הקרן האמריקאית פידליטי נפרדת בהדרגה מרמי לוי

פידליטי מכרה שלשום 1.5% ממניות רמי לוי תמורת 30 מיליון שקל, והקטינה את אחזקתה מ-8.9% ל-5.7% בחצי השנה האחרונה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רמי לוי
רמי לויצילום: בלומברג
יורם גביזון
יורם גביזון

קרן פידליטי מאיצה את מגמת הצמצום של אחזקותיה בחברת רמי לוי. פידליטי מכרה שלשום 1.47% ממניות רמי לוי ב–155 שקל למניה ובתמורה כוללת של 30 מיליון שקל. פידליטי הקטינה בכך את אחזקותיה ברמי לוי ל–5.7%, כך שסביר להניח שבעתיד הלא רחוק לא תישאר בעלת עניין בחברה.

פידליטי התחילה להקטין את אחזקותיה ברמי לוי באוקטובר 2016, ומאז הקטינה את אחזקותיה מ–8.9% ל–5.7% בתמורה כוללת של 63 מיליון שקל.

הקרן האמריקאית נכנסה להשקעה ברמי לוי באפריל 2013 כשרכשה 5% ממניותיה תמורת 100 מיליון שקל לפי מחיר של 154 שקל למניה. מאז הגדילה בהדרגה את אחזקתה עד לשיא של 9.6%.

פידליטי השקיעה במקביל לקרן MSD של מייקל דל, שרכשה אז מניות מרמי לוי ב–139 שקל למניה, והגדילה את אחזקותיה בהדרגה עד ל–9.8%. מאז היא שמרה על אחזקתה. רמי לוי חילקה מאז ההשקעה הראשונה של שתי הקרנות האמריקאיות דיווידנד של 17.7 שקל למניה, כך שההשקעה הניבה תשואה דיווידנד שנתית צנועה של 2.9% לפידליטי על הנתח הראשון שרכשה, ותשואת דיווידנד של 3.3% בשנה ל–MSD.

נראה שהחלטת פידליטי לחתוך את אחזקתה ברמי לוי נובעת משילוב של ירידה בפוטנציאל הצמיחה של החברה בתחום הדיסקאונט, והתכנסותה לשיעורי הרווחיות של הענף — לאחר שנכנסה להשקעה בחברה בעקבות שיעורי הרווחיות העודפים שהציגה רמי לוי. סביר להניח שגם החלטת רמי לוי למכור מניות ב–71 מיליון שקל בדצמבר 2016 ב–154 שקל למניה תמכה בהחלטתה של הקרן האמריקאית.

רמי לוי הפעילה 24 סניפים והציגה רווחיות תפעולית של 5.1% מהמחזור ב–2012 לפני כניסתן של הקרנות האמריקאיות, והודיעה על כוונתה לפתוח עד 50 סניפי דיסקאונט. רמי לוי הפעילה 44 סניפים נכון לסוף 2016, הציגה רווחיות תפעולית של 2.8% מהמחזור וסימנים ברורים של קניבליזציה של הסניפים החדשים במכירות הסניפים הוותיקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות

סרט ביתי

לאחת דירה ברעננה, השנייה שוכרת בראשל"צ: המשפחות שחוסכות - ואלה שבמינוס