הפרויקט הבא של וויי-בוקס בדרום ת"א: מגדל בן 35 קומות בכ-470 מיליון שקל

החברה שבשליטת איש העסקים הישראלי-צרפתי יעקב גורסד, שהקימה את "רביעיית פלורנטין" בת"א, רכשה קרקע ברחוב גת רימון בתל אביב, בסמוך לדרך יפו, בכ-142 מיליון שקל. החברה מתכוונת להקים בניין משרדים ומגורים בן 35 קומות המיועד למגורים ולמשרדים

ערן אזרן
ערן אזרן
תל אביב
תל אביבצילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן וויי-בוקס (YBOX), לשעבר מרתון השקעות, שבשליטת יעקב גורסד (52%), חתמה על הסכם רכישת מלוא הזכויות בקרקע ברחוב גת רימון בתל אביב, בסמוך לדרך יפו, בכ-142 מיליון שקל. בכוונת החברה להקים על גבי הקרקע מגדל בן 35 קומות, המיועד למשרדים ולמגורים. היקף ההשקעות הצפויות בפרויקט נאמד בכ-470 מיליון שקל, לא כולל מע"מ.

גורסד הוא איש עסקים ישראלי-צרפתי, שבבעלותו חברות נדל"ן והייטק. בין היתר, וויי-בוקס שבשליטתו אחראית על פרויקט "רביעיית פלורנטין" בתל אביב שתוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו, וכן על מגדל ווי-בוקס בבת-ים. החברה עוסקת כיום בייזום ותכנון של כ-840 יחידות דיור ב-8 פרויקטים שונים, ופרויקט נוסף להקמת בניין משרדים בתל אביב.

הקרקע הנרכשת, בסמוך למגדל בנק לאומי ושדרות רוטשילד, הינה בשטח של כ-3,000 מ"ר. על הקרקע עומדים כיום שני מבנים ארעיים, כשעיריית תל אביב הינה הבעלים של מספר חלקות סמוכות. היקף זכויות הבנייה המוערך ביחס לקרקע הינו כ-30,000 מ"ר זכויות למסחר, משרדים ומגורים, על בסיס תכנית מתאר מקומית תא/5000 שאושרה בדצמבר 2016. החברה בוחנת הכנסה של שותף או שותפים לפרויקט.

ווי-בוקס הבהירה כי תנאי מתלה לקיומו של ההסכם הינו קבלת אישור מועצת העיר תל אביב להתקשרות בהסכם נוסף עם חברת הפרויקט לשם רכישת חלקות העירייה בתמורה לסך של כ-11 מיליון שקל בתוספת מע"מ. ככל שלא יתקיים התנאי המתלה, בתוך 90 ימים ממועד חתימת ההסכם או מועד מאוחר יותר אשר נקבע בהתאם להוראות ההסכם, רשאית חברת הפרויקט לוותר על קיומו של התנאי המתלה או לבטל את ההסכם.

וויי-בוקס, שנסחרת בשווי של כ-120 מיליון שקל, פועלת בתחום הנדל"ן בישראל, בתחומי הייזום ונדל"ן להשקעה. לפני כחודש סיימה החברה בהצלחה גיוס של מניות בהיקף של כ- 54 מיליון שקל, סה"כ הגיעו ביקושים בהיקף של כ-80 מיליון שקל, פי 1.5 מסכום ההנפקה. בנוסף, גייסה החברה אג"ח שקלית בהיקף של כ-68 מיליון שקל.

רכישת הקרקע בדרך יפו תמומן ממקורותיה העצמיים של החברה, למעט תשלום אחרון בסך של כ-80 מיליון שקל, לגביו בכוונת החברה לפעול לקבלת מימון מתאגיד בנקאי. את שנת 2016 סיימה ווי-בוקס עם הון עצמי של כ- 103 מיליון שקל, כ-71.2% מהמאזן. להערכת וויי-בוקס, העודפים הצפויים מכלל הפרויקטים המתוכננים כעת על ידה, נאמדים בכ-320 מיליון שקל, מתוכם כ-200 מיליון שקל רווחים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"