הפרויקט הבא של וויי-בוקס בדרום ת"א: מגדל בן 35 קומות בכ-470 מיליון שקל

החברה שבשליטת איש העסקים הישראלי-צרפתי יעקב גורסד, שהקימה את "רביעיית פלורנטין" בת"א, רכשה קרקע ברחוב גת רימון בתל אביב, בסמוך לדרך יפו, בכ-142 מיליון שקל. החברה מתכוונת להקים בניין משרדים ומגורים בן 35 קומות המיועד למגורים ולמשרדים

ערן אזרן
ערן אזרן
תל אביב
תל אביבצילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן וויי-בוקס (YBOX), לשעבר מרתון השקעות, שבשליטת יעקב גורסד (52%), חתמה על הסכם רכישת מלוא הזכויות בקרקע ברחוב גת רימון בתל אביב, בסמוך לדרך יפו, בכ-142 מיליון שקל. בכוונת החברה להקים על גבי הקרקע מגדל בן 35 קומות, המיועד למשרדים ולמגורים. היקף ההשקעות הצפויות בפרויקט נאמד בכ-470 מיליון שקל, לא כולל מע"מ.

גורסד הוא איש עסקים ישראלי-צרפתי, שבבעלותו חברות נדל"ן והייטק. בין היתר, וויי-בוקס שבשליטתו אחראית על פרויקט "רביעיית פלורנטין" בתל אביב שתוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו, וכן על מגדל ווי-בוקס בבת-ים. החברה עוסקת כיום בייזום ותכנון של כ-840 יחידות דיור ב-8 פרויקטים שונים, ופרויקט נוסף להקמת בניין משרדים בתל אביב.

הקרקע הנרכשת, בסמוך למגדל בנק לאומי ושדרות רוטשילד, הינה בשטח של כ-3,000 מ"ר. על הקרקע עומדים כיום שני מבנים ארעיים, כשעיריית תל אביב הינה הבעלים של מספר חלקות סמוכות. היקף זכויות הבנייה המוערך ביחס לקרקע הינו כ-30,000 מ"ר זכויות למסחר, משרדים ומגורים, על בסיס תכנית מתאר מקומית תא/5000 שאושרה בדצמבר 2016. החברה בוחנת הכנסה של שותף או שותפים לפרויקט.

ווי-בוקס הבהירה כי תנאי מתלה לקיומו של ההסכם הינו קבלת אישור מועצת העיר תל אביב להתקשרות בהסכם נוסף עם חברת הפרויקט לשם רכישת חלקות העירייה בתמורה לסך של כ-11 מיליון שקל בתוספת מע"מ. ככל שלא יתקיים התנאי המתלה, בתוך 90 ימים ממועד חתימת ההסכם או מועד מאוחר יותר אשר נקבע בהתאם להוראות ההסכם, רשאית חברת הפרויקט לוותר על קיומו של התנאי המתלה או לבטל את ההסכם.

וויי-בוקס, שנסחרת בשווי של כ-120 מיליון שקל, פועלת בתחום הנדל"ן בישראל, בתחומי הייזום ונדל"ן להשקעה. לפני כחודש סיימה החברה בהצלחה גיוס של מניות בהיקף של כ- 54 מיליון שקל, סה"כ הגיעו ביקושים בהיקף של כ-80 מיליון שקל, פי 1.5 מסכום ההנפקה. בנוסף, גייסה החברה אג"ח שקלית בהיקף של כ-68 מיליון שקל.

רכישת הקרקע בדרך יפו תמומן ממקורותיה העצמיים של החברה, למעט תשלום אחרון בסך של כ-80 מיליון שקל, לגביו בכוונת החברה לפעול לקבלת מימון מתאגיד בנקאי. את שנת 2016 סיימה ווי-בוקס עם הון עצמי של כ- 103 מיליון שקל, כ-71.2% מהמאזן. להערכת וויי-בוקס, העודפים הצפויים מכלל הפרויקטים המתוכננים כעת על ידה, נאמדים בכ-320 מיליון שקל, מתוכם כ-200 מיליון שקל רווחים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"