הניכיון האחרות? הקליקו לניתוח ענף השירותים הפיננסיים

חבילת הגיוס של אופל בלאנס כללה אג"ח שקלי בריבית מקסימום של 2.5% וכתבי אופציה מסדרה 3. כתוצאה מעודפי הביקוש להנפקה גויסו במכרז המוסדי כ-58 מיליון שקל ובמכרז הציבורי יגויסו עד כ-12 מיליון שקל נוספים. את הנפקת אופל בלאנס ניהלו וואליובייס ודיסקונט חיתום.

מניית אופל בלאנס, שבשליטת משפחת מזרחי, זינקה 120% במהלך 12 החודשים האחרונים, ושווי החברה המריא לשיא של כ-240 מיליון שקל. העלייה החדה במניה שיקפה את הצמיחה המהירה בפעילות החברה, וכן את הציפיות בנוגע להמשך ההתרחבות של שוק האשראי החוץ בנקאי, בו פעילה אופל, על רקע המהלכים שמקדם משרד האוצר להגברת התחרות במערכת הבנקאית.

את 2016 סיימה אופל, שמנוהלת על ידי דני מזרחי, עם גידול של 19% בהכנסות המימון משירותים פיננסיים (מקביל לשורת ההכנסות בחברות תפעוליות), שהסתכמו בכ-41.2 מיליון שקל בהשוואה לכ-34.7 מיליון שקל בשנת 2015. הגידול נבע מהתרחבות תיק הלקוחות שמסתכם כעת בכ-157 מיליון שקל, בהשוואה ל-126 מיליון שקל בסוף 2015, גידול מסגרות האשראי שאופל נוטלת מהבנקים, וכן מתקבולים מהנפקת הון ומימוש כתבי אופציה.

על רקע הגידול בהכנסות ובנפח הפעילות הכללי, הרווח הנקי של אופל צמח ב-2016 בכ-32% לכ-13.9 מיליון שקל, בהשוואה לכ-10.6 מיליון שקל ב-2015. הצמיחה נבעה בעיקר מהמשך הגידול בתיק הלקוחות וכן מחסכון בדמי ניהול ששולמו בעבר לבעלי השליטה ופסקו עם השלמת עסקת מיזוג של אופל שתי החברות האחיות - אינווסטנט ומירסני. לחברה יש כיום כ-27 אלף לקוחות, מתוכם כ-6,400 פעילים באופן שוטף. החברה מפעילה 4 סניפים – בב"ש, אשדוד, חולון וראשל"צ.

נכון לסוף 2016, ההון העצמי של אופל עלה בכ-65% לכ-48.7 מיליון שקל, לעומת כ-29.5 מיליון שקל בשנת 2015. הגידול בהון העצמי נבע ממספר סיבות – בהן גיוס הון בהיקף של כ-11.5 מיליון שקל שבוצע בספטמבר 2016, מיזוג שתי החברות האחיות והשיפור ברווח הנקי. החברה רשמה ב-2016 תשואה של 36% על ההון העצמי, בהשוואה לתשואה של 15.8% על ההון אצל המתחרה פנינסולה ותשואה של 23% על ההון אצל האחים נאוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט