ת"א 35 זינק ב-1.1% בסיום; ישראמקו ונכסים ובנין קפצו במעל ל-6%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

ת"א 35 סגר בגבוה היומי וקטע 5 ימי ירידות

יום חיובי ראשון במדד ת"א 35 ברבעון השני של 2017. המדד המרכזי בבורסה זינק היום ב-1.1% וסגר בגבוה היומי, לאחר 5 ימי ירידות (קלות) ברציפות. מדד ת"א 125 עלה בשיעור דומה, מדד הבנקים עלה בכ-0.7% ומדד נפט-גז זינק ב-2.8% ומדד הנדל"ן עלה ב-1.3%.

ישראמקו ריכזה את המחזור הגבוה בשוק וזינקה ב-6.2%. זאת, לאחר שהודיעה כי תגייס 450 מיליון דולר באג"ח, ותחלק בין 2017-2019 את מלוא רווחיה כדיווידנד, כ-300 מיליון דולר לפחות בשנה.

ומי היו המניות שהטיסו את מדד ת"א – נפט וגז? לחצו כאן למבט מהיר

נכסים ובנין קפצה ב-6.7% על רקע הארכת חוזה שכירות לבניין HSBC בניו-יורק. מזור רובוטיקה נפלה ב-5.7% במחזור הגבוה פי 3 מהממוצע, וזאת למרות הערכתה כי תדווח על מכירות שיא של 11.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה.

סאני תקשורת, שהתממשה ביומיים האחרונים בכ-15% (לאחר זינוק של מעל ל-200% מתחית השנה) חזרה להצבע בירוק, ועלתה ב-7.6%.

דיסקונט טיפסה ב-2.2% ודחפה מעלה את מדד הבנקים, יחד עם לאומי שעלתה ב-1.5%. פועלים נחלשה ב-0.2%, בינלאומי ירדה ב-0.6% ומזרחי טפחות סיימה ללא שינוי.

טבע עלתה ב-0.3%, פריגו קפצה ב-2% ומיילן התחזקה ב-1%.

כלל עסקי ביטוח איבדה 2.2% על רקע הוראת בית המשפט להתחיל במכירת 5% ממניותיה.

מחר יתקיים בבורסה עדכון המדדים.

הדולר עלה ב-0.19% מול השקל ביום שני רצוף של עליות

שערו היציג של הדולר נקבע היום על 3.653 שקל לדולר, עלייה של 0.19% בהשוואה לאתמול. זאת, ביום שני רצוף של עליות, על רקע התערבות בנק ישראל בשוק, שהביאה להתחזקות של קרוב ל-0.5% בשערו של המטבע האמריקאי.

היורו קפץ ב-0.48% מול השקל, לאחר עלייה בשיעור דומה אתמול. שערו של המטבע האירופי נקבע על 3.90 שקל ליורו.

ת"א בדרך לקטוע את רצף הירידות: ת"א 35 עולה ב-0.3%

המסחר בבורסה מתנהל במגמה חיובית, כשעה וחצי לסגירת המסחר. ת"א 35 עולה ב-0.3% , ת"א 125 מטפס ביותר מ-0.4% ומדד הבנקים עולה בשיעור דומה. מדד נפט-גז מזנק ב-1.9%, בזכות עלייה של 5% במניית ישראמקו, שקופצת במחזור הגבוה בשוק לאחר ההצהרה כי תחלק דיווידידים בשיעור של 6 מיליארד שקל.

נכסים ובנין קופצת ב-6.1% במחזור הגבוה ביותר מפי 5 מהממוצע, לאחר שהחברה האריכה את החוזה העיקרי בבניין HSBC בניו-יורק.

לאומי מטפסת ב-1.2%, דיסקונט עולה ב-0.6% ואילו פועלים נסחרת ביציבות עם נטיה לירידות.

סאני תקשורת עולה ב-6% לאחר שנפלה בכ-15% ביומיים האחרונים. מתחילת השנה טסה המניה במעל ל-220% לשווי שוק של כ-270 מיליון שקל.

רבעון מצוין לגוש היורו; מגמת עלייה בבורסות אירופה

חדשות טובות לגוש היורו: מדד מנהלי הרכש רשם את הרבעון הטוב ביותר שלו מאז תחילתו של המשבר הכלכלי. חברת המידע מרקיט מדווחת שהצמיחה בהזמנות החדשות והתפוקה התעשייתית בגוש היורו האיצה במארס לשיא של שש שנים.

בורסות אירופה נסחרות במגמת עלייה - מלבד פרנקפורט שיורדת ב-0.2%; לונדון ופריז עולות ב-0.3%; מילאנו עולה ב-0.5%; ספרד מטפסת ב-0.7%; מדד יורו סטוקס הכלל אירופי מוסיף 0.2%.

מזור רובוטיקס תדווח על מכירות שיא של 11.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2017

חברת מזור רובוטיקה, שמפתחת מערכות רובוטיות לניווט כלים כירורגיים בניתוחי עמוד שדרה ומוח, צפויה לדווח על הכנסות שיא של 11.5 מיליון דולר לרבעון הראשון של 2017 - גידול של 80% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2016.

מזור רובוטיקס, שמנוהלת על ידי אורי הדומי, הסבירה את הגידול בהכנסותיה בביקוש החזק למערכת הדור החדש, Mazor X, שהושקה באוקטובר 2016; ובגידול במספר הניתוחים הממוצע, שמתבצעים באמצעות המערכות הוותיקות שהחברה התקינה.

לכתבה המלאה.

תנודות קלות בשוק האג"ח

מדדי תל בונד (20, 40, 60) ומדד תל בונד שקלי נסחרים קרוב לרמתם בפתיחת המסחר. איגרת ממשלתית שקלית מסוג שחר ל-10 שנים יורדת ב-0.03%; איגרת ממשלתית שקלית ל-25 שנה נחלשת ב-0.16%. איגרת ממשלתית צמודה מסוג גליל שנפדית ב-2025 מטפסת ב-0.05%.

אופנהיימר: נייטרלים לגבי מניית סודהסטרים

באופנהיימר ישראל פירסמו סקירה על חברת סודהסטרים, בעקבות כנס משקיעים שערכה החברה השבוע: "סודהסטרים נמצאת במומנטום מצויין ברבעונים האחרונים, שבא לידי ביטוי בהאצה בקצב הצמיחה ובשיפור משמעותי בשיעורי הרווחיות. במבט לטווח הארוך, פוטנציאל הצמיחה הוא ניכר, עם אפשרות להמשך הגדלת החדירה בשוק האמריקאי, ביחד עם ביסוס נוכחות בשווקים קיימים וכניסה לשווקים חדשים בהם סודהסטרים לא פעילה היום בכלל (סין, הודו וברזיל כדוגמה).

"מניית סודהסטרים מתומחרת במכפילים נדיבים על התחזיות לשנים 2018-2017, אך להערכתנו, ייתכן ותחזיות אלו עדיין שמרניות ועשויות לעלות ברבעונים הקרובים (בהמשך למגמה החיובית בתחזיות הרווח בשנה האחרונה). אנו סבורים כי נכון לתחזיות הנוכחיות של החברה ושל השוק, מניית החברה נסחרת ברמות מכפילים התואמות את צפי הצמיחה שלה, ולכן נוקטים בגישה נייטרלית בנוגע למניית החברה".

מדד ת"א 35 השלים אתמול 5 ימים של ירידות

המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח על רקע המגמה המעורבת בעולם – מגמה חיובית בוול סטריט ובשנחאי, וירידות בשאר בורסות אסיה.

אתמול ננעל המסחר בת"א ננעל ביציבות במדדים המובילים, למרות פתיחה חיובית. מדד ת"א 35 נחלש בשיעור מינורי, והשלים 5 ימים של ירידות; ת"א 125 עלה בכ-0.1% ומדד הבנקים השיל פחות מ-0.1% מערכו. מדד SME60 עלה ב-0.6%, בדומה למדדי ת"א צמיחה ונפט-גז, מדד הביומד טיפס ב-0.8% ומדד ביטוח-פלוס קפץ ב-1.4%.

השקל נחלש הבוקר מול שני המטבעות המובילים – הדולר מתחזק ב-0.2% ונסחר תמורת 3.655 שקלים, ואילו היורו עולה ב-0.5% ונסחר תמורת 3.90 שקלים.

טבע: הפוטנציאל של אוסטדו הוא 700-600 מיליון דולר

קבלת האישור לשיווק התרופה אוסטדו (Austedo) לטיפול בתסמונת של מחלת הנטינגטון זכה לתגובה מאופקת מהשוק. מניית טבע עלתה ב-0.9% בלבד, ונראה שציפיות השוק מהתרופה אינן גבוהות.

מייקל היידן, מנהל המו"פ הגלובלי של טבע, ורוב קורמנס, מנכ"ל טבע תרופות מקוריות וממותגות, אופטימים הרבה יותר בנוגע לתרופה זו ולפוטנציאל המסחרי של התרופה לטיפול בדסקינזיה מאוחרת (הפרעות תנועה לא רצוניות, שהן תוצאה של טיפול בתרופות אנטי פסיכוטיות) ובתרופות למחלת פרקינסון.

בראיון ל-TheMarker הם מסבירים את הסיבה לאופטימיות, וחושפים את התמחור הצפוי שלה, שמבוסס על לקחי הלחץ הכבד להורדת מחירי התרופות בארה"ב. קורמנס העריך שהתרופה תנגוס בנתח של 20% משוק של 30 אלף חולים בתוך שלוש-ארבע שנים, ותגיע למכירות שיא של 600–700 מיליון דולר בתום ארבע שנים מתחילת השיווק.

לכתבה המלאה.

הקרן האמריקאית פידליטי נפרדת בהדרגה מרמי לוי

קרן פידליטי מאיצה את מגמת הצמצום של אחזקותיה בחברת רמי לוי. פידליטי מכרה שלשום 1.47% ממניות רמי לוי ב–155 שקל למניה ובתמורה כוללת של 30 מיליון שקל.

פידליטי הקטינה בכך את אחזקותיה ברמי לוי ל-5.7%, כך שסביר להניח שבעתיד הלא רחוק לא תישאר בעלת עניין בחברה. פידליטי התחילה להקטין את אחזקותיה ברמי לוי באוקטובר 2016, ומאז הקטינה את אחזקותיה מ-8.9% ל-5.7% בתמורה כוללת של 63 מיליון שקל.

הקרן האמריקאית נכנסה להשקעה ברמי לוי באפריל 2013 כשרכשה 5% ממניותיה תמורת 100 מיליון שקל לפי מחיר של 154 שקל למניה. מאז הגדילה בהדרגה את אחזקתה עד לשיא של 9.6%.

לכתבה המלאה.

הין עולה יום רביעי ברציפות

השווקים באסיה רושמים ירידות לקראת פגישתם המתוכננת של נשיאי ארה"ב וסין מחר. הבורסות בשנחאי וטייואן עולות לאחר שהיו סגורות לרגל חג ביומיים האחרונים, והין היפני עולה זה היום הרביעי ברציפות. טוקיו יורדת ב-0.1; הונג קונג מאבדת 0.2%; שנחאי קופצת ב-1%; סינגפור מאבדת 0.5%; וסיאול נסוגה ב-0.6%.

"השווקים מחכים לפגישה של טראמפ ושי", אומר לבלומברג אנדרו סליבן, מהייטונג אינטרנשיונל בהונג קונג. "גם דו"ח התעסוקה בארה"ב שיתפרסם ביום שישי ותחזית הריבית מכבידים על השוק".

מניות הבלו צ'יפ הובילו העליות בוול סטריט; אמזון שוברת שיאים

בורסות וול סטריט נסגרו בעליות קלות בהובלת מניות הבלו צ'יפ, לקראת פגישתם של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ונשיא סין, שי ג'ינפינג. מגזרי האנרגיה וחומרי הגלם הובילו את העליות. מדד דאו ג'ונס נסגר בעלייה של 0.2%. מדדי S&P 500 ונאסד"ק טיפסו בפחות מ-0.1%.

מניית אמזון עלתה ב-1.7% ונסגרה בשיא זה היום החמישי ברציפות, לאחר שאנליסטים של חברת BMO קפיטל מרקטס העלו את מחיר היעד למניה ל-1,200 דולר - רמה המשקפת זינוק של יותר מ-30% מהמחיר הנוכחי.

טראמפ מתכנן "תספורת" לחוק דוד-פרנק

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר היום (ד') כי ממשלו מתכונן להכניס שינויים בחוק הרגולציה הפיננסית דוד-פרנק כדי להקל על בנקים להלוות כספים. "אנחנו הולכים להציג משהו מאוד חזק - הרבה מעבר להמלצות - אנחנו הולכים לעשות דברים שיהיו מאוד טובים למגזר הבנקאי כדי שהבנקים יוכלו להלוות כסף לאנשים שזקוקים לו", אמר טראמפ בפגישה בבית הלבן עם מנהלי עסקים מאזור ניו יורק.

"אנחנו הולכים לעשות תספורת מאוד גדולה לדוד-פרנק. אנחנו רוצים הגבלות חזקות, אנחנו רוצים רגולציה חזקה. אבל לא רגולציה שמונעת מהבנקים להלוות לאנשים שהולכים לייצר משרות", אמר טראמפ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008