בינו מכר מניות פז בעוד 350 מיליון שקל וחדל להיות בעל עניין

זאת בהמשך למכירה של 2% מפז תמורת כ-100 מיליון שקל; בכך מכר בינו 8% ממניות פז, ונותר עם אחזקה של 3.93% מפז

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צדיק בינו
צדיק בינוצילום: מוטי קמחי

צדיק בינו ממשיך להקטין את אחזקתו בחברת האנרגיה והקמעונות פז, והחל משלשום חדל להיות בעל עניין בחברה (אחזקה של פחות מ–5%). זאת אחרי שמכר בעסקה מחוץ לבורסה 6% מפז לגופים מוסדיים במחיר של 580 שקל למניה ובתמורה כוללת של 351 מיליון שקל.

ביום חמישי בשבוע שעבר מכר בינו 2% מפז תמורת כ–100 מיליון שקל. כלומר, בתוך פחות משבוע מכר בינו 8% ממניות פז תמורת 450 מיליון שקל. לאחר המכירה נותר בינו עם אחזקה של 3.93% מפז, ושותפיו האוסטרלים, משפחות ליברמן ואבלס, נותרו עם אחזקה של כ–1% בפז. את הפצת המניות של בינו ושותפיו האוסטרליים ביצע לידר שוקי הון. בינו שפרע את כל חובותיו האישיים, ממשיך להיות בעל שליטה בבנק הבינלאומי.

מאז החל ליישם בינו את הדרישות של חוק הריכוזיות, הוא מכר מניות פז בשווי של 1.2 מיליארד שקל. בינו איבד את השליטה בפז בדצמבר 2016 אחרי שמכר נתח קטן ממניות החברה, ולאחר מכן, עם שותפיו האוסטרליים, מכר 16.6% מפז (חלקו של בינו הוא 764 מיליון שקל) בשווי של 952 מיליון שקל.

בדצמבר 2016 התפטר בינו מתפקיד יו"ר דירקטוריון פז, והוחלף בידי יצחק עזר. מהלך זה בוצע כחלק מיישום החוק לצמצום הריכוזיות במשק, שבין השאר דורש הפרדה בין אחזקות ריאליות לפיננסיות מהותיות. מאז הפך בינו לבעל שליטה בפז ב–1999 הניבה לו ההשקעה בחברה רווח של כ–4 מיליארד שקל.

פז, הנסחרת לפי שווי שוק של כ–6 מיליארד שקל, רשמה ברבעון הרביעי של 2016 שיפור בתוצאות, אך את 2016 כולה היא סיימה עם הרעה בתוצאות. ההכנסות בשנה שעברה הסתכמו ב–10.9 מיליארד שקל — ירידה של 15.5% לעומת 2015, בשל ירידת מחירי הנפט ותזקיקיו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו